18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:35
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim jebalo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przechuja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napierdalac Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda
Zgłoś
Avatar
Genus 2013-01-13, 23:38 3
moje 2 grosze:


Wielkie piwo z temat
Zgłoś
Avatar
Danteee 2013-01-13, 23:42 2
Co do Slent Hill'a to mi sie najbardziej podobala muzyka ktora leciala podczas intra



Jezeli ktos mial okazje grac w Resident Evil 3 na pewno kojarzy track podczas ktorego nasz przesladowca skladal nam niespodziewane wizyty powodujace atak serca



I na koniec jeden track z gry gdzie caly soundtrack wg mnie rozpierdala system, Castlevania: Symphony Of The Night

Zgłoś
Avatar
Infit 2013-01-13, 23:43 1
to jest kurwa gra i nuta

Zgłoś
Avatar
Yourichi 2013-01-13, 23:48
Jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych została zrobiona w Mass Effect 1-3 oraz Starcrafcie 1-2.
O ile w sc2 zrobiono muzykę z pompą, dzięki orkiestrze symfonicznej, o tyle muzyka sc1 zapada w pamięć i ,,czuło się ten klimat"
Zgłoś
Avatar
Nathaniel_Demerest 2013-01-13, 23:52
d1abol napisał/a:

Tracki z gier ubieglego wieku



Nie chce byś pomyślał że się do Ciebie przypierdalam (dlatego to podkreślam), ale skoro piszesz "Tracki z gier ubieglego wieku", to zadało by się byś trzymał ramy czasowe materiału, który prezentujesz.

Cytat:

Wiek - okres obejmujący 100 lat; stulecie,



Tak więc, materiał który zamieszczasz, nie powinien być z lat dalszych niż 1999 rok. A ty dodałeś takie tytuły:

Silent hill 2:

Cytat:


Data wydania:

PlayStation 2
USA: 24 września 2001
JP: 27 września 2001
EU: 23 listopada 2001
Xbox
USA: 20 grudnia 2001
JP: 22 lutego 2002
EU: 14 października 2002
Microsoft Windows
USA: 2 grudnia 2002
EU: 28 lutego 2003
PL: 16 kwietnia 2003



Baldur's Gate II:
Cytat:


Data wydania:

Świat: 22 września 2000
PL: 1 grudnia 2000[1]



Heroes of Might and Magic IV (HOMM IV):

Cytat:

Data wydania:

28 marca 2002
25 kwietnia 2002



i Gothic 3..:

Cytat:

Data wydania:

EUR: 13 października 2006
JAP: 1 listopada 2006
AUS: 2 listopada 2006
PL: 3 listopada 2006
Am.Płn.: 20 listopada 2006
CHN: 15 czerwca 2007



Dalej nie chce mi się sprawdzać.

Wiem, że Gothic 3 mogłeś wrzucić jako taki sobie dodatek do artykułu, ale człowieku trzymaj się tytułu, bo dobry materiał dałeś i z pomysłem, ale co poniektórzy (w tym Ja) nie polecą go nikomu, ponieważ ma błędy, które stawiają ramy artykułu w wątpliwość.
Zgłoś
Avatar
Zeece 2013-01-13, 23:55 4


2:07
Zgłoś
Avatar
sh4ft 2013-01-14, 0:02
Jak by ktoś chciał sobie oglądnąć jakiś filmik z gier z "dzieciństwa" :

youtube.com/LetsPlayPolska001
Zgłoś
Avatar
Darkstep 2013-01-14, 0:12 2
To się nazywa soundtrack.... Legend Of Mana...piękne

Zgłoś
Avatar
d1abol 2013-01-14, 0:27
Nathaniel_Demerest napisał/a:



Nie chce byś pomyślał że się do Ciebie przypierdalam (dlatego to podkreślam), ale skoro piszesz "Tracki z gier ubieglego wieku", to zadało by się byś trzymał ramy czasowe materiału, który prezentujesz.



Nawet nie zwrocilem na to uwagi (chodzi o slowo "wiek"), a i tak nie mam mozliwosci moderacji wiec nie jestem w stanie tego zmienic, w zwiazku z tym przyjmij sobie, ze chodzi o gry z "ubieglych lat" a nie "ubieglego wieku"...bo to pierdola. Tyle.
Wazne ze idea zachowana, kazdy sie podzielil swoja porcja soundtrackow i milo sie tego slucha
Zgłoś
Avatar
Burburbur 2013-01-14, 0:36 2
Łezka w oku się zakręciła. Morrowind, Icewind Dale 2, Gothic, CoD, seria HoM&M. Tyle zajebistości ale na moje ucho kompozytorzy dalej trzymają fason. Często wracam do soundtracku z nowego Deus Ex'a, miód ;_;

Zgłoś
Avatar
Rzehooj 2013-01-14, 0:50 6
Pamięta ktoś?
Zgłoś
Avatar
d1abol 2013-01-14, 0:57
Kurwa.. Soul Reaver, a jakze Jednak jako gre lepiej zapamietalem kolejna czesc z przygodami Raziela.
Zgłoś
Avatar
CharlesFox 2013-01-14, 1:11 1
Dla mnie zdecydowanie numer jeden z gameplayu: Deionarra's theme z Planescape: Torment
Zgłoś
Avatar
slaiter 2013-01-14, 1:26 1
Wrzucanie materiału z Bladur's Gate'a jest po prostu chamskie, nie mam kolejnych 300 godzin na tą gre!
Zgłoś
Avatar
proncislaw 2013-01-14, 1:28 3
dorzucę kilka moich ulubionych klasyków:

Colin:


Euro 2000


NFS 4


Sydney 2000


Tom Claney`s Rainbow Six


Delta Force Land Warrior


dużo tych utworów mam w głowie, nie chce mi się więcej szukać

OO bym zapomniał, to nieźle zryło mi banię:
International Rally Championschip

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie