18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:54
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:55
Witojcie, sadole.

Temat zamieszczam jako odpowiedź/informację dla niektórych pacanów.

Całkiem niedawno był temat o karmieniu pytonów żywymi królikami.

Wiadomo, że na tym portalu większość ma w dupie życie i stres takiej żywej karmówki, dlatego część etyczną/moralną zlewam.

Dla informacji: Wąż jak nie jest głodny NIE UDUSI karmówki, woli się oddalić. W terrarium nie ma za bardzo gdzie, dlatego jak już się podaje żywe, to się je wyciąga, jeśli gad nie jest głodny. Dlaczego? Bo zaatakowany gad przez zestresowanego gryzonia może źle skończyć, a jedyną formą jego obrony jest ucieczka lub ukąszenia, które często jest zbyt słabe, żeby karmówkę zdeprymować.

Jak się już zdecyduje na konsumpcję, również może zostać uszkodzony, wystarczy, że źle chwyci ofiarę, ta wykręci łeb i już mamy ząbki zatopione w gadzie.

Kilka fotek dla przykładu:


Boa pogryziony przez szczura w momencie duszenia. I nie, właściciel nie jest w stanie zapobiec takiemu zdarzeniu.


Tutaj również boas, ale właściciel zostawił na dłużej szczura i olał sprawę.



A tutaj właściciel okazał się totalnym kretynem, który żywego szczura zostawił na kilka dni z wężem, który nie był zbyt głodny.

Temat ogólnoinformacyjny, w szczególności dla debili, którzy myślą, że karmienie żywymi to jedyna opcja na tym świecie.

No i dla tych kretynów, którzy uważają, że to jest fajne i super zajebiste, w końcu taka zabawa jest, że hej!
Zgłoś
Avatar
Rinho 2013-06-25, 10:07 7
@ Wizard
O co chodzi ? Są prawa natury ? Gdzie w szklanym terrarium ?

W takim razie wyobraźmy sobie pokój. Siedzi w nim 2 metrowy, ważący 140 Kg Gej nimfoman, który jest tam tylko po to by przeorać czyjeś dupsko, a Ty zaraz do tego pokoju zostaniesz wrzucony na cały dzień.
Zakładam, ze byś wolał byś tam wejść pewno przytomny, a nie uśpiony, no bo w końcu są takie prawa natury....
Zgłoś
Avatar
maciek9980 2013-06-25, 10:22
@LxDead

Co to za gatunek na tym filmie?
Zgłoś
Avatar
dmnkzl 2013-06-25, 10:38 3
Czytając niektóre komentarze, nasuwa mi się pewna myśl. Może to pewnie domysły, ale w każdym domyśle jest ziarnko prawdy. Otóż, wszyscy co piszą, po chuj to trzymać, lepiej psa, kota kurę czy jeżozwierza (w Polsce chyba nie ma jeżozwierzy ^^), są dla mnie zwykłymi ludźmi z arachnofobią czy reptilliofobią. Po prostu boją się tego, i chuj. Musi z hejtować drugiego, bo bez tego jego życie traci sens. Sadistic służy im tylko temu, by dojebać innemu. Ale nie odbiegając od tematu, Jedni lubią jak im cyganie grają,a drudzy jak im buty smierdzą. Tak już jest. Ja też osobiście mam ptasznika (Theraphosa blondi) w domu i wkurwia mnie takie gadanie. Lubię czuć lekką adrenaline biorąc takiego na ręke, i zdając sobie sprawe, że jak zrobie jeden głupi ruch, to głodny pająk po prostu mnie upierdoli. Ale to jest właśnie najlepsze, a jak chce sobie pogłaskać kota to powiem dziewczynie żeby chwile nie goliła i wkładam ręke w majtki.
Proste
Zgłoś
Avatar
d................r 2013-06-25, 10:38 3
Cytat:

Bardzo dobrze tak, tym łysym gadom . W ogóle po ch*ja walca trzymać takie bezużyteczne obrzydlistwo, tak samo pająki. Kota, psa rozumiem, a to? Gnije tylko miesiącami w terrarium i taki pożytek z niego jak z palenia papierosów.



Ja pierdolę, bo kot to czymś się różni od takiego pająka. Chyba tylko tym, że wpierdala Ci się na stół i najpierw wyliże sobie dupę a potem tobie talerz. Czemu nie żałujesz zwierząt, które idą na przemiał dla twojego słodkiego kota/psa? Logika niektórych mnie zaskakuje
Zgłoś
Avatar
Prokurator 2013-06-25, 10:40
@gonzo3211 jak masz głowę do tego to kupujesz samca albo samice do rozrodu, chowasz młode i trzepiesz hajs

Proste
Zgłoś
Avatar
xXDoggXx 2013-06-25, 10:48 1
pierdolta, pierdolta, ja posłucham tzn poczytam, kurde ludzie jeszcze wam się nie znudził cały ten hejting, lubię sobie poczytać komentarze na sadolu bo zrzesza masę pokręconych ludzi (co nie znaczy że głupich) ale od długiego czasu żeby się doszukać jakiejś mądrej, bądź śmiesznej, czy jakiejś intrygującej wypowiedzi, trzeba się nieźle nascrollować, co ktoś nie wrzuci 70% komentarzy hejt, 29% pogromcy hejtów, no i ten jeden procencik gdzieś tam się znajdzie kogoś kto potrafi inteligentnie skomentować bez obrażania, z chęcią mogę zostać modem i będę wypierdalał za hejting, przesiew by się przydał bo aż żal czytać

Kawałek który bardzo ładnie opisuje stan rzeczy
"Ty masz sznurówki białe, a ja czarne
Rozjebie ci za to łeb, no i fajnie"
Zgłoś
Avatar
takija 2013-06-25, 10:51
A ja mam kota, psa, rybki, papuge i pająka Papuge z chęcią dałbym kotu ale jak na nia patrze to mi jej troche żal. Kot ma wyjebane na psa i co chwile wpierdziela z jego miski. Teraz ma małe kotki i widze że też wychowuje ja na małe mendy. Rybki sobie pływają, czasem jakas zdechnie to druga ją zje. Pająki sobie żyją w swoich szkiełkach i nikomu nie wadzą. Karmie wszystko należycie i zero z tym kłopotów

Karmienie pająków jest proste, wrzucam->zjada->gitara, wrzucam->nie zjada->wyciągam. Wystarczy mieć odrobine pojęcia o tym co w domu trzymamy.
Zgłoś
Avatar
s................x 2013-06-25, 11:14
Jak można takie gówna trzymać w domu. Ludzie którzy to hoduje muszą mieć coś z głową i nic w gaciach. Obrzydlistwo.
Zgłoś
Avatar
xXDoggXx 2013-06-25, 11:18 5
up@ hmmmm chcesz poznać odp? spytaj rodziców...
Zgłoś
Avatar
m_mytnik 2013-06-25, 12:03 3
Zgłoś
Avatar
Trimeresurus 2013-06-25, 12:39
Nie mówię, że karmienie żywymi jest złe. Faktycznie mają więcej nieco witamin itp. Ale trzeba umieć karmić żywymi (np. trzymać delikwenta za ogon, głową w dół, a nie rzucać obok niego i być zadowolonym). Wbrew pozorom taki przeszło 2m boa może zginąć po konfrontacji ze szczurem na adrenalinie.

A po chuj trzymać?

Bo może niektórzy mają inne fascynacje/zainteresowania? Jedni wolą kotki, pieski, rybki, a inni gady, pająki i im podobne, egzotyczne zwierzęta. O ile wiem to z kota też nie ma specjalnie pożytku, także argument do dupy.

Nie wszystko musi przynosić zysk i kasę, albo jakiekolwiek korzyści... ,,pasja", mówi Wam to coś? Z góry uprzedzam, nie chodzi o film Plus... na niektórych odmianach poszczególnych gadów można lepiej zarobić jak na sprzedaży mercedesów.
Zgłoś
Avatar
Zarentha 2013-06-25, 13:06
@Rinho porównanie po chuju. Nie ma to jak porównywać pedała z głodnym wężem A wiesz jaka jest największa różnica? Ty wrzucony do tego pokoju wyszedłbyś ŻYWY a taka mysz czy królik na 99%(przy ogarniętym hodowcy) nie wyjdzie żywa, chyba, że hodowca sam ją wyciągnie. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje jest to zwierzę KARMOWE i służy do karmienia.
Zgłoś
Avatar
Wizard 2013-06-25, 13:07
pisałem to póxno w nocy dlatego napisałem 'a nawet inne kręgowce' czy jakoś tak

@ Rinho

W hodowaniu zwierząt <nawet gejów nimfomanów> staramy się zapewnić warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oczywiście na ograniczonym terenie którym jest terrarium Po co robić od małego ci*ke z wezą i nie będzie umiał zaatakowac póxniej żywego kregowca. Współczujcie moim karaczanom i świerszczom :x
Zgłoś
Avatar
g................1 2013-06-25, 13:24
dmnkzl napisał/a:

Czytając niektóre komentarze, nasuwa mi się pewna myśl. Może to pewnie domysły, ale w każdym domyśle jest ziarnko prawdy. Otóż, wszyscy co piszą, po chuj to trzymać, lepiej psa, kota kurę czy jeżozwierza (w Polsce chyba nie ma jeżozwierzy ^^), są dla mnie zwykłymi ludźmi z arachnofobią czy reptilliofobią. Po prostu boją się tego, i chuj. Musi z hejtować drugiego, bo bez tego jego życie traci sens. Sadistic służy im tylko temu, by dojebać innemu.
Proste


Ale ja nikomu nie dojebałem i nie "zhejtowałem". Napisałem tylko swoje zdanie, a co kto sobie trzyma i wyrabia w swoim domu, to mi to zwisa i powiewa .
LxDead napisał/a:


To że ciebie jarają jakieś pierdolone sierściuchy bo słodkie, milutkie nie znaczy że wszystkich. Ja od dziecka po prostu fascynuję się gadami i płazami. Nie muszę mieć z takim zwierzęciem jakiegoś fizycznego kontaktu (w większości nie lubią, chociaż i wśród takich zwierząt zdarzają się wyjątki), wystarczy mi że będę mógł je pooglądać, popodziwiać. Dla mnie taki przykładowy wąż czy jakaś ropucha ma więcej klasy niż przereklamowany pies albo fałszywy kot.


No i dobrze, że dla Ciebie to frajda, szanuję Twoje zdanie. Nie jarają mnie bo są słodkie etc. chociaż z kota też nie ma pożytku, poza miłym futerkiem i mruczeniem, ale z psa już bardziej.
Prokurator napisał/a:

@gonzo3211 jak masz głowę do tego to kupujesz samca albo samice do rozrodu, chowasz młode i trzepiesz hajs

Proste


Zgłoś
Avatar
Trimeresurus 2013-06-25, 13:35
@Wizard, wybacz, ale pierdolisz z tym swoim ,,robić cipkę z węża". 60 mln lat jebanej ewolucji, instynkt wrodzony na amen, a Ty twierdzisz, że przez karmienie mrożonkami zrobi się z niego cipka. No kurwa, proszę Cię, skończ pierdolić, bo się słabo robi. Możesz go karmić całe jego życie mrożonami, a jak podasz żywe zaatakuje z taką samą precyzją. Kwestia tego, że w hodowli przeżywalność jest ogromna i osobniki ,,kiepawe" też przeżywają. I nie, w terrarium nie zapewnia się warunków naturalnych, bo w tym są powodzie, susze, długoterminowe głodówki itp. Argument, że chcesz aby gad miał naturalnie możesz sobie w dupę wsadzić, bo jest idiotyczny.

Jak karmisz żywymi to karm umiejętnie, a nie rzucaj byle jak i ,,niech sobie radzi".

Nie przeskoczysz wrodzonych instynktów, bo nakarmisz go mrożonką, pierdolenie dla usprawiedliwienia się i tyle. Za żywymi to jakiś sensowniejszy argument by się przydał.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie