18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Avatar
jurgus 2010-07-04, 9:40 1
Wiele rzeczy jest zatajane,tak musi być .Nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć.Jedno znalezisko przeczy drugiemu nie dajmy się zwariować.Ale film ciekawy i piwko leci.
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-07-04, 16:53
te napisy mogły by być innego koloru niż przezroczysty żółty, jeśli to jest twój filmik to spróbuj poprawić i wrzuć, bo chuja widać.

rozkurwiła mnie ta namalowana w pejnicie moneta w 3:40
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2010-07-06, 7:03
Część tego materiału nawet tak nie obyta z tematem osoba jak ja może zanegować np:

To co nazywa "Wenus z wilendorfu" szacowaną na 30k lat.
Jest to po prostu figurka "Matki"/"Gaji"/"Matki ziemi" jak kto woli. (Tak wiem, że określenia Gaja pochodzi z Greki)
Z czasów ostatniego zlodowacenia w środkowej europie znaleziono parę takich "Kostienka Ukraina" zrobiona z kości słoniowej, jest datowana na 25-35k lat. (Mam właśnie przed sobą zdjęcie w książce)

Za wiki : "Paleolit środkowy (ok. 350 lub 300 tys. - ok. 40 tys. lat temu)"
"Nastąpił wówczas gwałtowny rozwój technik krzemieniarskich, rozkwitł przemysł rogowy i kościany, rozpoczęto stosowanie wyszukanych strategii myśliwskich (m.in. zaczęto używać łuku do polowania) i nowych form budownictwa mieszkalnego. Powstała sztuka, plastyka figuralna, zdobnictwo i ornamentacja na narzędziach."

To naprawdę nie było nic niezwykłego, że 30 tysięcy lat temu ktoś potrafił zrobić figurkę
Ten tekst, że babka wyciąga z węgla złoty łańcuszek
Pewnie bym mógł jeszcze coś z tego podważyć, ale jak ktoś wierzy jeszcze w "saskłacza" to nie ma co gadać.

BTW: Oglądałem kiedyś film dokumentalny o wielkiej stopie
I podobno w USA żyje rodzina jakiegoś ruska który wydymał to monstrum. W wywiadzie dla telewizji babka się zapierała, że utrzymuje ciepłe stosunki z pobliskim stadem.

Nawet nie będę przepraszał za chaotyczną formę mojego "dzieła" bo jestem po nocce w pracy i mam wyjebane...
Zgłoś
Avatar
mail_25 2010-07-08, 23:03 1
ciekawy filmik jeśli masz otwarty umysł to polecam : Ancient Aliens 1/9 PL

Btw. Drogi Krzysztofie jeśli źródłem informacji są dla Ciebie filmy gdzie facet dyma wielką stopę to nie dziwię się że żyjesz w ciemnogrodzie
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2010-07-09, 14:11
mail_25, - gdybym ci powiedział, że z rozłupanej bryłki węgla wyleciał telefon komórkowy to brał byś mnie na poważnie?

Film o wielkiej stopie był podany jako ciekawostka.
Źródłem informacji była książka którą kiedyś przeczytałem i wiki.

Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
mail_25 2010-07-10, 11:11 3
po pierwsze nie wiem czy wiesz ale plastik rozkłada się około 1000 lat więc nie porównuj telefonu do złotego łańcuszka bo to nie świadczy dobrze o poziomie Twojej inteligencji

po drugie wiesz co to fizyka kwantowa?
Wiesz że według niej czas nie istnieje? a co za tym idzie wielki Wybuch ma ciągle miejsce, jest opisany dobrze określonymi "kwantowymi wzbudzeniami geometrii". Gęstość materii jest wówczas ogromna, jednak nie nieskończona. Możemy rozważać różne warunki początkowe w tym momencie i analizować ich wpływ na formowanie się wczesnego wszechświata. Co więcej, to brzmi jak fantastyka, ale można nawet śledzić ewolucje kwantowej geometrii wszechświata wstecz, do czasów poprzedzających Wielki Wybuch!

I to jest drogi kolego nauka... potrafisz to pojąć czy też zaszufladkujesz w swojej małej główce obok faceta który zgwałcił yeti ? -_-
W telewizję też nie wierzysz ?

Wiesz że w piramidach naukowcy nie znaleźli sadzy ani innych znaków wskazujących na to że używano tam pochodni czy generalnie ognia w różnych jego postaciach? w takim razie bądź mądrzejszy od naukowców i powiedz jak to możliwe że w labiryncie korytarzy gdzie panują ciemności niezależnie od pory dnia ktoś wykonywał malowidła na ścianach bądź przyozdabiał komnaty a gdy piramida była gotowa i faraon zmarł ,był on tam mumifikowany a następnie chowany... Pytam jak to możliwe ? odpowiedz na to pytanie oczywiście już jest ale ludzie tacy jak Ty zamiast przyswajać informację to wyśmiewają i wrzucają wszystko do jednego worka z historyjką faceta który zgwałcił yeti... Współczuję ciemnoty i mam nadzieję że zachęci Cię to poszukiwania prawdy i oddzielania tego co zmyślone od tego co prawdziwe.
Zgłoś
Avatar
Krzysztof 2010-07-10, 16:16
No to chronologicznie :

Azzo Bassou - Nic o nim nie wiadomo poza tym, że wyglądał jak wyglądał. (Na świecie jest pełno dziwnie wyglądających ludzi - Zapraszam na harda)

Małpa de Loysa - Jedno zdjęcie dziwnej małpy zrobione 90 lat temu o niczym nie świadczy.

Mechanizm z Antykithiry - A jednak wiadomo po co i są domysły kto pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizm_z_Antikythery

Tuba z Saint-Jean de Livet - Jeszcze nic o tym nie wiem, znalazłem tylko jedną wzmiankę na zagranicznym forum i nic więcej badarchaeology.net/data/ooparts/livet.php

Wenus - już było.

Figurka z nampa - Z nie naukowych źródeł wiadomo, że pokłady w których ją podobno znaleziono szacuje się na 2mln lat.

Kulki z RPA - Jak twierdzi autor książki z której ten film jest bezczelnie ściągnięty, znaleziono setki kulek i tylko na jednej były "kreski" Więcej danych chwilowo nie mam.

Młotek - To ciekawe znalezisko, jak się znalazł w tej skale to nie wiem, ale jeśli chodzi o zwęgloną rączkę to udowodnione jest, że w odpowiednich warunkach węgiel może powstać po zaledwie paru tysiącach lat.

Jeju na chwilę obecną mam już dosyć - dokończę w przyszłym tygodniu jakoś.
Naprawdę ciężko jest cokolwiek znaleźć bo wszystkie dane pochodzą z tej świrniętej książki.

A swoją drogą czym mnie już wkurwiłeś.

To mogłeś dać cudzysłów, a nie w tak perfidny sposób przywłaszczać sobie czyjeś słowa myśląc, że w ten sposób zgasisz mnie swoją erudycją.

(Prawie wszystkie co napisał jest wyjęte z kontekstu czyichś poważnych prac)

No chyba, że jesteś Profesor Jerzy Lewandowski i prowadzisz wykłady z kwantowej grawitacji.
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-07-11, 12:05
No generalnie to mi się wydaje że takie historie robią szał głównie w Ameryce i u arabów którzy myślą że świat istnieje dopiero od 12 tyś. lat. Ja wiem że człowiek jest znacznie starszy, więc nie powinno dziwić że od czasu do czasu któryś zrobił coś, co my uważamy że był na to za głupi.

A tak swoją drogą przykład z piramidą jest kompletnie do dupy. Że jak już budowali tą piramidę 40 lat to kurwa kilka dni nie mogli poświęcić żeby po sprzątać sadzę? Poza tym w środku nie ma żadnych malowideł (byłem w Gizie, wchodziłem, widziałem, nie ma nic poza sarkofagiem! I w TV mówili że w innych piramidach też tak jest). Mumifikowali też gdzie indziej.
Zgłoś