18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Terry Pratchett - Świat Dysku
Kapitalna,przezabawna,prześmieszna ale i refleksyjna niekiedy seria książek opisująca płaski świat,spoczywający na czterech słoniach,które z kolei stoją na olbrzymim żółwiu A'tuin'ie,dryfującym sobie w kosmosie.
Świat pełen wszelakiej maści bohaterów,wiedźm,magów,krasnoludów,zombie,trolli,wampirów itp,itd...ale nie takich,jakich znamy na ogół :)
Jeśli ktoś lubi się uśmiać to szczerze polecam ten cykl parodii stylu fantasy :D
W skład cyklu wchodzą następujące książki:
* Kolor Magii
* Blask fantastyczny
* Równoumagicznienie
* Mort
* Czarodzicielstwo
* Trzy wiedźmy
* Piramidy
* Straż! Straż!
* Eryk
* Ruchome Obrazki
* Kosiarz
* Wyprawa czarownic
* Pomniejsze Bóstwa
* Panowie i Damy
* Zbrojni
* Muzyka Duszy
* Ciekawe czasy
* Maskarada
* Na glinianych nogach
* Wiedźmikołaj
* Bogowie, honor, Ankh-Morpork
* Ostatni Kontynent
* Carpe Jugulum
* Piąty Elefant
* Prawda
* Złodziej Czasu
* Ostatni bohater
* Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury
* Straż nocna
* Wolni Ciutludzie
* Potworny regiment
* Kapelusz pełen nieba
* Piekło pocztowe
* Łups!
* Zimistrz
* Świat finansjery
* Nauka Świata Dysku I,II,III

2010-01-15, 01:11
za Pratchetta zabieram sie jak sójka za morze, zawsze wypada mi coś innego ;) ale jest na liście must read

2010-01-15, 01:31
W napisał/a:

jest na liście must read


No myślę :-P

el...........un
2010-01-15, 02:45
Tego Pana Trylogia Nomów momentami mnie na łopatki rozkładała ze światem dysku miałem krótki epizod tylko za ch*j nie mogę sobie przypomnieć która to książka była w miarę możliwości sięgnę bo pamiętam że warto

2010-01-15, 14:54
Hmm.. ja porwałam się na angielskie wersje "Mort", "Pomniejsze Bóstwa" i... coś jeszcze. Czyta się spoko, chodź słowotwórstwo Prachetta utrudniało mi zrozumienie tych pozycji w stu procentach.

Radosna twórczość, radosna.

2010-01-15, 16:50
Świetne, choć nie da się wszystkich w jednym ciągu czytać ;) . Co za dużo, to nie zdrowo.
Wspomniane Nomy również świetne :) .

2010-01-16, 00:01
Bogna napisał/a:

Świetne, choć nie da się wszystkich w jednym ciągu czytać ;) . Co za dużo, to nie zdrowo.
Wspomniane Nomy również świetne :) .


Jak to się nie da? Bardzo często czytam całość po kolei :)

2010-01-16, 00:27
Dwa,trzy razy w roku łykam wszystkie po kolei - uwielbiam Świat Dysku po prostu :mrgreen:
A tłumacz Piotr W.Cholewa odwala serio kawał dobrej roboty :ok:

2010-01-16, 00:33
Świat Dysku rządzi. Genialny humor pełen absurdów, zdcydowanie warto przeczytać.

Filmy stworzone przez sky tv (nie jestem pewien) też warte oglądnięcia.

2010-01-16, 00:47
Lashlo napisał/a:

Filmy stworzone przez sky tv (nie jestem pewien) też warte oglądnięcia.


Są to dwa miniseriale (po dwa odcinki) telewizyjne,wykonane przez Sky One.
Pierwszy był "Wiedźmikołaj",emitowany w boże narodzenie 2006,potem,w wielkanoc 2008,wyemitowali "Kolor Magii" (słabszy,moim zdaniem).
A w wielkanoc tego roku będzie "Piekło Pocztowe"!!
Już się nie mogę doczekać :megalol:

2010-01-16, 00:50
O proszę. Nie wiedziałem nawet, że kolejny film robią.
Czekam z utęsknieniem :]

2010-01-16, 02:51
polski przeklad pratcheta daje rade. tlumacz zrobil kawal dobrej roboty

2010-01-16, 02:57
czy polecacie również komuś kto generalnie nie trawi fantastyki i jest dyletantem w tej dziedzinie? bo nie wiem czy bez jakiegoś zaplecza 'fantastycznego' warto się brać za parodie..

2010-01-16, 12:31
Fantasy u Pratchetta jest tylko sposobem na wprowadzenie większej ilości absurdalnych sytuacji/ postaci;) Jeśli kojarzysz podstawy w stylu krasnoludy i smoki, to spokojnie możesz się za Świat Dysku brać.

2010-01-16, 12:52
foad69 napisał/a:

Jeśli kojarzysz podstawy w stylu krasnoludy i smoki



no wiem jak wyglądają ;) no dopsz, to dopisuję do listy książek do przeczytania [może nie całą sagę, ale jakieś wybrane], bo uwielbiam absurdalny humor a o dysku w zasadzie słyszałam już kiedyś coś niecoś.

a właśnie, może ktoś poleci swoje ulubione tomy z serii?