18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
To już pewne. Działa laserowe w realnej armii
p................a • 2014-02-22, 12:36
Doczekaliśmy tej chwili, w której fantastyka militarna przestaje być fantastyką Broń kojarzona z kosmitami i nurtem sci-fi pojawi się na wyposażeniu armii USA. Będzie to działo laserowe na okrętach wojennych. Broń ma mieć funkcję głównie defensywną i strącać pociski rakietowe i drony wroga. Do tego ma być łatwa w obsłudze bardzo tania w eksploatacji. Tylko zasięg jest niezbyt imponujący, ale trudno się nie zgodzić z twórcami, że broń laserowa zapoczątkuje nową epokę w sztuce wojennej. Skończy się może wreszcie era herosów, odpalających z daleka samokierowane rakiety z samolotów czy okrętów.

Amerykańska marynarka wojenna zakomunikowała, że do jesieni 2014 roku, pierwsze okręty US Navy będą korzystać z broni laserowej. Oznacza to, że stan prac nad niektórymi urządzeniami tego typu jest na tyle zaawansowany, że nadszedł czas na industrializację opracowanej technologii.

Prace przy instalacji urządzeń umożliwiających posługiwanie się laserami dużej mocy mają się rozpocząć latem. Do tego czasu prototyp broni laserowej został umieszczony na pokładzie dużego okrętu desantowego Ponce. Przewiduje się, że bojowe wykorzystanie wiązki laserowej będzie możliwe do odległości 1,7 km. Laser ma być wykorzystywany do zwalczania tak zwanych zagrożeń asymetrycznym.

Należą do nich drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne, oraz okręty o dużej prędkości. Według amerykańskich wojskowych nowa technologia radykalnie zmienia sposób prowadzenia walki. Promień lasera może dosłownie „spalić” cel a na dodatek jest całkowicie niewidoczny.

W ciągu ostatnich sześciu lat US Navy inwestował w opracowanie prototypu lasera. Kuszące było to, że koszt jednego strzału to zaledwie kilka dolarów, podczas gdy każda z uruchomionych rakiet przechwytujących to milion dolarów za sztukę. Ponadto działo laserowe ma praktycznie nieograniczoną możliwość strzałów, a całym urządzeniem może sterować tylko jedna osoba. Zgodnie z planami, testy lasera odbędą się w ciągu roku, a następnie rozpocznie się seryjna produkcja tego nowego rodzaju broni i przyjęcie jej do eksploatacji.A tu film promujący

Tak, wiem że nie powinienem się cieszyć bo broń, bo USA, bo laser można odbić/osłabić itp. ale ja strasznie lubię broń sci-fi.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-02-22, 13:22 1
tytul jak z onetu czy innego szmatlawego portalu To już pewne! Nikt sie nie wywinie! Przesadzone!
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-02-22, 14:36
A co z działem Gaussa? Też to testowali ale duuużo energii potrzeba było dla jednego wystrzału...
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2014-02-22, 16:14 2
@up, planują w następny roku wprowadzić prototyp. Natomiast od potrzeby dużej ilości energii, większym problemem jest plazma tworząca się podczas wystrzału, która to koroduje szyny prowadzące, przez co należy je wymieniać co kilka strzałów.
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-02-22, 17:04
mare30ks napisał/a:

tytul jak z onetu czy innego szmatlawego portalu To już pewne! Nikt sie nie wywinie! Przesadzone!

Tytuł sam wymyśliłem Wzięte ze Zmiany na Ziemi.
Zgłoś
Avatar
dozek 2014-03-28, 10:46
Hrodgar, Gauss nie wytwarza plazmy. Railgun wali niezłą plazmą.
Zgłoś