18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Websterthe1 2017-09-12, 19:28 12
Że niby francuzi to tchórze? i w wojnie 1940 r. bili się gorzej od nas? Pierdolamento zakompleksionych polaczków, (w tym wypadku chyba czechów, prawdziwych bohaterów tej wojny ?).
Zgłoś
Avatar
J................3 2017-09-12, 20:58 44
@up
Sugerujesz, że niby w 1940r. gdzieś się bili???
Zgłoś
Avatar
nelbox 2017-09-12, 21:25 30
@Websterhe1
masz absolutną rację. Francuzi nie bili się 1940 r. gorzej od nas.

Bo oni w ogóle się nie bili.
A te kalhoty s potiskem - mistrzostwo!
Zgłoś
Avatar
Websterthe1 2017-09-12, 21:32 10
nelbox napisał/a:

@Websterhe1
masz absolutną rację. Francuzi nie bili się 1940 r. gorzej od nas.

Bo oni w ogóle się nie bili.
A te kalhoty s potiskem - mistrzostwo!



Nie chce mi się tutaj wykładów prawić bo to nie dział dokumenty i historia ale wrzuce tylko film dość długi uprzedzam, który co niektórym ignorantom wierzącym w stereotypy pozwoli troche rozjaśnić w głowie.

Zgłoś
Avatar
Blendzioł 2017-09-12, 21:42 4
Kto jak kto ale Czesi to akurat nie powinni wypominać Francuzom tchórzostwa.
Zgłoś
Avatar
J................3 2017-09-12, 22:10 2
Blendzioł napisał/a:

Kto jak kto ale Czesi to akurat nie powinni wypominać Francuzom tchórzostwa.



Czesi w przeciwieństwie do Słowaków, przynajmniej nie napadli na Polskę w '39.
Więc ręce precz od Krecika!

PS. Mnie osłabił francuski czołg z czterema biegami wstecznymi (zgaduję).
Zgłoś
Avatar
xtz171 2017-09-12, 22:26 1
Tak to właśnie jest jak się łyka propagandę sowiecką, która miała na celu nas dowartościować po wojnie. Także zarzucanie francuzom tchórzostwa jest trochę żałosne, zwłaszcza że nie zbudowaliby potęgi na nim. O podbojach napoleona i wielowiekowych wojnach z brytolami pewnie żaden sebix nie słyszał
Zgłoś
Avatar
DużyKutas 2017-09-12, 22:44 3
Jeżeli mówicie że Francuzi byli odważni to nic nie wiecie o konferencji w Abbeville.

Z wikipedii:
"12 września 1939 roku odbyła się w Abbeville brytyjsko-francuska konferencja, podnosząca kwestię udzielenia pomocy Polsce. Po pięciu latach - we wrześniu 1944 roku - wyzwolone zostało właśnie przez Polaków: I Dywizję Pancerną pod dowództwem generała Stanisława Maczka. Podczas II wojny światowej miasto zostało silnie zniszczone. W 1951 liczyło 19,5 tys. mieszkańców; w mieście istniał przemysł spożywczy, włókienniczy i fabryka maszyn rolniczych."
pl.wikipedia.org/wiki/Abbeville_(Francja)

A tutaj dokładniejsza rycina:
pl.wikipedia.org/wiki/Dziwna_wojna
Zgłoś
Avatar
J................3 2017-09-12, 23:17 3
xtz171 napisał/a:

Tak to właśnie jest jak się łyka propagandę sowiecką, która miała na celu nas dowartościować po wojnie. Także zarzucanie francuzom tchórzostwa jest trochę żałosne, zwłaszcza że nie zbudowaliby potęgi na nim. O podbojach napoleona i wielowiekowych wojnach z brytolami pewnie żaden sebix nie słyszał



A o Stanisławie Mackiewiczu bracie Józefa słyszałeś?
Redaktor Naczelny najważniejszej gazety lat międzywojnia - wileńskiego "Słowa".
Niesamowity umysł. Spostrzegawczy i przewidujący.

Około roku 1920 (!!!) pisał, m.in. że (w skrócie):
W ciągu najbliższych 20 lat wybuchnie następna wojna - dużo bardziej krwawa,
a Francja (na skutek traumy wojennej) w przyszłej wojnie "nie kiwnie palcem w bucie" i stanie po stronie niemców.
Więc nie należy brać ich pod uwagę jako ewentualnych sprzymierzeńców.
Zgłoś
Avatar
M................e 2017-09-12, 23:25 2
To renault już wyprzedane? Bo dziecku bym kupił, znaczy się nie mam dziecka, ale zawsze może mi się jakieś trafić.
Zgłoś
Avatar
b0r000 2017-09-12, 23:38 2
Dobra a teraz na poważnie ile swap skrzyni biegów w tym czołgu by kosztował tak żeby miał 3 do przodu a jeden do tyłu?
Zgłoś
Avatar
JPablo 2017-09-13, 0:56
Cytat:


To renault już wyprzedane? Bo dziecku bym kupił, znaczy się nie mam dziecka, ale zawsze może mi się jakieś trafić.


Poprawiam błąd bo chyba się pomyliłeś

To renault już wyprzedane? Bo dziecku bym kupił, znaczy się nie mam dziecka, ale zawsze mogę w jakieś trafić.
Zgłoś
Avatar
Blendzioł 2017-09-13, 9:00 2
@Jod123
Za to kilka setek czeskich czołgów przejętych przez Wehrmacht PzKpfw 35(t) i Panzerkampfwagen 38(t) dzielnie walczyło zarówno w Polsce jak i Francji, tak samo jak ich zbrojeniówka która na pełnej parze pracowała na potrzeby III Rzeszy. Prawdopodobnie bez ich przejęcia nie byłoby żadnej kampanii wrześniowej.
Zgłoś
Avatar
Krak 2017-09-13, 9:33
Za pocisk po tych żabojadach zawsze piwo
nawet jak to robią knedlowpierdalacze.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie