18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Avatar
luxik1988 2013-08-05, 15:35
W Polsce harmonogram robót wygląda mniej więcej tak:

1. Przyjazd na miejsce.
2. Wybicie dziur w jezdni łomem.
3. Wrzucenie zimnej mieszanki mineralno-asfaltowej do powstałej powiększonej dziury.
4. Udeptywanie wzgórka za pomocą butów.
5. Powrót do centrali.

Czasami, ale nie zawsze pomiędzy etapem 2 a 3 usuwa się za pomocą szczotki wszelki syf z wnętrza dziury, ale osobiście widziałem takie zachowanie tylko raz. Po prostu nie opłaca się im robić dobrze, bo gdyby robili to dobrze, to nie mieliby pracy. Pozdrawiam panów z Bazy Rumiankowo z zarządu dróg wojewódzkich w Bydgoszczy, którzy w sposób arcyniedokładny próbują naprawiać drogi w mojej miejscowości. Kurwa, większego kurestwa nigdy nie widziałem. Co z tego, że mieli na samochodzie utwardzarkę, skoro nawet na sekundę jej nie użyli. Przydział paliwa na ten dzień pewnie poszedł do czyjegoś samochodu.
Zgłoś
Avatar
zlomiarz666 2013-08-05, 21:08
gddkia.gov.pl/userfiles/articles/p/prace-naukowo-badawcze-zrealizow_34... Prosze.

A tak w skrócie. To co widzicie na filmiku to poprostu mieszanka mineralno asfaltowa, nazywana asfaltem lanym (symbol MA - drobne frakcje kruszywa i bardzo mała zawartosc wolnych przestrzeni). Nic nadzwyczajnego, w Polsce również wykonują takie nawierzchnie, z całkiem dobrym skutkiem.

Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
MudPie 2013-08-07, 3:02
adm8898 napisał/a:

Po pierwsze w Polsce nie ma co się dziwić, że takie drogi mamy jak kładą asfalt na sam piach. Wszędzie indziej kładą pod spód asfaltu najpierw jeszcze z kilkadziesiąt centymetrów żwiru z kamyczkami, żeby to wszystko wzmocnić, albo płyty betonowe a tutaj w Polsce oczywiście żeby jak najwięcej dla siebie zagrabić tną po kosztach i ot mamy takie drogi.



Bzdura. Normalnie dają kamienie i żwir pod spód..
To u mnie z przebudowy drogi

Zgłoś