18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Gorgor 2013-02-13, 23:11 3
Artis23 napisał/a:

Dobra rozumiem ze wierzycie tylko w siebie i macie radosc z obrazania osob myslacych inaczej niz wy. W dusze ludzka pewnie tez nie wierzycie? Wierzycie ze cos jest po smierci? Zgaduje ze nie (umieracie i juz). Wiec jestem ciekaw jak przedstawiacie swoja wersje zycia swoim bliskim. Dewiza "Carpe diem" a pozniej sie zobaczy. Jestem ciekaw czy swoje dzieci bedziesz tez uczyl pogardy do innych.



Już nie chcę pokazywać palcem kto wiedzie prym w obrażaniu myślących inaczej i kto uczy pogardy.
Dlaczego mam wierzyć w duszę ludzką i w życie po śmierci? Dlaczego wiara w takie gusła ma być imperatywem a wszelka odmienność tłamszona?
Dlaczego jednego dnia dostojnik katolicki wymusza decyzje polityczne twierdząc, że skoro w Polsce żyje 95% katolików to trzeba uszanować ich wolę mimo, że nikt się ich o to nie pyta a drugiego inny dostojnik twierdzi, że katolicy w kraju są prześladowani przez bezbożników? 5% prześladuje 95%? No kurwa jak?
Zgłoś
Avatar
Artis23 2013-02-13, 23:52
Wytlumacze ci to jak najprosciej zebys zrozumial. Sa 2 grupy powiedzmy (ateisci i wierzacy), kazdy ma tam swoj rozum i wlasny charakter, w kazdej grupie sa czarne owce i czesto jest ich nawet sporo, sa tez wilki w skorze owcy itd., ale sa tez naprawde osoby kierujace sie dobrem ogolu i wartosciami. I teraz te pare procent z jednej i drugiej strony sie atakuja, powody ich zachowania moga byc rozne (najprawdopodobniej strach, bo jednak to strach w wiekszosci przypadkach budzi nienawisc). I pozniej ludzie widzac takie negatywne zachowanie, kreuja sobie obraz calej grupy. Wszedzie sa tez jednostki patologiczne, jak rowniez jest popelniana masa bledow, pod roznym wplywem przewaznie pieniadza. Ale sa tez ludzie ktorzy daja przyklad jak postepowac i zyc z wlasnym sumieniem ( i wierz mi ze ich jest zdecydowanie wiecej). I teraz mi powiedz co uczynila ci Biblia?? Oczywiscie nie wszystko co jest tam napisane pasuje do wspolczesnosci, ale nikt mi nie wmowi ze ona nie uczy wartosci, tak samo z przykazaniami. Ateisci maja tylko prawo ktore jak wiadomo mozna naginac, my mamy co wiecej.
Pytasz dlaczego masz wierzyc? Ja nie moge ci na to pytanie odpowiedz. Wiara powinna wychodzic od ciebie, a nie zebys mial byc zmuszany do tego.
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2013-02-14, 0:10
Kocham kłótnie religijne rozgrywające się w taki właśnie sposób. "Moja racja jest najmojsza!!!"
Zgłoś
Avatar
Cloudo 2013-02-14, 9:57 2
Tak, biblia to ma fajne wartości. Bić niewolnika można byleby nie umarł. Sprzedać córkę też można, wydać na gwałt (sodoma i gomora) jest również spoko. Biblia jest zbiorem praw dawnych Żydów i traktować ją można tylko jako dzieło historyczne. Ciekawe jest wybiurcze uznawanie bibli bo jezus mówił żeby sprzedać wszystko i rozdać biednym, nie znam żadnego katolika co tak zrobił a wręcz przeciwnie (Tadeusz R.). Biblia mnie skrzywdziła i nie będę opisywać w jaki sposób. Jest wiele przykładów jak to biblia jest przykrywką do niegodziwości.
Zgłoś
Avatar
S................x 2013-02-14, 10:07
Gorgor napisał/a:



Z jeszcze głupszych powodów? Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla takich praktyk, jest tylko wpojony strach i stek bzdur.



Wybacz, nie chciałem tak szybko otrzymać dowodów na twoją ignorancję, ale skoro podałeś mi je na tacy, to nie będę już wchodził z tobą w dyskusję, bo nie ma to sensu.
Nie jesteś w stanie nadać swoim słowom żadnej wartości merytorycznej.
Zgłoś