18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Sportowe osiągnięcie - teraz popularne
Test drogowy Muscle Car'ów
MArcin911 • 2014-06-09, 22:43
Każdy kiedyś słyszał powiedzenie ze amerykańskie samochody nie skręcają i nie hamują. Teraz można zobaczyć ile jest w tym prawdy.

Plymouth GTX 440


Reszta w spojlerze
ukryta treść

Oldsmobile 442


Shelby Mustang GT500KR


Oldsmobile Hurst


Dodge Challenger


Dodge Charger


AMC Javelin
Zgłoś
Avatar
TheMozg01 2014-06-09, 23:04 22
I widać że nie hamują ani nie skręcają. Fizyki się nie oszuka. Ale mając taki samochód nie oczekiwałbym wyśmienitej trakcji, te samochody mają to "COŚ", dzięki czemu wiele można wybaczyć.
Zgłoś
Avatar
Trolzord 2014-06-10, 0:48 3
Charger, jeździłbym...

Ale czekaj, nie mam prawa jazdy...
Zgłoś
Avatar
HariDee 2014-06-10, 1:24 3
TheMozg01 napisał/a:

te samochody mają to "COŚ", dzięki czemu wiele można wybaczyć.



To sie nazywa dusza. Takie samochody maja dusze. No i.. bogatych wlascicieli
Zgłoś
Avatar
Rinko 2014-06-10, 1:27 1
Piękne samochody, nie to co teraz te opływowe gówna które coraz mniej się od siebie różnią
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2014-06-10, 7:52
TheMozg01 napisał/a:

I widać że nie hamują ani nie skręcają.



bo nie musi ... tam mają coś, czego nie ma w Polsce - równe, szerokie i proste drogi. Jeżdżenie po takim czymś Fiatem 126p było by idiotyzmem ....
Zgłoś
Avatar
crossdressphyxia 2014-06-10, 8:14 19
Cytat:

Każdy kiedyś słyszał powiedzenie ze amerykańskie samochody nie skręcają i nie hamują.



I święta prawda. Każdym z nich jeździłem. Dodge Challenger, Camaro SS, Pontiac GTO, Shelby GT 500 i masa innych mają chujową trakcję, i przy prędkościach rzędu 130-150 km/h nawet na małym winklu kończy się zarzucaniem dupą.

Wiem, grałem w NFS-a.
Zgłoś
Avatar
krzywyogurek 2014-06-10, 8:22 1
Jakbym miał takie cud to bym na wache musiał zapierdalać jak chińczyk w fabryce adidasa...ale dojeżdżać do fabryki w czymś takim..jaka była by zazdrość!
Zgłoś
Avatar
orzeszwmorde 2014-06-10, 17:40
Te amerykańce z przełomu lat 60 i 70 to kwintesencja motoryzacji.
A to że 90% z nich to typowe nadwozie coupe może świadczyć tylko o tym że ten typ nadwozia głęboko wrył się w psychikę każdego kto ma krew zmieszaną z benzyną że przez kolejne lata nawet księgowi przymykali oko gdy projektem był popularny model w nadwoziu qupety.
Zgłoś
Avatar
rbpp 2014-06-10, 19:46 1
Dałbym się takiemu potrącić.
Zgłoś
Avatar
Samudaripen 2014-06-10, 19:53
Miałem okazję jeździć Mustangiem z 2003 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Mustang#Ford_Mustang_IV) oraz np. Audi TTRS z 2014 wiadomo, że to trochę inna klasa, ale kurwa bez porównania; Audi przy Mustangu jeździ jak kurwa po sznurku więc sorry, co prawda Muscle Car'y fajne wozy(Mustang IV akurat szpetny i chujowy), ale kupiłbym chyba tylko gdybym został kolekcjonerem. Swoją drogą ciekawe jak będzie się spisywać najnowszy Mustang, może wybiorę się na jazdę próbną
Zgłoś
Avatar
zestydragon 2014-06-10, 19:57 1
ludzie jak one nie skrecaja i nie hamuja? logiczne ze przy tak duzej mocy taki samochod potrzebuje kierowcy z jajami.... co europa miala w latach 60-70??? a juz nie wspominam o naszej motoryzacji bo syrena czy warszawa fakt piekne samochody ale silnik jak do kosiarki..... a trabant??? mysl techniczna nrd ze sklejki... xD wiec nie spinajcie dupy ze sa nie sterowne czy cos.. bo taka prawda ze europa jest daleko daleko za motoryzacja amerykanska... dziekuje czesc i czolem;p
Zgłoś
Avatar
basior88 2014-06-10, 20:31
up@

europa była ZA motoryzacja amerykanska, teraz juz raczej na pewno nie jest bo pod tym wzgledem ameryka stanela w miejscu
Zgłoś
Avatar
mortiisdei 2014-06-10, 20:31 5
A po co Muscle Car'y mają skręcać? Przecież były i są budowane w kraju, gdzie ostrych zakrętów można ze świecą szukać. A hamulce? Kto by ich potrzebował podróżując dwoma tonami stali z superprzyspieszeniem
Zgłoś
Avatar
NomadUG 2014-06-10, 20:58
Piękne potworki, chciał bym jednego z nich.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie