18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
dt12550 2012-08-10, 21:05
Akurat w tym przypadku auto nie leży całkiem na dachu przez co nie jest wykluczone, że smok wciąż jest zanurzony w oleju, a co do zerwania paska klinowego to jest coś takiego jak rozrząd bezkolizyjny , zastosowany m.in w oplu kadecie 1.8 po prostu działa to na tej zasadzie, że zawory będąc w pełni otwartenie dotkną tłoka w górnym martwym punkcie. Podejrzewam, że zastosowanie takiego rozrządu wymuszało zwiększenie objętości komory spalania przez co zapewne odstąpiono od niej , kolejny argument za wyższością starych dobrych jednostek napędowych .Diesel Merca był taki dobry poprzez między innymi wklęsłe tłoki które nie pozwalały uciekać paliwu w kierunku pierścieni, obniżało to jego sprawność ale 1mln kilometrów nie robił wrażenia, a dzisiaj oczywiście wszędzie musi być pierdyliard koni z litra pojemności więc już nie wrócą takie genialne proste rozwiązania...
Zgłoś
Avatar
C................r 2012-08-10, 21:05
powinno zacząć się palić jak w serii GTA a po kilku sekundach wyjebać w powietrze
Zgłoś
Avatar
jurek91 2012-08-10, 21:49
Jak ostatnio poszedł pasek rozrządu u mojego kumpla w punto 1.1 to nic się niestało bo to silnik bezkolizyjny
Zgłoś
Avatar
Javen 2012-08-10, 22:00
Czy zna może ktoś nazwę tej bryczki? Czy to pospolity "buggy" zrobiony w domku?
Zgłoś
Avatar
sarkazm 2012-08-10, 23:19
Jeszcze wszyscy zebrani tu inżynierowie konstruktorzy zapomnieli, że dwusuwy mogą pracować do góry dupą. Stąd ich zastosowanie w podkaszarkach do trawy i motorach crossowych m.in.
Zgłoś
Avatar
icac 2012-08-11, 1:58 1
Owszem, dwusuwy mogą. Ale to jest jak się nie mylę Polaris Ranger, a tam jest 4-suw.
Nie mam pojęcia, czy rozrząd jest tam na pasku, łańcuchu, czy na zębatkach, czy to silnik kolizyjny, czy nie, czy może się owy rozrząd przestawić, czy nie, ale wiem, że praca z miską w górze mu nie służy.
Zgłoś
Avatar
RadzioC 2012-08-11, 12:51
to debil ...
Zgłoś
Avatar
Dyzma 2012-08-11, 14:16
Nie gaszę!! Oleju nie zaciąga niech jebnie z korby
Zgłoś