18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (11) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:24
🔥 Trzeba się szanować - teraz popularne
Avatar
gabrychchch 2015-01-27, 16:47 4
@up więc to nie jest wolny rynek
Zgłoś
Avatar
Matush5 2015-01-27, 17:12 3
Czyli strona internetowa, która czasami pojawia mi się na FB, która promuję do wspólnej jazdy by zaoszczędzić na paliwie jest nielegalna tak ?
Zgłoś
Avatar
jezyk 2015-01-27, 17:25 8
Z jednej strony niby oni mają rację, bo jak ktoś jeździ zalegalizowaną taksówką i płaci podatki, ZUS (chodź dużo taryfiarzy płaci KRUS) to ciężko mu konkurować z taką taksówką, która działa w myśl prawa nielegalnie. Jakby zlikwidować podatek dochodowy, wszelkie licencje, a to czy się ubezpieczamy i płacimy składki emerytalne czy nie zależałoby tylko od nas to wtedy nie byłoby "szarej strefy" i nikt by nie kombinował. Wniosek jest taki, że to przez chore prawo powstaje "szara strefa". Trzeba zmienić prawo i będzie po problemie. To, że ktoś mnie wiezie (czy to ja kogoś wiozę) to moja sprawa i danej osoby. Problem polega na tym, że wtedy państwo nie ma jak pobrać z od tego haraczu.
Morał z tego jest taki, że jeżeli będziecie głosować na te same partie to nic się tym kraju nie zmieni na lepsze.
Zgłoś
Avatar
kydeM 2015-01-27, 18:10 3
Ja pierdole niech pozwalniają w pizdu tych policjantów skoro nie ma dla nich roboty, że zajmują się takimi gównami i tylko uprzykrzają życie zwykłym ludziom. Menelstwo i złodziejstwo byście zaczęli tępić do kurwy nędzy.
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2015-01-27, 19:21
Przydałby się opis o chuj chodzi bo nie chce mi się 5 minut oglądać.
Zgłoś
Avatar
bach 2015-01-27, 19:21
wg lewackiej logiki, wolny rynek - rodzaj rynku, na którym zarówno kupujący jak i sprzedający podlegają surowym regulacjom, prawo własności ogranicza się do minimum, koszty transakcji są wysokie bo państwo musi otrzymać z tytułu kupna/sprzedaży solidną pańszczyznę
Zgłoś
Avatar
MidasPL 2015-01-27, 19:32
@kydeM
To nie policjanci, tylko inspektorzy...
Zgłoś
Avatar
K................n 2015-01-27, 19:34 1
JADoktor napisał/a:

W Nowym Yorku licencja na Taxi kosztuje na wolnym rynku 1 mln $$. Wiec morda cwane kurwy

http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/taksowka-zliberalizowana/

Do tego jest lewacki nakaz, żeby taxi były koloru żółtego, opłaty za medaliony. Dobrze, że prawicowcy z gimnazjum wiedzą jak jest gdzie indziej, wtedy mogą napisać ehhhhh... Polska.... . Jeszcze brakuje tekstu, że za kradzież batonika idzie się siedzieć (nigdy się nie spotkałem, ale czytałem takie komentarze).

Co do filmiku. Kolesia nie znały te osoby które podwoził więc w czym problem? Gdyby się znali to pewnie nie byłoby problemu. Jakby jego wersję potwierdzili. Dlaczego myślicie, że wzięli ich na bok? Ja pierdolę... . Jakie wy macie IQ?

jezyk napisał/a:

Jakby zlikwidować podatek dochodowy, wszelkie licencje, a to czy się ubezpieczamy i płacimy składki emerytalne czy nie zależałoby tylko od nas to wtedy nie byłoby "szarej strefy" i nikt by nie kombinował.


Jakby zlikwidować samoloty to nie byłoby katastrof związanych z upadkiem samolotu.

Ubezpiecznie tylko od nas zależy? Człowieku wiesz jakie wtedy byłyby koszty tego ubezpiecznia? Miałbyś drugie USA! Amerykę byś miał! Nie chorujesz to się cieszysz życiem, zachorujesz to albo jesteś bogaty i żyjesz, albo na ulicę i do piachu.
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2015-01-27, 19:34
bach napisał/a:

wg lewackiej logiki, wolny rynek - rodzaj rynku, na którym zarówno kupujący jak i sprzedający podlegają surowym regulacjom, prawo własności ogranicza się do minimum, koszty transakcji są wysokie bo państwo musi otrzymać z tytułu kupna/sprzedaży solidną pańszczyznę



To jest właśnie demokracja...
Zgłoś
Avatar
MrSpook 2015-01-27, 19:35 11
Ja w pełni popieram taką działalność! To, że banda pizd, godzi się na wykup licencji, pozwoleń, innych haraczy, mi nie imponuje, mam ich gdzieś. Pozwalają na to, że ich państwo w chuja robi, płacąc haracze na ZUSY, USy, NFZty, a jak zachorują to i tak gówno z tego mają, policja pomoże złodziejowi, albo nie zrobi nic umorzy postępowanie, komornik, okradnie Cię mimo, że nie masz długów, do specjalistę czekasz pół roku, lekarze nie mogą robić specjalizacji, bo nie ma kasy na rezydentury, a dyrekcje ww placówek wożą dupę limuzynami za 300 tys. zł. Jebać państwo w którym prokurator i sędzia rżną idiotów, jak cię pobito, okradziono z mienia o dużej wartości i jeszcze straszą pierdlem, za to iż wytykasz tym patafianom ich błędy, bo mimo bycia prawnikami, nie aktualizują swojej wiedzy, mają w dupie prawo procesowe i śledcze, bo nikt ich z tego szybko nie rozlicza. Pierdolić też pajaców z rządu, którzy opchnęli ruskim spółkę z patentami na grafen. Coś co mogło być tym czym jest ropa dla Arabi Saudyjskiej, kozojebcy są już sprytniejsi od naszgo rządu, bo trzymają ropę w ryzach, a nasz rząd? PIERDOLIĆ TAKIE PAŃSTWO, PO i PSL. Nie mam zamiaru, być jak reszta tych legalnych, ledwodyszących ekonomicznie frajerów, którzy nie robią nic, by nie dać się okradać!
Zgłoś
Avatar
S................n 2015-01-27, 19:35
Idąc ich tokiem rozumowania, mogliby ścigać wszystkich z blablacar, przecież nie mają licencji na przewóz osób.
Zgłoś
Avatar
sidian 2015-01-27, 19:40
@jezyk: Taksówkarze też kombinują. No chyba że zakładanie firm w UK ma jakieś inne podłoże niż niższy ZUS. KRUS to też przekręt z grubej rury. Jednostki zawsze będą kombinować. Jak zaczynają kombinować całe grupy społeczne, to znaczy, że pojebało tam kogoś na górze i robi takie prawo, że kombinowanie nie będzie przeszkodą nawet w procesie kanonizacyjnym, bo i świętemu by nie starczyło do debili cierpliwości .

Licencje spoko, ale czy akurat na taksówki? Po kij im tak naprawdę te licencje? Że miasto znają? Można po GPS jechać. Do tego kasa fiskalna i jazda. Ale słabo się na tym znam, może pierdolę od rzeczy i są jakieś konkretne powody.
Zgłoś
Avatar
ikusny91 2015-01-27, 19:41 1
Popierdolony jest cały ten kraj...

Spalić całe te urzędy wpizdu
Zgłoś
Avatar
cloniasty 2015-01-27, 19:46
jest sukces w papierkach? jest, wiec nie ma o czym mówić.
Zgłoś
Avatar
Ivanow 2015-01-27, 19:51
Zjadł bym tego grubego inspektorzyne.... słowo klucz: "Nie pobrałem opłaty od pasażerów"
i choćbyś ojca świętego wiózł i ten zeznawał że dawał pieniądze to mów że kłamie!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie