18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Trójboista Jarosław Olech
Su...........wn • 2020-04-01, 19:26
Początki legendarnego zawodnika.

Trójboista Jarosław Olech urodził się 6 stycznia 1974 roku w Pawłowie, czyli w miejscowości nieopodal Starachowic. Treningi trójboju siłowego rozpoczął w styczniu 1992 roku w Klubie Sportowym Sportów Siłowych i Kulturystyki "Wiking". Do spróbowania swoich sił w trójboju namówił go Tomasza Kołaczyński, który jako pierwszy Europejczyk przekroczył barierę 600pkt Wilksa. Przez kilka lat reprezentował klub Tęcza Społem Kielce, w której osiągał swoje pierwsze wielkie sukcesy. W 2011 roku ponownie stał się zawodnikiem klubu Wiking.



Osiągnięcia i rekordy.

Jarosław Olech jest 17-krotnym (!!!) mistrzem świata i Europy w trójboju siłowym w tym aż 14 razy z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium! Olech tak naprawdę kompletnie zdominował tę dyscyplinę sportu - na początku w kategorii do 67,5kg, a potem do 74kg. Często, choć oczywiście nie zawsze, miażdży swoich rywali osiągniętymi wynikami. Przykładem może być jego start w 2013 roku w Norwegii, gdzie Olech uzyskał wynik łączny 905kg i 655 pkt. Wilksa (!) wyprzedzając tym samym kolejnego rywala o całe 90kg!

W 2018 roku 44-letni zawodnik został ponownie mistrzem świata. Jego ogólny wynik w trójboju wyniósł 890kg (przysiad 370, wyciskanie, 210kg, martwy ciąg 310kg). Wynik 370kg jest nowym rekordem świata w przysiadzie.

Kilka ciekawostek o tym zawodniku:

-ma uprawnienia sędziowskie II klasy międzynarodowej w trójboju siłowym (od 2007 roku)
-został wybrany Zawodnikiem Roku według IPF w latach 1999-2009 oraz 2011
-w przysiadzie, martwym ciągu oraz totalu bił rekordy Europy seniorów ponad 40 razy, a rekordy świata seniorów ponad 30
-w roku 2012 dołączył do IPF Hall of FAME, czyli galerii sław IPF
-jest kilkukrotnym laureatem Plebiscytu Sportowego na najlepszego świętokrzyskiego sportowca w konkursie organizowanym przez Echo Dnia (kielecki dziennik)
-21 października 2018 roku został wybrany do Rady Powiatu Starachowickiego





wikipedia


Jaroslaw Olech Jest bardziej utytułowanym sportowcem niż:

- Adam Małysz
- Justyna Kowalczyk
- Robert Kubica
- Robert Lewandowski
RAZEM WZIĘCI.

Najwięksi mistrzowie pozostają w cieniu.

2020-04-01, 21:33
a gzie to bicie rekordu???? ja się pytam........

2020-04-01, 22:22
uprawia mało efekciarski sport... to pozostał w cieniu. ja sam nawet o nim nie słyszałem.

2020-04-01, 22:27
Po obejrzeniu filmiku...emocji tyle co przy przesiewaniu maku. Nie dziwię się że nikt o tym nie słyszał. Sorry

2020-04-01, 23:36
https://www.youtube.com/results?search_query=Jaroslaw+Olech+

2020-04-02, 08:22
@somet, jakiś rok temu trafiłem na Eurosporcie na zawody w podnoszeniu ciężarów (nie do końca to). Emocji dostarczyło mi znacznie więcej niż mecz piłkarski. Problem sportu polega na tym, że widownia (oglądający) to przeważnie typy januszy, dlatego dominuje prymitywna piłka nożna i koszykówka (co prawda zawody atletyczne mają jeszcze przebicie, ale jednostkowo te konkurencje są niszowe).

2020-04-06, 23:17
trochę taki zakapior jak mordziaty