18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Tak jak w temacie, TVP przyjechało na Europejski Festiwal Gier Komputerowych odbywający się w Krakowie i zrobiło "reportaż".
Festiwal był okazją dla zapoznania się z branżą, nawiązania nowych kontaktów biznesowych i podzieleniem się doświadczeniami.
TVP zaczęło materiał od wzmianki o uzależnieniach, po czym manipulując i odpowiednio przycinając wypowiedzi uczestników, przedstawiło gry jako narzędzie szatana i źródło wszelkiego zła, a samych graczy jako uzależnionych outsiderów, z problemami trawiennymi.
Brak jakiejkolwiek chęci wejścia w temat (i to że stacja najpierw postawiła tezę, a potem nakręciła do niej materiał), może udowodnić choćby fakt porównanie Wiedźmina do Diablo.

Link

Moim zdaniem to świetny przykład, pokazujący jak łatwo telewizja może zmanipulować rzeczywistość i że w tym zakresie przez ostatnie 30-40 lat nic się nie zmieniło.

Update:
TVP skomentowało swój materiał i to w sposób który jeszcze bardziej podnosi ciśnienie:
granie.natemat.pl/...pondencja-z-tvp
Na dole tematu znajduje się pełna korespondencja ze stacją.
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2012-05-27, 12:27 4
Nawet nie podjeżdżaj z TVTrwam. Bo oni są "wolni" jedynie na zasadzie bycia wrogiem manipulatorskiego TVNu. To tak jak PiS jest "prawicą" tylko dlatego, że jest wrogiem lewicy SLD/RP. W rzeczywistości PiS to narodowo-socjalistyczna partia (czyli lewica jak w mordę strzelił), jak nie przymierzając NSDAP, a TVTrwam robi ludziom takie samo pranie mózgu na TVN tylko w innym kierunku...
Zgłoś
Avatar
kamiljot 2012-05-27, 13:45
Co to za gra na telefon na samym początku?

Edit
ShootAR
Zgłoś
Avatar
konował 2012-05-27, 14:51
Telewizja to gówno i szczerze mówiąc w przyszłości wątpię czy telewizor będzie mi służył do czegoś więcej niż do grania i oglądania filmów na dvd. Kurwa gry już dawno przestały polegać na tępym zabijania dla samego zabijania. Osoby które tak pierdolą w tym pseudo reportażu to kurwa durnie i debile bojące się tego co jest już kurwa na porządku dziennym. Takie osoby boją się tego co nowe, bo w końcu zamiast zajebać się z teściami i siać przemoc w rodzinne taki gracz woli sobie popykać z kumplami w jakąś gierkę bawić się przy dużo lepiej niż słuchać najebanego ojca czy kurwa wujka na domowej libacji. Żeby nie było gry też kurwa ociekają pewną propagandą choćby tą że JUŁESEJ zawszę są tymi dobrymi i kurwa tylko oni mogą uratować świat.
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2012-05-27, 15:32 1
Ja pierdole. Dlatego właśnie wziąłem rozwód z telewizją 6 lat temu. Dzisiaj siedzę głównie w internecie,jeżeli mi się zdarzy odpalic telewizor to włączam albo Discovery Science(jeżeli leci jakiś fajny materiał nie wybuchający) albo National Geografic. Reszta to chłam. Większość informacji zdobywam z androidowego RSS'a, ale nadal to co czytam to jest to taka nagonka, że o ja pierdole. Przykład z ostatnich dni? Minister Mucha(już zapomnijmy o zerowej wiedzy związanej ze sportem). Zaproponowała kobieta rosjanom przeniesienie z Bristolowego hotelu do jakiegokolwiek innego wiedząc, że mogą być zgrzyty związane z miesięcznicą rozbicia Kaczki(swoją drogą to drugi idiotyzm, właśnie przez media wokół tej sprawy narosło tyle spekulacji i niejasności że to mała bania, w dodatku nie rozumiem idei tej miesięcznicy, kurwa ludzie! Czy jak wam bliska(!) osoba umrze to 2 lata po jej stracie robicie kurwa miesięcznice jakieś?!). Rosjanie powiedzieli nie,ich prawo, ale jak teraz zaczną się zgrzyty to mogę się założyć o wypłatę, że pierwsza na ogień pójdzie właśnie minister mucha i policja za niedopilnowanie porządku. Kto będzie strzelał? Oczywiście media. Sami skomentujcie. :/

Ja takie media to pierdole. Gdzie podziały się RZETELNE, piszące tylko FAKTY media ja się pytam? Nie chcę żadnego opiniotwórczego gówna którymi dzisiaj zasypuje nas 5 władza.
Zgłoś
Avatar
p................n 2012-05-27, 17:28
Plecionkarz napisał/a:

No o pointa reportażu: lepiej przeczytać dobrą książkę niż kupić grę. Widać od razu, że mamy do czynienia z jełopem który myśli, że jak czyta książki to jest mądry i elokwentny.



Na pewno bardziej elokwentny od takiego, co nie czyta, ale faktem jest, że niektóre gry (szczególnie RPG) mają rozbudowaną fabułę, której i książka by się nie powstydziła. Chociażby nasz Polski „Wiedźmin” – aby wyłapać wszystkie „smaczki” w grze (mam tu na myśli „jedynkę”) to warto znać książkę, bo chociażby w rozmowie z Zygfrydem o jego ojcu jest nawiązanie do książki.

Plecionkarz napisał/a:

Jak ktoś lubi czytać i się nie chwali to ok ale jak czuje się dzięki temu lepszy to jest zwykłym zjebem. Bo jakie umiejętności są potrzebne żeby coś fabularnego przeczytać? A takie które się nabywa we wczesnych latach podstawówki.



A co takiego trzeba umieć, żeby grać w gry? A takie, które nabiera się w ciągu pierwszego roku życia (koordynacja oko – ręka). Czytanie książki wymaga przede wszystkim zrozumienia tekstu, bo inaczej to tylko wzrokiem śledzisz litery i nic z tego nie wynika.

Plecionkarz napisał/a:

Depresjonowanie zainteresowań innych to domena buraków i ciemniaków którzy uważają się za zbyt zajebistych żeby poznać coś nowego i to zrozumieć.



Prawda jest taka, że czytanie wymaga więcej od mózgu niż granie w gry komputerowe, ale nie należy DEPRECJONOWAĆ cudzych zainteresowań.

Ogólnie materiał stronniczy i tendencyjny. Szkoda, że nie wyciągnęli dziadzia Quake'a Pierwszego i Mortal Kombat 1 - 3. Ciekawy dość jest fakt, że ja mam już trzydziestkę na karku i lubię sobie jakiegoś RPG-a odpalić (Morrowind jest wieczny), ale i dobrą książkę lubię i jakoś nie straciłem żywota, zdrowia i nie wiadomo czego jeszcze.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2012-05-27, 17:35
Ja myślę, że więcej ludzi od TV jest uzależnionych niż od gier.
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-05-27, 22:22
jasnejasne napisał/a:

PO przejęło TVP to macie to samo co Polsrat i Tefałen. Teraz już wogólnie nie bedzie neutralnej stacji. A co do Trwam to akurat mowia tam najwiecej prawdy niz w tych zaklamanych publicznych stacjach tylko propaganda dziala tak, że wmawia nam, że Trwam to gowno i dzielo szatana...


Akurat imperium medialno-finansowe Rydzyka nie byłoby złe (bo jest o tyle niezależne, że utrzymuje się z datków, a nie z pieniędzy państwowych), gdyby nie fakt że jest imperium finansowo-medialnym i ludzie nim zarządzający przede wszystkim chcą zarobić (co sprowadza się do nakłaniania starych i często już ogłupionych ludzi do wysyłania nierzadko ostatnich pieniędzy).
Ale np. po północy w RM ciekawych audycji można posłuchać, chociaż czasem oczywiście też są stronnicze.
Zgłoś
Avatar
Marshal 2012-05-27, 22:42
@mcmt

Moze nie tyle od TV co od bohaterow danych seriali czy innego tego typu madrych audycji.
Zyja ich zyciem - jakby byli ich sasiadami i realnymi ludzmi. Wiesz o co mi chodzi prawda?
Zgłoś
Avatar
boon3pol 2012-05-28, 1:02 1
bubr32 napisał/a:

Dlatego pierdolę całą tą telewizję z wyjątkiem Discovery i może National Geographic. Resztę mógłbym spokojnie wypierdolić z TV. Czasem zastanawiam się do kogo jest kurwa adresowana ramówka Tefałenu. Nosz kurwa kiedykolwiek nie włączę tej szmaciarskiej stacji zawsze lecą jakieś śpiewające chuje, tańczące pedały po raz setny w sezonie, albo lecą 15 minutowe reklamy (że aż kurwa mi się odechciewa po nich wracać na choćby najlepszy film).



reklamy tvn nie trwają piętnaście minut.
Pojedynczy blok reklamowy według ustawy nie może być dłuższy niż bodajże 6 czy 7 minut. Stacje jednak omijają to emitując między blokami reklamowymi fragmenty typu "Polecamy", "Hit tygodnia", "Lato z TVN" gdzie pokazują zapowiedzi filmów i programów. w ten sposób mogą puszczać nawet 3 pełne cykle (blok reklamowy + przerywnik "polecamy") bez narażania się na kary z naruszania ustaw i regulacji KRRiTV
Zgłoś