18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (12) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Unia Europejska
paolo001 • 2019-11-23, 10:17
Odnalazłem w swoich zbiorach kartkę pocztową z 2005 roku. Wtedy wydawało się to nierealne i śmieszne.:



i rewers:


2019-11-23, 15:14
Już widzę jak w 2005 roku gość z rodziną w Białorusi odpala kompa i pisze list dziwną czcionką zamiast redagować go ręcznie. Z takim fejkiem to idź pan w ch*j.

2019-11-23, 15:30
Jakby Niemcy nie dały pieniędzy Polsce na drogi i autostrady, a pozostałe kraje nie otwarły granic to nawet mieszkańcy tego "moralnie zwyciężonego mocarstwa" nie mieliby jak z kraju sp***olić, żeby na jedzenie ich było stać. Kto pamięta czasy przed Unią ten pamięta, w ciągu 7 lat zbudowano 18km autostrady. Wygrana przetargu na budowę wiaduktu bez wjazdów i zjazdów. Sale informatyczne w szkole? Chyba, że liczydła nazwiemy maszynami to tak. Polska żywność nie spełniała żadnych norm, więc jak nie poszła jako świeża to w konserwę się pakowało i dalej na rynek wewnętrzny. Itd. Itp. Szkoda strzępić ryja.

Tr...........ty
2019-11-23, 17:30
Pracy nie ma w UE? To musisz być na prawdę odpadem społecznym, że nie możesz znaleźć.
Poza tym, nie wina UE, że ceny u nas szybują w górę. Dla przykładu, cena paliw na zachodzie ostatnio spadała, u nas była stała i wysoka. Ukryta podwyżka. Pozostałe ceny galopują, bo rozdawanie 500+ powoduje inflację, podstawy ekonomii. A to dopiero początek naszej "dobrej zmiany".

2019-11-23, 17:52
Ale to normalne,że szczyl który urodził się w 2000r będzie pie**olił różne rzeczy tam sobie,bo jest tam Sebą z bloku,który chodzi z Karyną i potrzeba mu tylko od mamy na fajeczki i harnasia,to mu k***a tam drogi nie potrzebne bo po co,jak nie ma samochodu.Ja pamiętam w tamtych czasach,jak ludzie w lecie brali sondaż bezrobocia na mapce Polski,za pogodę i mówili,k***a dalej będą upały.Bezrobocie było od 20 do 25%,a różnych miejscach,dochodziło do 48%.Kaczyński już ulokował nas w unii na długo,bo bez niej nie byłoby 500+ i bez niej nie można utrzymać 500+.Przykładowo przywrócenie granic to już nie mały koszt,przywrócenie cła itd.Dużo mniejszy eksport bo droższy dla np Niemiec ,bo z poza Uni kupno czegoś jest na droższych zasadach,to normalne że się wybiera z konkurencji we wspólnocie w pierwszej kolejności.Ja też nie dostaje nic z unii,ale takie nie myślenie o współobywatelach,że taki szef firmy transportowej zwolni kilku kierowców,bo i tak oni stoją na granicy po 4-doby.W pewnym sensie jesteś tak bogaty,jak bogate jest społeczeństwo,bo jak masz firmę,świadczysz usługi,to masz tyle pieniędzy,ilu ludzi jest na nie stać.Taki Polski patriotyzm moim zdaniem wylatuje z mordy ruska nie Polaka.Ja tam wole być we wszystkim organizacjach demokratycznych,na południe od ruskiego,jak najdalej bo ja wiem kto może w przyszłości pozbawić mnie suwerenności w 100%.Widzimy kraje które się izolują od reszty Białoruś,Korea Płn kraje,które są tak silne,że jeden potrzebuje pomocy putina i musi go słuchać,a drugi co roku potrzebuje po 120tys ton żarcia z ONZ bo będzie niszczył Seul,bo żołnierze z pół metrowymi tasiemcami w dupie są zagłodzeni.

2019-11-23, 17:54
drukarka666 napisał/a:

Jakby Niemcy nie dały pieniędzy Polsce na drogi i autostrady, a pozostałe kraje nie otwarły granic to nawet mieszkańcy tego "moralnie zwyciężonego mocarstwa" nie mieliby jak z kraju sp***olić, żeby na jedzenie ich było stać. Kto pamięta czasy przed Unią ten pamięta, w ciągu 7 lat zbudowano 18km autostrady. Wygrana przetargu na budowę wiaduktu bez wjazdów i zjazdów. Sale informatyczne w szkole? Chyba, że liczydła nazwiemy maszynami to tak. Polska żywność nie spełniała żadnych norm, więc jak nie poszła jako świeża to w konserwę się pakowało i dalej na rynek wewnętrzny. Itd. Itp. Szkoda strzępić ryja.



Dzięki takiemu myśleniu będziemy dalej krajem kolonialnym. Będąc w członkiem UE mamy dopłaty itp. ale nie za darmo płacimy składki ale to chyba wszyscy wiedzą ale co najważniejsze otworzyliśmy rynek zbytu i zachodnie koncerny zdeptały polski przemysł.

Polskie władze doprowadziły do upadłości wiele spółek w to miejsce wskoczyły firmy zachodnie i drenują nasz kraj i nas Polaków transferując zyski a dzięki różnym operacja księgowym wykazują minimalne zyski lub straty a w rzeczywistości pieniądze płyną na zachód.

Żeby gonić zachód musimy sami wytwarzać w polskich firmach, odbudować to co rozj***li poprzednicy przy władzy i dokończył kapitalizm.

Trzeba trochę myśleć zamiast pie**olić że pan Niemiec nam dał.

2019-11-23, 18:02
Każdy kto nie jest siusiumajtkiem i pamięta tamte czasy przyzna, że lata 90 to była straszliwa bieda. Bieda z której Polska zaczęła szybko wychodzić po wejściu do UE, tak że obecnie dzieci żyją na takim poziomie jak ich rówieśnicy na Zachodzie.
Zresztą 2004 to nie była magiczna data. Kto ma choć trochę lat, ten bez problemu będzie pamiętaj co to były SAPART, ISPA, TACIS, PHARE. Zachód wpompował e nasz w ch*ja kasy.

2019-11-23, 18:10
"W 2005 paczka fajek kosztowała 9 - 11 zł, "
Ni ch*ja . W 2008 rzuciłem . Paliłem wtedy LM niebieskie, po 5,80 /20 szt .
" Zachód wpompował e nasz w ch*ja kasy."
A wypompował w ch*ja x 10 .

2019-11-23, 18:41
Korwiniści i inni 15 letni "Konfederaci" , tak unia ma wch*j minusów , ale tak samo jak demokracja nic innego lepszego na razie nie wymyślono.
A dla osób pie**oloncych o paczkach fajek i masłach za 5 groszy , przypomni... wróć , spytaj rodziców : jaka była wypłata przed wejściem do unii (coś mi się wydaje że będzie 3 liczbowa suma :) )

2019-11-23, 19:10
mariusz3pl napisał/a:

Dzięki takiemu myśleniu będziemy dalej krajem kolonialnym. (...)
Trzeba trochę myśleć zamiast pie**olić że pan Niemiec nam dał.



No i prawda, tylko może by w końcu Polacy przestali biadolić jak to wszyscy źli się uwzięli na mocarstwo, a po prostu wzięli się do roboty.

2019-11-23, 20:50
Hose88 napisał/a:

Coś Ci się daty poj***ły z wczesnymi latami 90'. W 2005 paczka fajek kosztowała 9 - 11 zł, a chleb około 2 zł, że o średniej krajowej nie wspomnę...
Co do "wygrywów i panów" życia powyżej, to brak słów. Widzą, co chcą widzieć, a to co ch*jnia Gejropejska zrobiła z biedniejszymi krajami po wstąpieniu do tej super sprawy, to klapy na oczach i knebel w pysku. Fakt, sypnęli groszem w początkowej fazie, co by takie pelikany łyknęły zanętę, a potem broniły sprawy, bo "dotacje, dofinansowania, szegen", a co wyszło w praniu? IV Rzesza pod przywództwem Adolfini Makreli i jej zmieniających się przydupasów z Żabolandii, a reszcie krajów homonto na garb i morda w kubeł. Coraz durniejsze przepisy, regulacje i dyrektywy (ślimak = ryba np.), korporacje wypierające małe i średnie biznesy. Bycie dumnym z własnego kraju = faszyzm. Niepopieranie pedalstwa i skrajnego feminizmu = rasista i seksista. Wolność słowa? O ile masz na imię Icek Goldberg, bo jak Jan Kowalski, to pałą w łeb i pierdziel. I mógłbym tu k***a encyklopedie w 10 tomach z przykładami wypisać, ale po co. Przecież jest wesoło i kolorowo, a jak utworzą Centralną Armię, to będzie jeszcze bombowo, zwłaszcza u nas i Węgrów.




idz sie lecz ....
ps czekam na tą encyklopedię




Hose88 napisał/a:

Polaku* jeśli już, j***ny lewaku. Może taka byłaby Twoja przyszłość, szczyt marzeń czyścić sławojke u Serżia, ja mam łeb na karku i umiem sobie poradzić bez łaski takich durniów jak Ty. To raz.
A dwa, to widziałem więcej miejsc i krajów, niż Ty miałeś ch*jów w dupie czy masz pryszczy na ryju i Unia mi do tego nie była potrzebna.
A teraz idź się bolcować ze swoim kółkiem wzajemnej adoracji, plebsie.



tjjjjjaaaaa widziałeś więcej krajów... na globusie hahhahahaah

2019-11-23, 21:01
krasnal_hałabała napisał/a:

Jak wam się tak dobrze żyje to znaczy żeście zdrowi, zobaczymy jak wy albo ktoś z najbliższej rodziny zachoruje to czy będziecie tak zachwalać kiedy kolejka do specjalisty wyniesie pół roku a na zabieg półtora roku. Z resztą, takich trollików od propagandy sukcesu to teraz jest na pęczki, PISiory płacą to jest zachwalanie rządu i tego jak dobrze się w Cebulstanie żyje.



Mam wykupiony prywatny pakiet medyczny więc do specjalisty czekam Maks 3 dni. Ale faktycznie sytuacja służby zdrowia jest fatalna. I nie jestem trolem pisu bo akurat nienawidzę pisu. Po prostu mówię że od czasu UE mi się żyje dobrze. Ale raczej to zasługa moich decyzji a nie partii rządzącej

2019-11-23, 21:02
Jak komuś źle w UE i teksni za układem warszawskim to granice są otwarte. Można wyjechać na Białoruś, do Rosji albo Czeczenii.

2019-11-23, 22:26
ło. ruskie trole

2019-11-23, 22:41
Przeciętny majątek Szwajcara to 1,5 mln zł. Jak oni to zrobili bez UE? Nie rozumiem jak można być tak tępym i nie dostrzegać tego jak zachód nas drenuję pod przykrywką UE i jak wykańcza przemysł (np. Cukrownie. W 2006 UE nakłada limit na produkcje cukru. Wtedy 60% cukrowni zostaje kupione za grosze przez zachodnie koncerny. W 2013 limit zostaje zniesiony, przypadek?) Polska jest drenażowana jak tylko się da, a autostrady są po to żeby polski kierowca ciężarówki dostarczył jak najszybciej artykuły do niemieckiego Lidla, w którym Polak kasuje Polaka, a Niemiec tylko kase liczy. Kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym. ;-)

Ty...........87
2019-11-23, 23:57
Moca172 napisał/a:

Przeciętny majątek Szwajcara to 1,5 mln zł. Jak oni to zrobili bez UE? Nie rozumiem jak można być tak tępym i nie dostrzegać tego jak zachód nas drenuję pod przykrywką UE i jak wykańcza przemysł (np. Cukrownie. W 2006 UE nakłada limit na produkcje cukru. Wtedy 60% cukrowni zostaje kupione za grosze przez zachodnie koncerny. W 2013 limit zostaje zniesiony, przypadek?) Polska jest drenażowana jak tylko się da, a autostrady są po to żeby polski kierowca ciężarówki dostarczył jak najszybciej artykuły do niemieckiego Lidla, w którym Polak kasuje Polaka, a Niemiec tylko kase liczy. Kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym.





Moca172 napisał/a:

Przeciętny majątek Szwajcara to 1,5 mln zł. Jak oni to zrobili bez UE? Nie rozumiem jak można być tak tępym i nie dostrzegać tego jak zachód nas drenuję pod przykrywką UE i jak wykańcza przemysł (np. Cukrownie. W 2006 UE nakłada limit na produkcje cukru. Wtedy 60% cukrowni zostaje kupione za grosze przez zachodnie koncerny. W 2013 limit zostaje zniesiony, przypadek?) Polska jest drenażowana jak tylko się da, a autostrady są po to żeby polski kierowca ciężarówki dostarczył jak najszybciej artykuły do niemieckiego Lidla, w którym Polak kasuje Polaka, a Niemiec tylko kase liczy. Kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym.



Hehe..Gamonie typu wiewiór czy drukarka myślą,że to zasługa UE!hehe..Cymbałki to nie Unia nam pomogła tylko złodzieje typu Balcerowicz,Miller,Belka,Wałęsa i Tusk nasz kraj zniszczyli! Nie wspomnę o konfiturze Wałęsie!