18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Ostatnio na sadolu pojawia się sporo tematów obrażających kościół, księży, wierzących, papieża czy Pana naszego dlatego przypominam:

Art. 196.
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Miejcie to na uwadze gdy będziecie chcieli zamieścić tu swoje wypociny.

Chwała Wielkiej Katolickiej Polsce!!!
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2014-02-12, 15:41 2
Wszyscy, którzy publicznie korzystają z durszlaka powinni się strzec... znieważają przedmiot czci religijnej

Imie_jego_44 napisał/a:

Art. 196.
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Jest to chyba najgłupszy z możliwych artykułów KK jaki wymyślono bo można go sobie dowolnie interpretować i nadużywać w każdy możliwy sposób.
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2014-02-12, 15:51
tip.top napisał/a:

Wszyscy, którzy publicznie korzystają z durszlaka powinni się strzec... znieważają przedmiot czci religijnej

Jest to chyba najgłupszy z możliwych artykułów KK jaki wymyślono bo można go sobie dowolnie interpretować i nadużywać w każdy możliwy sposób.



Do sądu idziesz po wyrok nie po sprawiedliwość więc nie spodziewaj się tam czegoś mądrego.
Zgłoś
Avatar
R................Q 2014-02-12, 15:54 1
Chwalmy Pana.
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2014-02-12, 15:56
Amen
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-02-12, 15:59
Dodaj:
"art. 195
§ 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym."

I z tych dwóch artykułów możesz się dowiedzieć, że to nie tyczy się tylko KK, ale każdej religii i związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej.
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2014-02-12, 16:03
KK - Kodeks Karny
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-02-12, 16:18
tip.top napisał/a:

KK - Kodeks Karny



Zgrywasz idiotę, że z kontekstu nie możesz wywnioskować, iż chodzi o Kościół Katolicki?
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2014-02-12, 16:22
A Ty z kontekstu nie wywnioskowałeś iż chodziło mi o Kodeks Karny?
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-02-12, 16:34
tip.top napisał/a:

A Ty z kontekstu nie wywnioskowałeś iż chodziło mi o Kodeks Karny?



Potrafię czytać ze zrozumieniem i jeśli używasz KK przy opisywanym paragrafie, wiem że to Kodeks Karny. Myślałem, że jesteś na tyle inteligentny, że w zdaniu poruszającym religie i związki wyznaniowe uznasz KK jako Kościół Katolicki.
Zgłoś
Avatar
~Mieszek_Kiler 2014-02-12, 16:49 1
Jaki ból dupy Katole sie spinajo xD
Zgłoś
Avatar
~tip.top 2014-02-12, 17:09 1
SteelMike napisał/a:

w zdaniu poruszającym religie i związki wyznaniowe uznasz KK jako Kościół Katolicki.


I tak to zinterpretowałem. Jednak niesłusznie uważałem, że post ten napisałeś odnosząc się do mojej wypowiedzi, stąd to nieporozumienie.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-02-12, 17:18
tip.top napisał/a:


I tak to zinterpretowałem. Jednak niesłusznie uważałem, że post ten napisałeś odnosząc się do mojej wypowiedzi, stąd to nieporozumienie.



Luzik, więc wybacz moje oburzenie. Mała niejasność, a tyle emocji.
Zgłoś
Avatar
Websterthe1 2014-02-12, 18:52
Imie_jego_44, walczy o tytuł mistrza trollingu sadistica, na moje oko to idzie łeb w łeb z Dust devilem.
Zgłoś
Avatar
rawpanic 2014-02-18, 17:12
Bog istnieje bo tak pisze w bilbii. Szach mat ateisci!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie