18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Wracając dziś do domu dojrzałem białego Fiata Pandę w którym został zainstalowany fotoradar. Dodam tylko że straż gminna w Jaktorowie od zawsze instaluje tak fotoradar w swoich dwóch samochodach.




Zdjęcie znalezione w sieci z tego miejsca:


+Cytat z pewnego forum (nie wiem czy to prawda, ale przez jakiś czas samochodu nie było widać i nie posiada już przyciemnianych szyb z tyłu)
Cytat:

przytoczę pewna niedawna historyjke z miejscowosci Jaktorow pod Grodziskiem Maz. Jakis czas temu straz gminna zakupila fiata pande i fotoradar, ktory stawiali w zamknietej pace i lupili kierowcow. Mandat dostala niewlasciwa osoba. Pewnego razu podjechalo volvo bez blach, wysiadlo z niego 4 panow w kominiarkach z kijami w rekach, rozwalili fotoradar, obili pande a pan straznik nawet z samochodu nie wyszedl, potem wsiedli do wozu i odjechali.

Zgłoś
Avatar
kenzol 2013-08-13, 16:37 7
@~Angel

Sprawa nie do końca jest taka oczywista. Mieszkańcy tych małych, zapyziałych gmin, w których funkcjonuje Straż Gminna, z chęcią głosują właśnie na wójtów/burmistrzów/radnych, którzy obiecują im, że utrzymają Straż. Dlaczego?? Powód jest banalny. Mandaty z fotoradarów płacą TYLKO kierowcy przejezdni, czyli ludzie obcy z daleka, którzy znaleźli się na terenie gminy przejazdem, nie świadomi istnienia tam takiego procederu. Lokalni mieszkańcy dobrze wiedzą, gdzie stawiane są fotoradary, albo w jakich pojazdach są one ukryte i praktycznie mandatów nie płacą. A dzięki dochodom z mandatów drogi w gminie są naprawione, chodniki i ścieżki rowerowe wyłożone, Straż Pożarna ma nowe wozy strażackie, dzieci dostają darmowe obiady w szkole i dofinansowanie na kolonie, itp. Po prostu same zalety. I jak ci mieszkańcy mają w takim wypadku głosować za ludźmi, którzy obiecają im, że zlikwidują Straż Gminną? Nawet na filmikach Pana Emila można było zauważyć niechęć miejscowych mieszkańców na piętnowanie działań strażników przez Pana Emila (przykład pracownika Lasów Państwowych, odc. 63 Biznesowo). Poczytajcie sobie o gminie Mykanów koło Częstochowy, która swego czasu ustawiała fotoradar na tzw. "Gierkówce", w miejscu gdzie było ograniczenie prędkości. W 2009 roku w tej gminie Straż wystawiła aż 9 tysięcy mandatów pochodzących z fotoradarów, natomiast pozostałych mandatów było zaledwie...52 sztuki. Jednak mieszkańcy gminy, którzy jako jedyni mogli skutecznie ukrócić ten proceder, głosując w nadchodzących wyborach na innych kandydatów, nie zrobili nic. Dopiero częstochowska prokuratura, po skargach przejezdnych kierowców, zajęła się sprawą. Jedyna skuteczna metoda wyeliminowania tego procederu to ogólnopolska uchwała, zabraniająca tego typu służbom takich praktyk.
Zgłoś
Avatar
malutky 2013-08-13, 16:37
Qudi79 napisał/a:

z tego co wiem, to jedynie Policja może wlepić mandat PRAWNY, resztę można olać ciepłym moczem i wyjebać do kosza ale nie każdy o tym wie i płacą mandaty

PS zgodnie z przepisami ruchu itd... fotoradar MUSI być pomalowany odblaskowym, oczojebnym kolorem (żółty) i być widoczny z oddali - resztę, jak wcześniej - OLEWAMY!!! bo są bezprawiem



Chuja prawda, jak olejesz jak ja to zawsze robię. To po prostu jest tak jak byś przyjął mandat i rośnie tylko Twój dług w skarbówce.
Zgłoś
Avatar
clf111 2013-08-13, 16:52 2
I gówno Ci dał ten wypocony list. Zapłacisz na 100%
Zgłoś
Avatar
Ramsey007 2013-08-13, 17:00 1
clf111

Nie do końca.

Ja dostałem mandat bez zdjęcia. Poprosiłem o wskazanie miejsca fotoradaru oraz przesłanie zdjęcia, gdyż w aucie było trzech kierowców i nie wiemy kto prowadzi.

Dostałem odpowiedź iż nie "dane zaginęły" i mandat anulowany.

Zawsze warto pisać i grać. Choćby tylko po to, żeby im uprzykrzyć życie.

Mój znajomy płaci mandat po 5pln miesięcznie stałym poleceniem przelewu Też fajna sprawa, bo ani komornik, ani nikt nie może NIC zrobić, bo wyrażasz wolę spłaty.
Zgłoś
Avatar
bania88 2013-08-13, 17:03
Bylem pare lat temu na kursie zbijania punktow karnych. Tam policjant prosto z mostu powiedzial, ze mandaty od strazy miejskiej mozna olewac i tak tez od wtedy robie. Zadnych klopotow nie bylo przez to
Zgłoś
Avatar
Joseph_Fritzl 2013-08-13, 17:03
malutky napisał/a:



Chuja prawda, jak olejesz jak ja to zawsze robię. To po prostu jest tak jak byś przyjął mandat i rośnie tylko Twój dług w skarbówce.



Dostałem mandacik od strażników wiejskich za picie piwka z kolegami niedaleko plaży. Zlałem mandat i nic odciągają z podatku, co innego Policja, czy kanary (to się u mnie zwie "renoma" czy chuj wie jak, nie wiem jak to stoi w innych miastach, to faktycznie rośnie w chuj..)
Zgłoś
Avatar
damian88719 2013-08-13, 17:05
Brawo @ kenzol. Pokazałeś tą sprawę w nowym świetle o jakim ja nawet nie pomyślałem. Masz 100% racji. Piwo za ten koment sie należy jak psu buda.
Zgłoś
Avatar
kickyourheadoff 2013-08-13, 17:13 5
Najwyżej piwkowany post w tym temacie wprowadza ludzi w błąd i wmanewrowuje w kłopoty. Krąży to dziadostwo po FB, aż zawitało i tu. Ktoś gdzieś zaczął studiować dziwny kierunek, a jeden z przedmiotów zaczyna się od słowa "Prawo" i nagle autor poczuł się orłem temidy. Wygląda to jakby ktoś celowo wkręcał ludzi w kłopoty, bo wtedy zapłacą więcej w Grodzkim

- tablice są elementem ściśle powiązanym z pojazdem, więc ich pożyczanie lub utracenie powinno być niezwłocznie zgłoszone gdzie trzeba. fotka z fotoradaru leci zazwyczaj od tygodnia do 3; czy właściciel dał je komuś, a może ich nie ma

- fotoradary, jak i inne urządzenia pomiarowe na wyposażeniu policjantów, strażników itp są atestowane, kalibrowane co pół, rok lub półtora roku w zależności od modelu i rocznika produkcji. Jest to oczko w głowie każdego dowodzącego, który w przypadku afery z nielegalnym radarem wyleciałby z roboty

- kąt ustawienia radaru, ziemia w której go wkopano itp nie mają znaczenia dla pomiaru, gdyż źle wycelowany radar nie zmierzy prędkości w ogóle, btw autor tego gniota mógł się pokusić jeszcze o numer kołnierzyka hutnika wykonującego odlew rury, na której stoi urządzenie

- inne wnioski obwiniony może składać przed Sądem Grodzkim w przypadku nie przyjęcia nałożonego mandatu. Poza tym obwiniony (sprawca wykroczenia) musi zostać przesłuchany jeśli nie przyjmie mandatu. Oczywiście może odmówić składania wyjaśnień ale komu wtedy zada te fachowe pytania...

- błąd pomiarowy zawsze działa na korzyść kierowcy. Z tego co wiem radary ustawiane są co najmniej +20, bo wtedy musieliby zatrzymywać 80% kierujących
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-08-13, 17:42
pawelbrodnica napisał/a:

Jest na to sposob POLECAM

....



Obawiam się, że Twój sposób jest do dupy, ponieważ straż miejska i straż gminna nie muszą się już nawet wysilać, żeby wysyłać zdjęcie, według "znowelizowanego" prawa. Oznacza to znaczne ograniczenia kosztów, a także pewną loterię dla obywateli, ale czego się nie robi, aby ułatwić "służbom porządkowym" dojenie z kasy.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2013-08-13, 17:45 1
kenzol,

W pełni się z Tobą zgadzam. To właśnie pierdzistołki a nie SM jest winna taki sytuacji jak na fotkach w temacie. Nie będzie tego robiła SM bo odbiorą uprawnienia to będzie to robić prywatna firma w imię "dbania o bezpieczeństwo" a kasa w gminie będzie się zgadzała. Dopóki pieniądze z fotoradarów będą wpływały do miejskiej kasy dopóty taki złodziejski proceder będzie trwał.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-08-13, 17:51 1
kickyourheadoff napisał/a:

kąt ustawienia radaru, ziemia w której go wkopano itp nie mają znaczenia dla pomiaru, gdyż źle wycelowany radar nie zmierzy prędkości w ogóle,



Tutaj Kolego jesteś w błędzie. Fotorejestrator ustawiony pod niewłaściwym kątem do krawędzi jezdni będzie przekłamywał pomiar, dlatego też producenci wyposażają urządzenia w zespół szczerbinki i muszki. Podobnie, jak metalowe elementy (ogrodzenia i bandy) w tle będą powodowały przekłamanie pomiaru. I mam tu na myśli przekłamanie na znacznie większym poziomie, niż dopuszczalny błąd.
Zgłoś
Avatar
Matt91 2013-08-13, 17:55
to, że tablice są nierozłącznym elementem nic nie znaczy, bo mogę powiedzieć, że akurat w danym okresie byłem w delegacji/na wakacjach/u ciotki Mańki, a samochód stał pod blokiem i nie byłem świadomy braku tablicy rejestracyjnej. Ponadto z tym atestowaniem to też nie jest tak do końca wszystko pięknie jak piszesz, poza tym mam prawo wymagać dokumentu stwierdzającego czy dane spełnia wszystkie normy które umożliwiają poprawny pomiar. Skoro oni sprawdzają w dowodzie moje badania techniczne pojazdu to dlaczego ja miałbym nie sprawdzać ich sprzętu? Hmm? Odnośnie kąta i miejsca ustawienia to też sprawa dyskusyjna, często fotoradary po prostu stoją, a nie są ustawiane poprawnie. Należy poczynić odpowiednie kroki, zabrać ITD oraz SM uprawienia związane z fotoradarami, bo to co oni wyprawiają nie mieści się w głowie. Btw. skąd mam pewność, że fotoradar ukryty za szybą pojazdu dokonuje pomiaru prędkości poprawnie? Są na to jakieś dowody?
Zgłoś
Avatar
addieadam 2013-08-13, 18:16
pawelbrodnica napisał/a:

Jest na to sposob POLECAM

...Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych...

...wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy....



KAŻDE urządzenie dopuszczone do użytkowania na terenie UE, USA itd MUSI pozytywnie przejść badania w komorze kompatybilności elektromagnetycznej. Urządzenie takie poddaje się bardzo rygorystycznym testom wyładowań elektrostatycznych, potężnych pól elektro magnetycznym (znacznie większych niż tych które występują pod słupem Średniego napiecia. Do tego, tak jak kolega wyżej dodał urządzenia są często kalibrowane.

Druga sprawa, czy autor skopiowanej bajeczki zdaje sobie sprawę co oznacza 95% wilgotności względnej ??

Precyzyjne urządzenia pomiarowe są odpowiednio przystosowane do pracy w extremalnych warunkach środowiskowych. Elektronika preferuje wartość temperatury pokojowej (ok. 23-25*C) dlatego też w wielu urządzeniach pomiarowych stosuje sie odpowiednie rozwiązania jak np. układy utrzymujące względnie stałą temperature wewnątrz obudowy (ogrzewanie/schładzanie itd.)
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-08-13, 21:26
addieadam napisał/a:

KAŻDE urządzenie dopuszczone do użytkowania na terenie UE, USA itd MUSI pozytywnie przejść badania w komorze kompatybilności elektromagnetycznej. Urządzenie takie poddaje się bardzo rygorystycznym testom wyładowań elektrostatycznych, potężnych pól elektro magnetycznym (znacznie większych niż tych które występują pod słupem Średniego napiecia. Do tego, tak jak kolega wyżej dodał urządzenia są często kalibrowane.



BZDURA. Rzadko która ładowarka do telefonu komórkowego (impulsowa), "świetlowka led" (zasilacz w postaci mostka prostowniczego, rezystora i kondensatora) spełnia wymogi kompatybilności elektromagnetycznej. Oznaczenie "CE" na obudowie świadczy o deklaracji producenta, że urządzenie spełnia te wymogi. Jeśli akredytowane laboratorium przeprowadzi pomiary i wyda certyfikat, to urządzenie jest oznaczane niego inaczej.

addieadam napisał/a:


...Precyzyjne urządzenia pomiarowe są odpowiednio przystosowane do pracy w extremalnych warunkach środowiskowych. Elektronika preferuje wartość temperatury pokojowej (ok. 23-25*C) dlatego też w wielu urządzeniach pomiarowych stosuje sie odpowiednie rozwiązania jak np. układy utrzymujące względnie stałą temperature wewnątrz obudowy (ogrzewanie/schładzanie itd.)...



Profesjonalne urządzenia pomiarowe (laboratoryjne) nie są zwykle przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych, ponieważ pracują w laboratoriach. Laboratorium akredytowane ma klimatyzowane pomieszczenia, utrzymywana jest w miarę stała wilgotność, a także jest zasilane przez stabilizator napięcia i filtr. Niektóre elementy aparatury mają ogrzewanie (niektóre wzorce częstotliwości).
Zgłoś
Avatar
kickyourheadoff 2013-08-13, 21:57
@tranzystor może źle się wyraziłem; fotoradar ustawiony źle robi nic nie warte fotki, bo będą pokazywał co innego niż zamierzone

producent wie pewnie najlepiej

zurad.com.pl/jpag/index.php?option=com_content&view=article&id...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie