18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 60 minut temu
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim jebalo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przechuja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napierdalac Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda
Zgłoś
Avatar
ThrudTheBarbarian 2013-01-14, 17:06
delikatnie sadystyczny tekst
Intro z Cannon Fodder
Zgłoś
Avatar
DarkFalcoN 2013-01-14, 17:08 2
A ja od siebie dodam prze chuj wszystkich waszych klasyków:

Contra na Nesa - cały soundtrack



Miód na uszy
Zgłoś
Avatar
domino_hurley 2013-01-14, 19:25
Leisure Suit Larry - pół gimnazjum się tym zagrywało.
Zgłoś
Avatar
MrMorus 2013-01-14, 20:13 3
Zgłoś
Avatar
Åmmol 2013-01-14, 21:16 4
Wszyscy zapomnieli o zaproszeniu Fronczewskiego?





Zgłoś
Avatar
Kaligula84 2013-01-14, 22:56
The Settlers 1

Super Frog

Quake 1


Another World


Moze i starocie ale wtedy tez byly hity
Zgłoś
Avatar
Mr Dan 2013-01-14, 23:01 3
Gothic, to moja ulubiona gra i zawsze będę go bronił i mówił, że jest najlepszy



Co prawda ten OST jest z G3, ale też zajebisty



Rome Total War (2004), ale też dobry soundtrack. Najlepsze w tym OST jest to, że poza samym Rome TW, przypominają mi się plemiona na s7, gdzie ten kawałek był użyty do naszego filmiku prezentującego siłę plemienia (stare dobre czasy gier na przeglądarkę, gdzie nawet nie chciało się nikomu oszukiwać)



V-Rally 2 - moje ulubione wyścigi na PSX



Spider Man z gry na PSX

Zgłoś
Avatar
Kaligula84 2013-01-14, 23:09
Ale ogolnie ludzie sadistica rozczulili sie .. a ja razem z nimi moje hemoroidy ronią krwawe Łzy .....
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2013-01-15, 12:48 3


Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2013-01-15, 22:07
ja pierdole ... Lotus, D1, D2, HOMM ... wydaje się tak niedawno - a już mniej życia niż więcej zostało ...
Zgłoś
Avatar
Cannibal 2013-01-15, 22:39 2
Ja strasznie lubie OST z gry Medievil, fajny, chory klimat:)

Zgłoś
Avatar
Listek 2013-01-16, 19:24 1
Mało kto kojarzy ten soundtrack, a szkoda, bo ta gra na PSX miała jeden z najpiękniejszych soundtracków z gier na szaraka ( w mojej opinii przebija wszystkie Finale stworzone na PS1 )



Nie zapominając także o seriach NFS :


Na koniec moja ulubiona nuta z FFVIII ( przez niektórych uważana za najgorszą część serii. Dla mnie ta część była właściwie najciekawsza, fabuła jak i świat był bardzo wciągający )

Zgłoś
Avatar
geralt666 2013-01-16, 22:59
Cannibal napisał/a:

Ja strasznie lubie OST z gry Medievil, fajny, chory klimat:)


chłopie nie dośc że masz taką samą ksywę jak ja to jeszcze też lubisz ost z medievila który bądź co bądź był moją ulubioną grą na pleja hahaha chłopie dzięki:)
Zgłoś
Avatar
RITI 2013-01-17, 8:05 2
Zajebisty temat! Miło się wspomina ulubione soundtracki z gier. Dziwie się, że dopiero ZALED wspomniał o HL. Niewątpliwie Half Life 2 ma jedne z oryginalniejszych podkładów muzycznych, co prawda nie jest to gra z ubiegłego wieku, ale warto się podzielić. Do gustu również przypadła mi muzyka z serii Mass Effect, oraz większość kawałków z NFSów. PS pierwszy kawałek z klipu poniżej wymiata.

Zgłoś
Avatar
Spor 2013-05-02, 15:30
Aż dziw, że nikt nie wkleił z tego dzieła soundtracku
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie