18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 35 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Avatar
Z................z 2011-08-05, 15:06 1
@SQT Nie każda lokomotywa spalinowa, a raczej, spalinowóz, działa na zasadzie: (bardzo uproszczony schemat przepływu energii) olej napędowy -> silnik wysokoprężny -> generator -> silniki elektryczne -> koła (co jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem zastosowania silnika spalinowego w lokomotywie, ponieważ pracuje on wtedy przez większość czasu w granicach momentu obrotowego), są także konstrukcje podobne do tych stosowanych często w samochodach: olej napędowy -> silnik wysokoprężny -> przekładnia (mechaniczna lub hydrauliczna) -> koła. Przykładem takiego spalinowozu jest na przyklad SM03. Opisując to zagadnienie pominąłem silniki innie niż wysokoprężne, ponieważ innego rodzaju napędy są bardzo rzadko stosowane, stanowią praktycznie margines czynnego taboru.
Zgłoś
Avatar
Samilo 2011-08-05, 15:18
a ja myślałem że spych będzie ciągnął lokomotywę
Zgłoś
Avatar
The3bola 2011-08-05, 19:11
Loka na popych sie nie da odpalic a zwlaszcza skody typu s200 jaka jest na filmiku pozdrawiam Pomocnik maszynisty
Zgłoś
Avatar
nanab 2011-08-06, 7:10
Cytat:

I mi jeszcze powiesz że moc silnika spalinowego w faradach mierzysz?



Patrz post JamalBG
Zgłoś
Avatar
Z................z 2011-08-06, 9:54
@The3bola, co innego że się nie da loka odpalić w taki sposób (chociaż, nie byłbym tego taki pewien, może po dobrym podgrzaniu i zastosowaniu silnego holownika byłaby taka możliwość, nie miałem zbyt dużej styczności z sm03 więc nie mogę zbyt dużo powiedzieć w tym temacie, ale z tego co pamiętam z technikum, jest to lokomotywa o bardzo małej masie) a tym bardziej s200, a co innego sam fakt istnienia spalinowozów z przekładnia inną niż elektryczną.
Zgłoś
Avatar
P................y 2011-08-06, 11:47
Nie ma co się śmiać to jest piękno prostej konstrukcji. Jakaś Francuska czy Japońska lokomotywa na pewno by tak nie odpaliła i trzeba by wzywać armię inżynierów i informatyków a tu proszę, paru chłopa i odpaliła.
Zgłoś
Avatar
Chorusek 2011-08-06, 13:37
kurwa, zobacz ilu znawców lokomotyw i poprawnej pisowni się znalazło
Zgłoś
Avatar
zonk 2011-08-06, 16:29
Zgadzam się z tym co napisałeś JamalBG. Jednak bardziej miałem na myśli ten konkretny model lokomotywy bo to zdaje się jest S200.
Zgłoś
Avatar
.................. 2011-09-10, 6:45 1
Zgłoś