18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
HAL-9000 2013-09-05, 17:51 15
Eksponat pochodzi z wystawy Human Body Exhibition. Byłem na tym w Gdańsku jakieś 2-3 tygodnie temu, zajebista sprawa choć wstęp drogi. Wystawa składa się z preparatów wykonanych z ludzi (konkretniej, azjatów, chińczyków). Każdy eksponat, pozbawiony jedynie skóry, z wyłączeniem narządów płciowych, przedstawia konkretne układy (mięśniowy etc), tak samo też kończyny i inne części ciała, w formie rozstrzelonej, prezentują swoją budowę. Na wystawie znajdziemy też płody w każdej fazie rozwoju, oraz fenomenalnie spreparowane ukady krwionośne, od tętnic po naczynia niemalże włosowate, oddechowy etc, itd. Dzięki technice wstrzykiwania polimerów w podciśnieniu i wcześnieszej preparacji w acetonie niemal całkowicie zatrzymuje się proces rozpadu. Do tego stopnia że tkanki zachowują nawet i barwe.

Ta wystawa to obowiązkowa pozycja na liście każdego szanującego się sadola, szkoda tylko że po Gdańsku opuściła już Polskę i jak na razie nie przewiduje się ponownej wizyty. Jak komuś się chce to niech skleci o tym jakiś osobny artykuł, bo nawet upublicznione fotki robią wrażenie gdyż na samej wystawie panuje ścisły zakaz fotografowania, choćby ze względu poszanowania denatów którzy za życia zgodzili się oddać ciało w ręce nauki.
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-09-05, 18:28
Akurat nie wiem, czy o poszanowanie denatów tu chodzi, bo ten szwab handluje rzeźbami z nieboszczyków podobno plasterek za 1200 Euro, więc raczej wątpię, by chodziło o przyzwoitość
Zgłoś
Avatar
blasjas 2013-09-05, 18:38 3
@HAL-9000

Pracuję na tej wystawie i została ona przedłużona do 27 października. Wystawa prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Warszawy, ale nie jestem w 100% pewien. Podobna wystawa jest również w Krakowie i też będzie przeniesiona do innego miasta ale nie wiem do jakiego.

edit.
W regulaminie jest napisane, że nie można robić zdjęć
Zgłoś
Avatar
MichaU 2013-09-05, 19:11 2
A na chuj mi taki bez człowieka?
Zgłoś
Avatar
TheTriangle 2013-09-05, 19:29 1
Raczej powinni to nazwać człowiekiem bez ciała... Człowiek to właśnie mózg i jego układ nerwowy, a reszta organów podtrzymuje go przy życiu.
Zgłoś
Avatar
chysek_litrusek 2013-09-05, 19:30
Jestem psychologiem, specjalistą od terapii indywidualnej. W Twojej wypowiedzi widzę dużo złości do byłej żony. Chcesz o tym pogadać?
Zgłoś
Avatar
defcon1 2013-09-05, 19:30
No i po co to to jest, przez to tylko boli :/
Zgłoś
Avatar
Given 2013-09-05, 19:32
W Krakowie bedzie do 11 listopada jeszcze
Zgłoś
Avatar
wyrwiszmat88 2013-09-05, 19:40
@blasjas

Ja tez tam pracuje, kim jesteś ?!
Zgłoś
Avatar
yogi 2013-09-05, 19:47 2
Cytat:

Wyobraź sobie że to twoja była żona i wysyłasz ją jako nowa odmiana makaronu do twojej byłej teściowej.



Kogoś żona puściła się z innym, a ten ktoś ma małego chuja..
Zgłoś
Avatar
D................s 2013-09-05, 19:55
Widzałem taką wystawę w Niemczech, dawno temu. Widok człowieka czy zwierzęcia, obdartego ze skóry, robi wrażenie - to kiedyś żyło, to jest w każdym z nas.
Zgłoś
Avatar
nielu 2013-09-05, 20:08
Prawdziwy sadol powinien zobaczyć muzeum anatomii w Collegium Medicum UJ. Wejście kosztuje grosze, a eksponaty są MOCNE.
No i cena jest niewspółmierna do Human Body Exhibition (30?zł kontra 5zł)
Zgłoś
Avatar
F................i 2013-09-05, 20:23
No i to lubię, a nie pedofilów co proszą Boga o córkę do ruchania. Piwo!
Zgłoś
Avatar
Nameless 2013-09-05, 21:41
@nielu
Ja muzeum UJ miałem za darmo dwa razy Ale na HBE bym poszedł... Tam można zobaczyć coś innego.
W Krakowie podobno ciekawe jest też muzeum kryminalistyki, czy jakoś tak. Podobno jest całkiem spora kolekcja więziennych tatuaży różnej maści
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie