18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Magik2501 2014-03-19, 22:08 138
Jakby nie patrzeć w Chinach jest moja ulubiona odmiana komunizmy - komunizm tylko z nazwy.
Chinami rządzą mądrzy ludzie, zauważyli, że mimo niewolnictwa lewicowa gospodarka nie przynosi oczekiwanych rezultatów, więc zmienili system gospodarczy. Ale krajem nadal rządzi "partia komunistyczna".

Wolę udawanie, że jest się komunistą, niż udawanie, że nim się nie jest, jak to robią najwyższe "autorytety" w Europie.
Zgłoś
Avatar
yava1111 2014-03-19, 22:10
up cholera nic dodać nic ująć ,aczkolwiek wyzysk ludzi jest lewicowy nie zapomnij.
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-03-19, 22:12
Nie wiem jak to możliwe, że od ponad 100 lat stosuje się zasadę "błędów i wypaczeń", czyli tak na prawdę błędy wynikające z socjalizmu naprawia się innymi rozwiązaniami socjalistycznymi.
Zgłoś
Avatar
ozarimielin 2014-03-19, 22:35 7
stary już ten jackie chan
Zgłoś
Avatar
OgarStaryx2 2014-03-19, 22:54 1
W Chinach te głupie rządy, komuchy, partie, ugrupowania polityczne itd. Stworzyły najsilniejszą gospodarkę świata.

Powiedzcie co to za różnica jaka partia, na którego złodzieja oddasz głos?
Chuj mnie to wali, komuna, monarchia, republika czy cokolwiek innego.
Mam godnie pracować i zarabiać. Robić to co do mnie należy i otrzymywać godne wynagrodzenie. Utrzymywać rodzinę, dom i jeździć chociaż ten jebany raz w roku nad te nasze zimne morze. Ma mnie na to stać! Mam pracować na umowę o pracę a nie na jakieś gówno. Robić te jebane 168 godzin i brać za to godne jeszcze raz powtarzam GODNE wynagrodzenie.
Zgłoś
Avatar
decode21 2014-03-19, 22:54 9
Niedawno dwie polskie firmy odzieżowe przeniosły produkcje z Chin do Polski. Powód - koszty produkcji zbliżyły się do kosztu produkcji w Polsce. Niby dobrze, z drugiej strony stajemy się tanią siłą roboczą świata. To samo z fabryką samochodów: dwie fabryki jedna w Polsce, druga we Włoszech. Produkują te same modele samochodów. We Włoszech pracownik dostawał pensji 5 razy tyle co płacono w Polsce, a jak przyszło do zwolnień to zredukowali produkcje w Polsce. Polacy to w większości DEBILE! I te debile chodzą na wybory i głosują na oszustów i złodziei.
Zgłoś
Avatar
krool 2014-03-19, 23:08 4
tak na czasie
Zgłoś
Avatar
blizzarder 2014-03-19, 23:20 5
Kto mysli, ze mamy gospodarke wolnorynkowa jest debilem. Unia Europejska robi co jej sie podoba. Mamy gospodarke euro-zydo-komuno-centralnie-planowano-wolnorynkowa. Masz biznes, swietnie ci idzie, jakies chuje wydaja dyrektywe z dupy i masz problem.
Zgłoś
Avatar
solarik13 2014-03-20, 0:11 1
blizzarder napisał/a:

Kto mysli, ze mamy gospodarke wolnorynkowa jest debilem. Unia Europejska robi co jej sie podoba. Mamy gospodarke euro-zydo-komuno-centralnie-planowano-wolnorynkowa. Masz biznes, swietnie ci idzie, jakies chuje wydaja dyrektywe z dupy i masz problem.



zapomniałeś dodać, że jest to spisek cyklistów i innych pedałów
Zgłoś
Avatar
wiktor96 2014-03-20, 0:40 4
@Magik2501, zgadza się, ach Ci źli komuniści w Europie, a w Chinach rządzą mądrzy ludzie, zatem wyjdź do nich zamieszkać i zobaczysz gdzie sie zyje lepiej, zgadza sie, cena produkcji w chinach zrownala sie powiedzy z ta z Polski, ale tylko w niektorych dziedzinach jak produkcja elektroniki, na reszcie nadal jest do kitu, i jest tam od uja ludzi biednych.
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-03-20, 0:49 3
Niestety wiele osób powtarza za JKM, że w Chinach kapitalizm i bogactwo, a tak też do końca nie jest. Panuje tam raczej kapitalizm kompradorski i wolności też za wiele tam nie ma jak niektórzy sądzą.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-03-20, 8:17 1
jak sie wam tak podoba to wyprowadzcie sie do Chin, zasmakujecie bogactwa, wolnosci i swobody
Zgłoś
Avatar
j-t-t-s 2014-03-20, 9:11 4
Jaki komunizm? Jaki kapitalizm? :|

Tam już kompletnie nie o to chodzi... do dyktatura oligarchiczna.
Nie można nawet mówić o tym samym systemie gospodarczym w całym kraju bo ustrój ekonomiczny danego regiony zależy od lokalnego "władcy" - delegata partyjnego.

Są takie miasta jak Pekin, który swoim zasięgiem i bogactwem może konkurować ze miastami Europy i Stanów Zjednoczonych, ale są całe skupiska wsi, dla których XIX wiek się zatrzymał, a niewolnictwo jest czymś zupełnie normalnym.

Od każdego turysty/obcokrajowca w Chinach wymaga się jednego - zajmij się swoimi sprawami i nie rozglądaj się za bardzo na boki. To nasza rzeczywistość, nasz kraj i ty tego nie zrozumiesz. Wszystkim zwolennikom chińskiego systemu zalecam wyjazd i rozejrzenie się dookoła kiedy już będziecie na miejscu.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-03-20, 10:13 1
j-t-t-s, jak bym zwolennikom zaleci wyjazd i zostanie na stale
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie