18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Avatar
t................g 2015-09-26, 21:12 1
Ja tam nawijam lepiej od tych przygłupów. I potwierdzam, że gry i filmy Z NAPISAMI PO POLSKU pomagają w nauce.
Zgłoś
Avatar
Kamilosekk 2015-09-26, 22:08
Ja w wolnym czasie gram na telefonie w aplikację Duolingo, na początku bardzo łatwe, potem już idzie się czegoś nowego nauczyć tylko trzeba regularnie sobie pykać.
Zgłoś
Avatar
Ronoaro 2015-09-26, 22:30 2
Czy to jakaś kpina, ci "uchodźcy" posługują się przeciętnym angielskim, nie wiem jakim przygłupem i lingwistycznym kaleką trzeba być by zazdrościć języka obcego na takim poziomie.
Zgłoś
Avatar
Nutzz 2015-09-26, 23:45
Bo nauka w szkole bez podparcia tego praktyką jest nic nie warta. Języka uczy się wykorzystując go aktywnie, nie pasywnie. Rozmawiając i pisząc w nim. Nawet samo czytanie nie wystarczy.

Angielskim posługuję się perfekcyjnie, ale to właśnie dlatego, że sam, z własnej i nieprzymuszonej woli mam z nim bezpośredni kontakt codziennie. Choćby prowadząc rozmowy z zagranicznymi znajomymi, czy to pisząc czy posługując się komunikatorami głosowymi.
Bardzo podobną ewolucję przeszedł również mój rosyjski. Mimo, że uczyłem się go 6 lat, to gdy rozpocząłem studia tak naprawdę moja jego znajomość ograniczała się jedynie do sprawnego czytania. Wystarczyło jednak kilka projektów i wyjazdów by osiągnąć poziom pozwalający na swobodną komunikację na dowolny niespecjalistyczny temat.
Zupełnym przeciwieństwem tych dwóch języków jest natomiast mój francuski. Umiem w nim czytać i to wszystko. Nie potrafię rozmawiać, a z tego co usłyszę rozumiem maksimum 25%, pod warunkiem, że druga osoba się bardzo stara. Dlaczego? Ponieważ poza szkołą nigdy nie używałem go aktywnie, nigdy nie mając kontaktu z żywym językiem.

Jest dokładnie tak, jak mówi Namex.
A jeśli nie macie możliwości rozmawiać po angielsku (w co nie wierzę, bo wystarczy do tego dowolna gra czy forum), to czytajcie prasę, książki, oglądajcie filmy... I grajcie w gry. Po angielsku.
Zgłoś
Avatar
AlpineRaziel 2015-09-27, 0:48
co tym kurwom nie pasuje, chcą do niemiec i szwecji bo socjale dostaną, dla prawdziwych imigrantów było by dobrze wszędzie byle nie tam skąd przybyli, a to zwykłe brudne kurwy są, pazerne na pieniądze które europa daje im na złotej tacy z ukłonami aż po same kule ... nie mogę na to patrzeć jak śmierdziele dostaną na rękę 1000euro a ja muszę zapierdalać do pracy za marne 1450 zł ...
Zgłoś
Avatar
Pielun 2015-09-27, 1:40
gdyby Polacy mieli takie podejście, to wszyscy by siedzieli w Szwecji
Zgłoś
Avatar
Prescot 2015-09-27, 10:18
Unia Europejska upadnie tak samo jak upadło Cesarstwo Rzymskie. Barbarzyńcy wchodzili w Rzym jak w masło i wybijali ludzi jak bydło. Człowiek cywilizowany nie ma szans w starciu z barbarzyńcą, dlatego myślę, że ponieśliśmy klęske kiedy oni wsiadali do tych łodzi.
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2015-09-27, 20:11
binladden napisał/a:

Właśnie zawsze się zastanawiałem jak to jest, że po minimum 10 latach nauki języka, po kilka godzin tygodniowo ogromna większość ludzi nie potrafi nic w tym języku powiedzieć. O starszych pokoleniach nie wspomnę. W innych krajach np. właśnie w Szwecji na byle zadupiu w sklepie babka na kasie nawija po angielsku, a u nas jakby się ktoś zapytał "how much?" to by patrzyła jak na debila albo chałwę przyniosła.



Uważam że zamiast uczyć dwóch języków obcych ( 3h anglika i 2h niemca czy innego w tygodniu) powinien być jeden ale za to codziennie po 1 godzinie lekcyjnej.
Zgłoś