18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Wracając dziś do domu dojrzałem białego Fiata Pandę w którym został zainstalowany fotoradar. Dodam tylko że straż gminna w Jaktorowie od zawsze instaluje tak fotoradar w swoich dwóch samochodach.




Zdjęcie znalezione w sieci z tego miejsca:


+Cytat z pewnego forum (nie wiem czy to prawda, ale przez jakiś czas samochodu nie było widać i nie posiada już przyciemnianych szyb z tyłu)
Cytat:

przytoczę pewna niedawna historyjke z miejscowosci Jaktorow pod Grodziskiem Maz. Jakis czas temu straz gminna zakupila fiata pande i fotoradar, ktory stawiali w zamknietej pace i lupili kierowcow. Mandat dostala niewlasciwa osoba. Pewnego razu podjechalo volvo bez blach, wysiadlo z niego 4 panow w kominiarkach z kijami w rekach, rozwalili fotoradar, obili pande a pan straznik nawet z samochodu nie wyszedl, potem wsiedli do wozu i odjechali.

Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-08-13, 22:12
kickyourheadoff napisał/a:

@tranzystor może źle się wyraziłem; fotoradar ustawiony źle robi nic nie warte fotki, bo będą pokazywał co innego niż zamierzone



Tak, na stronie producenta jest napisane

Cytat:

5. Co się dzieje, gdy fotoradar przenośny zostanie ustawiony pod innym kątem niż 22o?

Ustawienie kąta pracy jest bardzo ważne. Przy ustawieniu fotoradaru pod innym kątem niż 22o, wręcz niemożliwe jest wykonanie prawidłowego jednoznacznego zdjęcia. Jednoznaczne zdjęcie to takie zdjęcie, z którego ze 100% pewnością wynika, któremu pojazdowi można przypisać zmierzoną prędkość. Oprogramowanie fotoradaru jest dostosowane do pracy pod kątem 22o i nawet jego niewielka zmiana spowoduje, że wykonane zdjęcia będą się nadawały do kosza.



Ale nie czarujmy się. Jak jest zdjęcie ze źle ustawionego fotoradaru, na którym jest wskazanie prędkości wyższej od dopuszczalnej, to nikt nie wnika w sposób pomiaru, bo pieniądzę wpływają. Do kosza trafiają tylko zdjęcia ze zbyt niską prędkością, aby ukarać kierowcę, ale wtedy jest "dym", bo fotoradar przyniósł straty.
Zgłoś
Avatar
wglowiesieniemiesci 2013-08-13, 22:56
w sumie gowniate te zdjecie wyszlo, ale od czego jest naklejka rejestracji na szybie przedniej ???? fachowcy??? czasem dobrze jest zdjecie zrobione i widac ta naklejke, wtedy odwołac sie nie mozna ze ktos ci jebnal rejestracje, wiem bo mam takie zdjecie i ładnie widac wszystko
Zgłoś
Avatar
Kortax 2013-08-13, 23:31
A więc tak... Znam TĄ konkretną sytuację z dość bliska aby się wypowiedzieć...
1. W miejscach gdzie stoi owa Panda jest ograniczenie 40- radar łapie od 50...

2. Ten punkt poruszę głębiej. Panda często stoi przy szkole, gdzie też jest ograniczenie do 40 z powodu przejścia dla pieszych(dzieci ze szkoły) dodatkowo oznaczone sygnalizacją świetlną (Maszt z pomarańczowym światłem). Oczywiście nie przeszkadzało to nigdy ludziom jeździć 80-130... Woźny specjalnie wynajęty przez szkołę do przeprowadzania dzieci przez jezdnię (Mimo pasów i sygnalizacji) nieraz opowiadał jak brał dzieciaki pod pachę i spierdalał z pasów bo jakiś WI,WO,WPR,WE zapierdalał jak pojebany...

3. Wypowiadał się tu pracownik gminy... Z parkingu urzędu gminy wyjeżdża się na drogę główną... jak nie było
pstryczka to doczekać się wyjazdu w godzinach szczytu było trudno... nieraz sam stałem 5-10 minut, bo strach było wyjechać... teraz każdy jeździ przepisowo...

4. Trasa biegnąca przez Jaktorów (719) to dość ruchliwa droga... sporo przyjezdnych (Początki rejestracji wymieniałem) to i przepisy łamali, bo co tam... warszawiak nie może? przecież ma nowe a6 to może... nie?

5. Co do odwiedzin Pana Emila... wszystko jest zgodnie z prawem... nie ma tu żadnego oszustwa... PRZED KAŻDYM ZJAZDEM/WJAZDEM Z/NA DROGĘ STOI ZNAK INFORMUJĄCY O KONTROLI PRĘDKOŚCI...

@EDIT przeczytałem ,,najlepszy post"
-Straż gminna nie edytuje zdjęć (HAHHA). Ponadto kopia każdego zdjecia jest archiwizowana... nie przez urząd gminy, a przez ,,wyższe instancje"
-na szybie masz naklejkę z rejestracją- wiele osób złapano już tak za ,,listek dębu" na rejestracji...
- co do legalizacji- każdy wyjazd straży na ,,łowy" jest potwierdzany przez policję, która to w miejscu ustawienia pstryczka jest...

Znam lepszy sposób, który w Polsce (JESZCZE) się sprawdza... Jak wiadomo w Polsce nie ma obowiązku prowadzenia książki pojazdu... Więc gdy dostaniemy mandat odwołujemy się taką historią (pominę pismo oficjalne)- Była impreza. Po imprezie pojechaliśmy z kolegami na stację zatankować samochód. jeden kolega jest ze Szczecina, drugi z Krakowa, a trzeci mieszka w Berlinie(Tu można podać faktyczne dane kolegów, czy kogokolwiek znajomego Czemu ? odpowiedź na końcu ). Niestety ze względu na zanik pamięci nie jestem w stanie sprecyzować, kto prowadził pojazd.- i mniej więcej po tygodniu sprawa zostaje umorzona ze względu na to, że koszty postępowania (przesyłania dokumentów po sądach-szczecin, krakow itp) przewyższają znacznie mandat. Sprawdzone dwa razy przez znajomego adwokata
Zgłoś
Avatar
sosna33 2013-08-14, 0:41
Wczoraj byłem u nich ze zdjęciem z wakacji Dyżurny miał ludzkie podejście do mojej sprawy za co piwo dla niego Trochę zaoszczędziłem z rabatem . Z ciekawości zapytałem się o to pismo co jest na początku i powiedział, że trochę tego dostają. Opowiedział mi anegdote jak to ktoś wysłał do nich pismo i nawet nie zmienił treści tylko dał z tym Pacanowem
A akcji z pobiciem to nie komentował ale wspomniał, że mieli przykry incydent...Ciekawe komu się nie spodobała fotka

Ogólnie to stoją w Międzyborowie i Jaktorowie na ograniczeniach do 50km/h a w Jaktorowie przy szkole jest 40 km/h tak więc uwaga na Pande
Co do znaków to co skrzyżowanie jest powtórzenie D51, więc tu ok, Dla pewności sprawdziłem, bo przejeżdżając przez pomorze ( nie pamiętam nazwy ) była miejscowość, że na wejściu i na wyjściu był tylko znak a w środku dupa.

A co to ciekawie się pracuje w urzędzie w jaktorowie skoro urzędnik w godzinach pracy ma czas wejść na Sadistica Do roboty a nie się byczymy, bo słyszałem nie jedną ciekawą opinie o waszym urzędzie i waszym podejściu do pracy. Raz musiałem załatwić kilka papierków i w pokoju obok to był istny jarmark..sałateczki, kanapeczki a kobieta co mnie obsługiwała musiała ich uciszyć rozumiem śniadanko ale to było po 13!!!!!! U mnie w firmie zaraz byłaby rozmowa z kierownikiem wydziału.

A jeśli uważasz, że ktoś pod stołem załatwił sobie anulowanie mandatu to zgłoś to na policje a nie się lenisz

Kortax szkoda, że wcześniej nie przeczytałem tego tekstu o imprezie
No nic następnym razem jadę wolniej przez jaktorów

Jak tak dalej pójdzie to ludzie nawet w warszawie będą wolniej jeździć na widok białej pandy

Aaa i na wejściu poprosiłem o zgodę policji na kontrole w tym miejscu. Mieli..ale zawsze warto zapytać dla pewności.

Rekordzista miał 130 km/h przy szkole w Jaktorowie ( zawsze się pytam jak płace mandat..takie zboczenie )
Zgłoś