18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Vikings
Sr...........is • 2013-10-02, 09:49
Jakiś czas temu obejrzałem pierwszy sezon tego serialu i nie mogę się doczekać drugiego. Trafiłem na niego przypadkiem, więc nie jest on tak popularny jak "Gra o Tron", czy tym podobne i wiele osób o nim też zapewne nie słyszało. Polecam więc dla lubiących takie klimaty, ale nie tylko ;)
Nie zobaczycie tam smoków, trolli czy ch*j wie czego, co mi się akurat podoba. Z tego co poczytałem z grubsza, opiera się w dużej części na faktach i historii wikingów.


Cytat:

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem, Ragnar jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom. Legenda mówi, że jest on bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.



Intro:



Trailer pierwszego sezonu:




Tutaj mój ulubiony charakter :karate:


2013-10-05, 11:45
Super serial - czekam na drugi sezon
No i Floki rządzi :)

sz...........an
2013-10-06, 23:49
vikings to takie trochę discovery bardziej... ale i tak serial wymiata :D

2013-11-12, 17:38
Trzeba przyznać że to naprawdę dobre gówno, fajne walki i sporo akcji w porównaniu do Gry O Tron, chociaż wiadomo że seriale bardzo się różnią. Vikings jednak trzyma się historii nie nudząc przy tym, a Gra to fantastyka.

2013-11-12, 18:20
W ogóle skąd porównanie do "Gry o Tron"? Przecież poza językiem angielskim te seriale nie mają NIC wspólnego... "Gra o Tron" jest ekranizacją sagi fantasy, "Wikingowie" to ekranizacja podań nordyckich popartych badaniami naukowymi. Pierwszy sezon w dużej mierze zdaje się być wzorowany na "Tysiąc Statków Gnanych Wiatrem" (swoją drogą książkę polecam).

2014-01-06, 22:38
Uwielbiam ten serial ! Szkoda że tak mało znany :-(

PS. Żonka Ragnara wymiata :->

2014-01-10, 01:52
Swoją drogą wiecie, ze przydomek Ragnara oznacza włochate portki? Serial jest świetny, szkoda, ze odcinków było tak mało. Ale od 27 lutego startuje nowy sezon, więc dużo czekania nie zostało.

2014-12-16, 07:11
TAK - to jest właśnie taka pozycja do której warto wracać po paru latach.

Polecam :
Krzysztof

2014-12-16, 13:08
No faktycznie, w sumie to chyba jedyny serial, który mnie do siebie przekonał (poza pierwszymi sezonami Z archiwum X). Fabuła, jak fabuła - nic nadzwyczajnego, chciałoby się rzec - skandynawska wyrzynanka. Ale dość wyraźne postaci (Floki ), brak fajerwerków i miłe dla oka widoki mają w sobie to coś.

LOS approves! :ok:

2015-05-20, 20:28
Ta pierwsza żona Ragnara to niezła dupa, zrobiłbym z nią mur tarcz.

2017-03-24, 10:36
Ragnar zginął!