18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Tesla Model S
R................s • 2012-09-20, 18:59
fajna furka ze stajni TESLA Motors.
Full elektryk.
Jestem pod wrażeniem... shut up and take my money

deska rozdzielcza


ogółem
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-09-20, 19:04
Interfejs komputera pokładowego jest taki chujowy...
Zgłoś
Avatar
LordMrok 2012-09-20, 19:09 3
Tja ale pomimo dostępnej technologii nie będziemy produkować takich samochodów na szeroką skalę bo firmy wydobywające ropę za dużo by traciły
Zgłoś
Avatar
j................s 2012-09-20, 19:12 8
jadąc autostradą włączasz sobie sadola i oglądasz harda .....od razu mu noga z gazu zejdzie hehe
Zgłoś
Avatar
Mr.Drwalu 2012-09-20, 19:28
Elektryczne samochodziki są wyjebane pod jednym względem Za ich moment obrotowy, który jest nieziemski
Aa, tak ogólnie to chujowo się zapewne jedzie w odkurzaczu.
Zgłoś
Avatar
Aeze 2012-09-20, 19:49
Też sobie wbuduję dwa ipady w konsolę środkową, a co!
Zgłoś
Avatar
dumad 2012-09-20, 19:50
jak dla mnie furka robi zajebiste wrażenie, w końcu coś pięknego i w pełni nowoczesnego co w samochodach elek. jest rzadkością. Chciałbym miec taką furkę a tylko dlatego że jest "na prąd" oraz ma połączenie z komputerem i to dosłownie.
Bo te miejskie elektryczne pierdziki są małe, brzydkie i beznadziejne...

Nawet ciekawie by wyglądało zwykłe spalinowe auto, które w desce rozdzielczej miałoby taki komputerek lub nawet malutki w stylu iPhona lub podobnej wielkości tel.

Tylko teraz sobie tak myślę... Jak wygląda sterowanie takowym komputerem w trasie?? Przecież przez te jebane dziury nie jesteśmy w stanie obsługiwac się ekranem dotykowym. No bo jak??
chyba że przełom mogłyby zrobic polecenia głosowe. Mówisz i masz. Np za pomocą jednego przycisku na kierownicy wypowiadamy słowo i dane żądanie, polecenie włącza radio lub otwiera dach

Mogliby w końcu coś myślec nad produkowaniem normalnego samochodu (np. bmw, mercedes, audi, saab, itp) z połączeniem takiego właśnie kompa....

Nie jestem w temacie ogólnie i nie mam pojęcia dlaczego jeszcze nic takiego nie produkują. Przecież teraz każdy kupiłby takie auta z bajerami
Zgłoś
Avatar
~Ludomir 2012-09-20, 20:06
Jak kogoś stać żeby wywalić 12000 pln na nową baterię, co pięć lat to ok I jak komuś się chce go ładować przez pięć godzin co 200 km to też może być.
Zgłoś
Avatar
HAL-9000 2012-09-20, 21:20
Ludomir napisał/a:

Jak kogoś stać żeby wywalić 12000 pln na nową baterię, co pięć lat to ok


Chyba do Priusa. Taka zabawka będzie trochę droższa w eksploatacji;)
Zgłoś
Avatar
adiemus36 2012-09-20, 22:37
Zalanie samochodu(mojego) do pełna 300 złotych = +/- 700km

700 km robię w ciągu dwóch tygodni = ok 1400 na miesiąc mnożąc to przez rok czyli 12 miesięcy 16 800

W takim razie 12 000 raz na pięć lat to bardzo opłacalny biznes, zwłaszcza, że ładowanie baterii do pełna to dużo niższe kwoty niż w przypadku benzyny.
Zgłoś
Avatar
damian12091988 2012-09-20, 23:41
@up
Ale to wnętrze jest paskudne... po cholerę to drewno z taką nijaką płaską deską. Niech się skumplują z samsungiem odnośnie elastycznych wyświetlaczy dotykowych. A pardom to apple... to ni chuja już po rozmowach ;D
Zgłoś
Avatar
extrime 2012-09-21, 16:37 1
Ludomir napisał/a:

Jak kogoś stać żeby wywalić 12000 pln na nową baterię, co pięć lat to ok I jak komuś się chce go ładować przez pięć godzin co 200 km to też może być.


Na pełnych akumulatorach możesz zrobić 480 Km czas łądowania to 9h26min. link do przelicznika długości ładowania na kilometry.
teslamotors.com/models/charging/calculator
mik777pl napisał/a:

przyśpieszenie niczym w mojej 30 letniej Audicy xD jednak czekam na wodór


Pojemność baterii: 85 kWh
Zasięg przy średniej prędkości 88 km/h: 482 km
Prędkość maksymalna: 209 km/h
Przyśpieszenie 0-96 km/h: 4,4 s chciał bym zobaczyć ten twój złom jak rozpędza się w 4,4 s
W silniku elektrycznym nie ma się co popsuć, jest bezobsługowy , nie wymaga olei ,skrzyń biegów,sprzęgieł, filtrów i w cholere innych rzeczy które ciągle się pier.... w normalnych samochodach. Takie samochody powinny już dawno być ogólnie dostępne i pokonywać odległości 100km za 3,30zł . Ale to nie możliwe w obecnie rozwiniętym systemie. Jesteśmy sługusami elit , i naszym zadaniem jest konsumować!!!
Zgłoś
Avatar
chysek_litrusek 2012-09-22, 0:34
@ dumad - polecam to auto szczególnie zimą. Zwykłego diesla ciężko odpalić, a to gówno chodzące na bateryjce w ogóle nie ruszysz. Może to ma sens w krajach gdzie jest cieplutko cały rok, ale u nas się nie sprawdzi, chociaż koncept przedni. Chyba, że ktoś ma ogrzewany garaż.
Zgłoś
Avatar
wojas30 2012-09-22, 0:36
Kurwa ten ekran pewnie kosztuje więcej niż cały mój samochód...
Zgłoś
Avatar
mjrZenada 2012-09-22, 18:13
Miałem okazję widzieć Teslę, ale model Roadster.
zdjęcie własne


Całkiem fajny, mały Roadster Oczywiście elektyk, ale bez tak skurwiałego ekranu jak w modelu opisywanym przez autora tematu.
Swoją drogą, Roadster to zrzynka z Lotusa Elise.

A w gratisie dodam zdjęcie spod Poznania.

Warsztat w którym miałem zaszczyt gościć zajmuje się przekładaniem kierownicy z prawej na lewą stronę samochodu w samochodach marki Lotus (Elise na zdjęciu).
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie