18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Przed chwilą
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim jebalo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przechuja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napierdalac Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda
Zgłoś
Avatar
erg0 2013-01-14, 2:09 1
To i ja dorzucę coś od siebie. Bo to, że nikt nie dodał Homeworld jest grubym niedopatrzeniem:
Zgłoś
Avatar
Abgda 2013-01-14, 2:23 2
Nie zapominajmy o C&C Generals
Zgłoś
Avatar
Arische 2013-01-14, 3:42 2


World of Warcraft w czasach swojej świetności.
Zgłoś
Avatar
sniper1213 2013-01-14, 4:11
Prince of Persia Warrior Within muzyczka z menu głównego


Der Clou 2/The Sting!
Zgłoś
Avatar
Suguru 2013-01-14, 9:19
darkseiger napisał/a:

To się nazywa soundtrack.... Legend Of Mana...piękne



Oj taaaak. Polecam jeszcze wszystkie dziela Yoko Shimomury, Yoshino Aoki i Yasunori Mitsudy.
Zgłoś
Avatar
MaestroRCS 2013-01-14, 9:31
Piwo za "przechuja" Yamaokę i Promise (Reprise) z SH 2, inne też niezłe
Zgłoś
Avatar
Wariat69 2013-01-14, 11:22 1
A to pamiętacie lub kojarzycie

Zgłoś
Avatar
bachor666 2013-01-14, 11:25 1
dziwi mnie że nikt jeszcez nie wrzucił Dino Crysis 2, tak samo Front Mission 3. Pół mojego życia to te gry ...a teraz ide obczajać ceny PSX na allegro

Zgłoś
Avatar
rafcio24 2013-01-14, 12:03
Witam, fajny temat. Jestem ciekaw czy ktoś z Was pamięta starą ruską grę cRTG Evil Islands? Przypomniało mi się o niej przez ten temat jak w to ciupałem za łebka sporo klimatycznej muzyki można było usłyszeć w tej produkcji... Miałem kiedyś oryginała w wersji PL...



Właśnie ściągam tą giere może zagram

PS. Props tam za Jazz Jack Rabbit 2 też pamiętam
Zgłoś
Avatar
szmiglak 2013-01-14, 12:30
za nfs 3 wielkie piwo się należy, jednak powiem że w najlepszą oprawę muzyczną wyposażyli serię mass effect - muzyka robi ze 40% klimatu w grze. Swoją drogą diablo 2 miało rewelacyjną ścieżkę - do tej pory zdarza mi się posłuchać płytki z soundtrackami
Zgłoś
Avatar
pauauek 2013-01-14, 12:57 2
Może Return to Castle Wolfenstein jest z 2001, ale nie powinno tutaj zabraknąć tego soundtracku z "krypt"- który nadawał im cały klimat
Zgłoś
Avatar
qbek11 2013-01-14, 13:47 4
Brakujace ogniwo: główny motyw z Arcanum: Of Steamworks and Magic Obscura (;

Zgłoś
Avatar
C................n 2013-01-14, 14:20
Dobra wrzuta !!!! Beztroskie czasy mi się przypomniały które już nie wrócą

rafcio24 napisał/a:

Witam, fajny temat. Jestem ciekaw czy ktoś z Was pamięta starą ruską grę cRTG Evil Islands? Przypomniało mi się o niej przez ten temat jak w to ciupałem za łebka sporo klimatycznej muzyki można było usłyszeć w tej produkcji... Miałem kiedyś oryginała w wersji PL...



Właśnie ściągam tą giere może zagram

PS. Props tam za Jazz Jack Rabbit 2 też pamiętam



Niech zgadnę skąd miałeś oryginalną wersję ... pewnie z gazetki Już tytułu nie pamiętam ale wiem, że gra była w jakimś czasopiśmie. Gierka świetna... chyba sobie ją ściągnę
Zgłoś
Avatar
Lensen 2013-01-14, 15:08 2


Wszystkie tracki wcześniej podane bardzo dobrze pamiętam i ogromny szacunek dla kompozytorów za nie, ale ten track po prostu mnie rozjebał na łopatki, wgniótł w ziemię, zniszczył czaszkę i wszystko co można sobie wyobrazić. Nadał tak niesamowitego klimatu trzeciej części Mass Effecta, że nie wiem czy gra byłaby bez niego tym samym. Po prostu magia, cud miód i orzeszki. Szczerze się przyznam, że pod koniec gry uroniłem łzę.
Zgłoś
Avatar
ZALED 2013-01-14, 16:57 4




Dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o soundtrackach z HL
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie