18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim jebalo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przechuja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napierdalac Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2014-01-28, 22:23 1
Jest taka zajebista diablopodobna gierka NOX. Ma świetny klimat, udźwiękowienie i fajny rozpierdol można zrobić mimo że gra z 2000 roku.
Zgłoś
Avatar
abcdefgz 2014-01-28, 23:04
Dokładnie, Nox jest zajebisty, pierwszy RPG w jaki grałem, miałem 6 lat
Zgłoś
Avatar
Ethas 2014-01-28, 23:10
Moze i sie skusze na wspolna gre,musialbym troche sobie przypomniec,katowalem to kiedys ile wlazlo
Zgłoś
Avatar
t................x 2014-01-28, 23:13
Dobre dobre, dałem se na tapete
Zgłoś
Avatar
bylewolne 2014-01-28, 23:15 3
Mnie zawsze kładł na kolana moment z 6:38 muzyki którą wklejam poniżej
Zgłoś
Avatar
InSorteDiaboli 2014-01-28, 23:22
Gdyby ktoś chciał dołączyć do ciągle aktywnego świata D2, piszcie na InsorteDiaboli@jsp
Zgłoś
Avatar
Fear18 2014-01-28, 23:56
A ten soundtrack nie jest z Diablo 1 ? Ogólnie pierwsza część dla mnie najlepsza raz do roku sobie przechodzę,a nuta w tle rozpierdala mózg :x Epic !
Zgłoś
Avatar
D................s 2014-01-29, 0:27 128
Zauważyłem ostatnio na sadolu soundtrack do pewnej genialnej gry z przed paru lat. Stał bym się wielkim grzesznikiem, jeżeli bym nie wrzucił tu soundtracka z mojej ulubionej i przynoszącej wiele wspomnień gierki, którą na pewno wielu z was dobrze wspomina i może ktoś wróci do gry w to diabelstwo, które osobiście przeszedłem czym się da i jak się tylko da, a mapę kolonii karnej znam lepiej niż własną kieszeń...

Osobiście jak słucham tej melodii, to przechodzą mnie ciary...

(Melodia niestety bardzo krótka, można nadrobić włączając jeszcze melodyjki jakie były odgrywane, gdy przebywaliśmy w różnych obozach, czy lokacjach [nie będę wrzucał tu tego wszystkiego, bo jest tego zbyt wiele], ogólnie oprawa dźwiękowa w Gothicu, moim zdaniem - miażdży)



-------------

Polecam też, skoro jesteśmy przy Gothicu - Soundtrack trzeciej części tej gry, co prawda trójki pod względem grywalności do jedynki porównać bym się nie odważył, ale soundtrack mimo, że wspomnień nie przywołuje, jest dość miły dla ucha, przynajmniej mojego - oceńcie sami :]



-------------

Jak się komuś nie podoba, to mam w dupie jego opinie i w dupie jego opinie będzie miała cała reszta tych, którzy także chwalą Gothica, więc czy warto tracić czas na bezsensowny hejt? Pewnie jak się nie ma co robić w życiu, to warto
Zgłoś
Avatar
Brunatny 2014-01-29, 0:30
przeciez to soundtrack z diablo I... w diablo 2 tez był uzyty... ale prawda jest taka ze to z D1...
Zgłoś
Avatar
Housenka 2014-01-29, 0:32 6
3- soundtrack z Varantu rulez.

PS: Co wy Macie do tej trójki. Nakurwiam od ładnych 10 lat we wszystkie części i trójeczka też ma swój klimat;)
Zgłoś
Avatar
D................s 2014-01-29, 0:37 17
Housenka napisał/a:

[...]Co wy Macie do tej trójki.[...]



Chodziło mi tylko o ten swoisty klimacik, którego w żadnej innej grze nie doświadczyłem, o trójce też nic złego powiedzieć nie mogę.

Ale twórców czwórki to wysłał bym do łagrów i rozgrzał kociołek w piekle, czwórkę przeszedłem, jako "zadeklarowany fan serii" - z wielkiego przymusu, bo to co tam odwalili, w porównaniu do poprzednich genialnych części, było wielką krzywdą dla ogółu ;(
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-01-29, 0:52 40
Ten cały Srajrym może gothicowi czesać włosy na jajcach.
Zgłoś
Avatar
^50Cent^ 2014-01-29, 0:54 2
Najlepszy soundtrack z serii Gothic to muzyka z Jarkendaru, aż wspomnienia wracają z gamingu, piwo leci
Zgłoś
Avatar
Lenart 2014-01-29, 1:04
Isthistheend napisał/a:

yup.. stary dobry blizzard. w te gre gralo sie latami. Teraz wychodzi gra z kampania na 8 godzin i po grze, a kurewstwo drogie ze ja pierdole. PIR@ATE 4Ever



To powiem tak: mam nadzieję, że ktoś kiedyś też dobrze się na tobie dorobi i da Ci huja do oblizania. Marudzisz, że kampania na 8h? To ściągaj debilu gry dalej, bo to przez takich dzbanów jak Ty gry są coraz droższe i coraz krótsze.

A jak ci to nie pasi to zapierdalaj układać puzzle albo rozwiązywać sudoku.
Zgłoś
Avatar
Maślak 2014-01-29, 1:10 4
Gothic skończył się na dodatku Noc Kruka wszystko co później powstało moim zdaniem jest nie warte uwagi.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie