18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Biorąc pod uwagę niewyobrażalne rozmiary wszechświata, warto się zastanowić nad różnymi typami cywilizacji, które mogą powstawać w kosmosie. Podziały te odnoszą się m.in. do zdolności manipulacji otoczeniem, możliwości ekspansji czy też do biologicznej natury takich istot.

Zgłoś
Avatar
Tradyt 2018-07-30, 23:00 3
Ten narrator ma tak zjebany głos, że masakra .Jakbym był z Marsa to bym spierdolił na Neptuna...
Zgłoś
Avatar
mamurra 2018-08-02, 2:41
Cytat:

warto się zastanowić nad różnymi typami cywilizacji, które mogą powstawać w kosmosie



Nikt oprócz mnie nie widzi tu analogii z teologią?
Zgłoś
Avatar
weryfikator4 2018-08-02, 11:40 4
Sorry, ale te wszystkie teorie... Nie przyjdzie nikomu do głowy, że nie możemy szukać innych cywilizacji w oparciu o nasze systemy miar, czasu, postrzegania itd, etc?... To są nasze, przez nas przyjęte wymiary. Jeśli jesteśmy nie wiem - kulturą bakterii i nasz metr, godzina itd są dla "kogoś" kompletną abstrakcją ( jeśli są świadomi ba! - jeśli w ogóle posiadają coś takiego jak świadomość?!) Być może nawet nie potrafimy sobie wyobrazić czym lub kim to "coś" może być. Parafrazując - końcowa scena z "Man in Black" P.S. A jeśli cały czas "oni" funkcjonują równolegle dookoła nas? Może nie potrafimy ich dostrzec bo nie mamy takich narzędzi. Mamy TYLKO nasz rodzaj wzroku, słuchu, węchu... Może to nie jest wystarczające do zaobserwowania "ICH"? Szczerze wątpię w jakąkolwiek możliwość zbadania lub spotkania "obcych cywilizacji"
Zgłoś
Avatar
parolpl 2018-08-05, 0:06 2
Dokładnie; tym bardziej skoro potrafią manipulować materią to po co im kolonizowanie planet, gwiazdy itd. Pewnie mogą poruszać się poza czasem, czy przestrzenią. Jedynie co możemy spotkać to cywilizacje na podobnym, lub niższym poziomie.
Zgłoś