18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Avatar
djoshin 2024-06-18, 15:29 9
Zgadza się ale tylko w sytuacji jeśli zrzeka się spadku po zmarłym.Przytulasz spadek przytulasz i kredyt po zmarłym.
Zgłoś
Avatar
Ronoaro 2024-06-18, 15:56 4
Dlatego, teraz cwane banki jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego żądają- ubezpieczenia na życie na kwotę kredytu- z wskazaniem banku jako beneficjenta. Widać dobrze wiedzą, że w przypadku śmierci kredytobiorcy są w dupie w Sądzie. Banki w Polsce należy jebać, jebać i jeszcze raz jebać.
Zgłoś
Avatar
19WTJ89 2024-06-18, 16:35 1
djoshin napisał/a:

Zgadza się ale tylko w sytuacji jeśli zrzeka się spadku po zmarłym.Przytulasz spadek przytulasz i kredyt po zmarłym.



Ja ostatnio miałem sytuację że musiałem się zrzekać spadku i zadłużenia po mojego dziadka bratu którego ani ja ani moja mamuśka nigdy nie widzieliśmy , Wyszedł z domu i tyle go widziano mieszkał gdzies na Sląsku . Ogólnie teraz chyba coś tam się zmieniło i mnie już w tym momencie by to nie dotyczyło.
Zgłoś
Avatar
420710247365 2024-06-18, 20:35 3
djoshin napisał/a:

Zgadza się ale tylko w sytuacji jeśli zrzeka się spadku po zmarłym.Przytulasz spadek przytulasz i kredyt po zmarłym.



Od 2015 dziedziczy się automatycznie z dobrodziejstwem inwentarza.
Zgłoś
Avatar
Veni_Vidi 2024-06-18, 21:27
djoshin napisał/a:

Zgadza się ale tylko w sytuacji jeśli zrzeka się spadku po zmarłym.Przytulasz spadek przytulasz i kredyt po zmarłym.



420710247365 napisał/a:

Od 2015 dziedziczy się automatycznie z dobrodziejstwem inwentarza.



Jest to najnowszy wyrok sądu. Kredytów i długów się nie dziedziczy. Na filmie mówi to prawnik, specjalista prawa gospodarczego.
Zgłoś
Avatar
donkapusta 2024-06-21, 21:00
Pytanie kto z kredytu skorzystał. Jeśli rodzina to dlaczego ma nie spłacać? Oczywiście nie w świetle prawa opisanym na filmie, ale moralnie?
Oczywiście nic nie jest czarnobiałe. Ale np. ktoś wziął kredyt, kupił dom/auto - umarł - kto te dobra dziedziczy? Jeśli rodzina to dlaczego ma nie spłacić kredytu?
Zgłoś
Avatar
Veni_Vidi 2024-06-21, 23:17 1
donkapusta napisał/a:

Pytanie kto z kredytu skorzystał. Jeśli rodzina to dlaczego ma nie spłacać? Oczywiście nie w świetle prawa opisanym na filmie, ale moralnie?
Oczywiście nic nie jest czarnobiałe. Ale np. ktoś wziął kredyt, kupił dom/auto - umarł - kto te dobra dziedziczy? Jeśli rodzina to dlaczego ma nie spłacić kredytu?



Skoro kupiłeś dom, mieszkanie czy samochód na kredyt, to dlaczego zostawiasz to w spadku dla dzieci a nie dla banku? To bank pożyczył ci pieniądze nie dzieci. Moralnie powinieneś zachować się wobec banku nie rodziny...
Zgłoś
Avatar
~Angel 2024-06-22, 9:43 2
Takie pierdololo bez nakreślenia całej sprawy są chuja warte.

Przyjmując spadek przyjmujesz go z całym inwentarzem bez możliwości odrzucenia sobie długów czy niespłaconych kredytów.

Wystarczy, że w przypadku z filmiku spadkobiercy dowiedzieli się od banku o śmierci spadkodawcy w chwili otrzymania wezwania do spłaty kredytu i zgodnie z prawem mają 6 mc na odrzucenie spadku ale już nie notarialnie (może znajdzie się notariusz który to podpisze ale obdzwoniłem kilkudziesięciu i każdy odsyłał do sądu) ale sądowo.

Sam miałem przypadek, gdzie teściowa nie utrzymuje kontaktu z rodziną od 20 lat i nie wiedziała o śmierci brata do momentu aż odezwał się bank i prawnik spółdzielni. Do spłaty ponad 40 tys. Okazało się że cała rodzina po kolei zrzekała się spadku i została tylko ona. Notariusze nie chcieli przeprowadzić odrzucenia spadku bo od śmierci minęło ponad 2 lata i mimo że spadkobierca ma 6 mc czasu na odrzucenie lub przyjęcie spadku od chwili dowiedzenia się o spadku to sprawa trafiła do sądu. 5 min na sali sadowej i spadek odrzucony - koszt papugi 1500 zł

Jeżeli jest kredyt hipoteczny czy docelowy na samochód to w akcie notarialnym nieruchomości na pierwszym miejscu jest bank a w dowodzie rejestracyjnym jest cesja na bank i nie ma szans zbyć obciążonej rzeczy i to bank zgodnie z prawem może w chwili niespłacania zająć i sprzedać obciążoną rzecz/nieruchomość.
Zgłoś