18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Sportowe osiągnięcie - teraz popularne
Test drogowy Muscle Car'ów
MArcin911 • 2014-06-09, 22:43
Każdy kiedyś słyszał powiedzenie ze amerykańskie samochody nie skręcają i nie hamują. Teraz można zobaczyć ile jest w tym prawdy.

Plymouth GTX 440


Reszta w spojlerze
ukryta treść

Oldsmobile 442


Shelby Mustang GT500KR


Oldsmobile Hurst


Dodge Challenger


Dodge Charger


AMC Javelin
Zgłoś
Avatar
InsaanePL 2014-06-10, 21:18 1
@zestydragon idź na studia i dowiedz się więcej na temat motoryzacji. A teraz idź na kolację i nie graj już przed snem w nfsa.
Zgłoś
Avatar
cpp 2014-06-10, 21:43 1
@zestydragon niby kiedy amerykańska motoryzacja była przed europejską ? W latach 60tych, kiedy przykładowo Jaguar czy Mercedes miał wielowahaczowe zawieszenia, silniki DOHC, hamulce tarczowe, a amerykańce jeździły na resorach piórowych jak furmanki ?
Zgłoś
Avatar
lois_hartos 2014-06-10, 21:52
@up
nie zabieraj tak hameryce, nie zapominaj, że patenty w stylu klima czy wszelka elektryka u nich jeszcze przed wojną była, produkowali też mnóstwo wspaniałych i niezwykle zaawansowanych technicznie aut, choćby słynny dussenberg. a auta z 60 np miały być proste do naprawy i trwałe - wielowachacze przy 2-3 tonach wagi plus złe drogi....hm
Zgłoś
Avatar
legopower 2014-06-10, 22:03 2
nadal lepsze niż 99 proc plastikowych gówien bez stylu i smaku. + najebanych niepotrzebnie elektroniką - to jest kwintesencja samochodu , a nie woziło dla cip typu hundai veloster , nowe audi, etc etc etc... wszystko to plastikowe puszki bez grama duszy i polotu . wybaczają ci błędy , korygują , dawniej wszystko należało do kierowcy. nie umiałeś jeździć - wąchałeś kwiatki od przodu . dziś w dobie ekologicznego gówna , wmawiają nam że chujowy desingh jak i brak charakteru [przy samochodzie nam służy < ostatnio nawet zabili evo lacnera > *( celowo napisałem Lacnera ) . chuj w dupe ekologom, jak i całej klice która popiera tego typu motoryzacje - woźcie się tymi jebanymi swoimi pirusami , mi pozwólcie bujać się moim starym Mesiem.
Zgłoś
Avatar
drektor 2014-06-10, 22:17
Clarkson wie lepiej
Zgłoś
Avatar
kyk 2014-06-10, 23:19 1
@zestydragon co ty pierdolisz za głupoty? Gdy w europie w latach 60 robiło się już silniki które osiągały moce 100KM z 1 litra to w ameryce dalej klepano 5 litrowe gary w motorze i wyciągano z takich silników 30 koni na litr. Z resztą do dzisiaj im pozostała mania wielkości z zerową ekonomią i osiągami np 5.2l pojemności, 190 koni...
Zgłoś
Avatar
byku8899 2014-06-10, 23:35
Kurwa driftowali jak jeszcze nie było driftu...
Zgłoś
Avatar
Lingu 2014-06-11, 0:37
@kyk Nie jestem fanboyem amerykańskiej motoryzacji, aczkolwiek powiedz mi gościu - który motor dłużej wytrzyma?
1.0l 100KM czy 5.2 Hemi ~350KM? Może porównamy moment obrotowy w jednym i drugim? By było jeszcze ciekawiej - elastyczność? Poza tym mentalność Amerykanów w tamtych czasach była zdziebko inna. Amerykanie uwielbiali (i dalej uwielbiają) przyspieszenie 0-100km/h (0-60mph) i z resztą ogólnie przyspieszenie auta. Nie kładli nigdy zbyt dużej wagi na prędkość maksymalną, bo po co, skoro za winklem ślęczał Police Officer i czaił się na "niegrzecznych" kierowców.
Zgłoś
Avatar
zestydragon 2014-06-11, 12:54
ekonomia?? @kyk a pokaz mi silnik europejski powyzej 2l ktory jest ekonomiczny.... a porownywanie silnikow ponizej 2litrow do hemi to lekka przesada jest... wez taki samochod na trase w stanach a samochod z silnikiem o pojemnosci 5litrow i przejedz nim przez kilka stanow... nie mowie ze amerykancee sa idealnymi samochodami ale jezeli chodzi o silniki to maja jedne z najlepszych w szczegolnosci jezeli chodzi o v8 i nie zapominajmy ze to nei byly "super samochody" bo wiekszosc osob moglo sobie na taki ow muscle car pozwolic...
Zgłoś
Avatar
Jacur 2014-06-11, 18:44
jest hardzik

i3.photobucket.com/albums/y85/Ghoste/chargercrashtest.jpg
Zgłoś
Avatar
kyk 2014-06-11, 22:23
@Lingu Ford Crown Victoria II 4.6 V8 193KM, nie taki stary samochód bo z lat 90. Silnik o takiej pojemności powinien mieć koło 300-350 koni. Pali to jak czołg, osiągi żadne, przyspieszenie do setki jak polonez. Wytrzymałość silnika może i dobra, ale i wiele udanych konstrukcji w latach 90 powstało w europie które są ekonomiczniejsze i bardziej żwawe.
Zgłoś
Avatar
MArcin911 2014-06-12, 9:34
kyk, mój wuja miał kiedyś Crown Vic'a II ('99) tyle ze 230KM (zastanawiam sie czy w ogóle wychodził ten silnik o mocy mniej niż 210KM w CV). W mieście zadowalał się 15-16l. Teraz ma Passata 2.0TFSi (jeszcze z paskiem rozrządu) który pali w tych samych warunkach ~13-14l. Dla tych 2l nie zamienił bym V8 na to eko gówno.

ps. nie wiedziałem że polonezy miały 9s do 100km/h
Zgłoś