18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim jebalo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przechuja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napierdalac Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda
Zgłoś
Avatar
M4rdi 2014-01-25, 3:14
To i ja odkopie temat i zarzucę coś od siebie

To jak i cały soundtrack z W3 bardzo klimatyczny
Zgłoś
Avatar
K................3 2014-01-28, 14:56 356
Muzyka która wzbudza wspomnienia a zarazem grozee...
Jak było to dobrze, a na pewno było. polecam cały soundtrack



BTW. Jeśli ktoś chciałby zacząć przygodę jeszcze raz od nowa to zapraszam na PM, bo ja chętnie też
Zgłoś
Avatar
Isthistheend 2014-01-28, 15:00 48
yup.. stary dobry blizzard. w te gre gralo sie latami. Teraz wychodzi gra z kampania na 8 godzin i po grze, a kurewstwo drogie ze ja pierdole. PIR@ATE 4Ever
Zgłoś
Avatar
p................e 2014-01-28, 15:07 3
Na szczęście jest teraz PoE
Zgłoś
Avatar
krzyś1990 2014-01-28, 15:22 6
PoE kurwa nie rozśmieszaj mnie.
Zgłoś
Avatar
I................r 2014-01-28, 15:24 11
@2up pierdolisz, przejsc diablo 2 to tez kwestia 8 godzin. Nic się nie zmieniło, tylko gracze stali się "bardziej hadcorowi". PoE jest duchowym następcą Diablo 2.
A Diablo 3 to skok na kase. Gierka obiektywnie mówiąc jest dobra, ale patrząc że za 200zł w dniu premiery i 10 latach czekania to gówno. Do tego zbugowane w chuj.

A Blizzard to nie to co kiedyś, teraz to zwyczajna firma z dobrymi produktami i dobrym supportem.

A co do tematu właściwie, to wg mnie stare gry miały lepsze soundtracki, bardziej klimatyczne, zapadające w pamięć np. HoM&M4

@Edit Jeśli ktoś uważa że Diablo 2 jest genialne, i nie ma lepszego HnSa, to polecam PoE - Path of Exile. Nawet jeśli zrujnuje wam wspomnienia, to na dzień dzisiejszy PoE jest w chuj lepsze od D2.
Najlepszy HnS na rynku,ciągle aktualizowany i prawdopodobnie w przeciągu 10 lat nie wyjdzie nic lepszego.
Z resztą sami sprawdzcie, bo jest zupełnie (ZUPEŁNIE) darmowa.
Zgłoś
Avatar
K................3 2014-01-28, 15:33 5
Inspektor,
Wiesz co to jest BattleNet? Tego się nie da przeliczyć na godziny...
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-01-28, 15:57 1
Diablo 3 robili tyle lat a wyszło coś co można zrobić spokojnie w rok hahahahaahhaa hihihih
Zgłoś
Avatar
T................T 2014-01-28, 16:05 3
Klasyk było grane n razy . Swoją drogą fanom Diablo 2, mogę polecić zajebistą pozycję!
Gra nazywa się Divine Divinity, mało rozreklamowana ale każdy kto w nią zagrał powie to samo, rewelacja. Jak dla mnie śmiało można postawić przy D2 . Polecam fanom gatunku obowiązkowo.
Zgłoś
Avatar
zodiacr 2014-01-28, 16:06
900h zrobilem na D3, teraz za dwa miechy ma wyjsc dodatek RoS, ale juz nie sadze zebym przy tym tyle wysiedzial.
Zgłoś
Avatar
Albol 2014-01-28, 16:08 6
A moim zdaniem nigdy żadna gra nie odbierze Diablo II tytułu króla HnS. Ahh ta grywalność...
Zgłoś
Avatar
I................r 2014-01-28, 16:11
@Krav53 Odnosze się do pierwszego postu.
Po drugie, to że grinduje się cały czas to samo do przygu i farmienia itemów, nie oznacza że gra jest w jakiś sposób dłuższa. Za to PoE jest to ciekawie zrobione, bo możesz używać mapek, które losowo tworzą teren,mobki itp.
Zgłoś
Avatar
sami87 2014-01-28, 16:55 7
Dla mnie osobiście ani PoE , DD ani żadna inna gierka nie dorasta do pięt dla D2 LoD . Może maja ładniejsza grafikę , jakieś itemy z pizdylionem bonusów ale nigdy nie będą miały tego czegoś. Przy D2 można było sobie zdrowo ograniczyć trzepanie , spanie , sranie (do pewnego momentu ) bo jeszcze coś , albo jeszcze raz tam. Teraz Blizz zhańbił się tym czymś co wydał po 10 latach , i jeszcze próbuje to nadrobić aktualizacjami i dodatkiem . A niestety Diabeł powoli umiera śmiercią naturalną , bo nawet nie chce się na CBN od dzieciarni i spambotów . A szkoda jak chuj.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2014-01-28, 17:10
Cytat:

Teraz wychodzi gra z kampania na 8 godzin i po grze, a kurewstwo drogie ze ja pierdole.


bo ludzie czytają opłacane recenzje i kupują gówna a skoro kasa się kręci, co roku powstaje ten sam odgrzewany kotlet; wystarczy spojrzeć na nowy nfs rivals - recenzja na 8, a komentarze czytelników mówią same za siebie, że to gówno;
Zgłoś
Avatar
Abaddon.xxx 2014-01-28, 17:32
Dzięki za przypomnienie! Gdzieś tą muzę mam w swych zbiorach. Trza ją odkurzyć... ]
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie