18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Darzla 2012-11-17, 12:40 2
To jest resocjalizacja
Zgłoś
Avatar
Gl0BaL 2012-11-17, 12:41 1
@UP
Nie znam nikogo kto by wyszedł z paki a potem do niej nie wrócił...
Za to znam przypadki normalnych ludzi którzy tam trafili za byle gówno, potem wyszli, i po 1 miesiącu są poszukiwani za np. zabójstwo...
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2012-11-17, 13:15 29
rusofil napisał/a:

Ja pierdolę. Więźniowie nie powinni przypadkiem zapierdalać, zakuci w łańcuchy, w kamieniołomach? Ta strona cywilizacji mnie zajebiście przeraża.


Zadaniem więzienia jest RESOCJALIZACJA. Norwegowie mają jeden z najlepszych systemów resocjalizacyjnych na świecie, o skuteczności nieporównywalnej z tym co jest w Polsce.

Większość z osadzonych w takich więzieniach gdy już wyjdzie na wolność podziękuje za tą odsiadkę i wzbogaceni o nowy fach będą uczciwie pracować pomnażając bogactwa kraju, a tutaj? W wiezieniu można się co najwyżej zdegenerować i wychodzą z niego jeszcze więksi przestępcy niż wchodzą. Jaki jest sens takiego systemu jak w naszym dzikim kraju? Pomyśl nad tym zanim zaczniesz krytykować cywilizowany kraj!
Zgłoś
Avatar
d................s 2012-11-17, 14:19 1
No. W Polsce więzienia to najdurniejsze instytucje państwowe - przebija wszystkie zusy, policje itd. Hodowla złodziei, morderców, gwałcicieli...

Lepiej, by przestępcy już do końca życia - nieważne już za co - siedzieli w murach pierdla. Więzienie to taka wyższa szkoła przestępczości. A jeśli ktoś był już niebezpieczny, a nowych umiejętności nabył studiując pilnie pod opieką profesorów recydywistów, groźniejszy już tylko może być dla otoczenia.
Zgłoś
Avatar
Gl0BaL 2012-11-17, 18:21 1
Ja bym zrobił trochę inaczej niż w Norwegii. Za każdy określony czyn ktoś siedziałby w takim hotelu. Ale nie każdy...
Pedofile, gwałciciele, mordercy itp.. takich ludzi nie powinniśmy wypuszczać, i tacy ludzie siedzieliby w tym co jest obecnie. Problem w Polsce z wprowadzeniem takiego czegoś nie leży w braku kasy. Problem tkwi w tym że w takim hotelu lepiej by się żyło niż na wolności, dlatego wielu ludzi odpierdalałaby coś tylko po to aby iść na wczasy. Dziwi mnie tylko to dlaczego bogate kraje np. USA nie wprowadzają takiego systemu. Tam hajs znajdą na wszystko.
Zgłoś
Avatar
RaScad 2012-11-17, 18:28 1
Sorry, ale jak dla mnie, więzienie powinno być karą. Oni nie trafiają tam w nagrodę za kradzież, gwałt, morderstwo, czy chuj wie co jeszcze. Mają, kurwa, cierpieć i bać się tam znowu trafić! Tak powinny działaś zakłady karne!!
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-11-17, 20:01 2
Każdemu wypowiadającemu sie w stylu "więzienie powinno być karą - mają, kurwa, cierpieć i bać się tam znowu trafić a nie kurwa hotel trzygwiazdkowy!" proponuje zobaczyć statystyki wskażników przestępczości i resocjalizacji - w Ameryce (gdzie więzienia nie należą do zbyt luksusowych i gdzie statystycznie jest najwięcej przestępców na 1000 obywateli), Rosji (gdzie więzienia w ogóle odstają od jakichkolwiek norm, Rosja jest na drugim miejscu) i Norwegii (gdzie stosunek ten jest odwrotny) i wyciągnąc wnioski.

Z drugiej strony - w nielicznych państwach muzułmańskich w których funkcjonuje prawo koraniczne (kradzież = ucięcie ręki, gwałt = kara śmierci, zabójstwo = kara śmierci, prostytucja = kara śmierci przez ukamienowanie) wskażniki przestępczości są zadziwająco niskie...
Zgłoś
Avatar
exculibrus 2012-11-17, 20:03
Wiem, że to zabrzmi jak chęć bycia fajnym, ale co trzeba zrobić aby się tam dostać? Może jest ktoś obeznany. Oczywiście nie krzywdząc nikogo. Może za napad na jubilera z nożem w ręku? Wygram jeśli mnie złapią i jeśli nie. Trzeba mieć obywatelstwo? Czy może wystarczy, że adwokat napisze wniosek o tym, że nie chcę ekstradycji? Perspektywa tego więzienia wydaje się naprawdę ciekawa. Do tej pory zapierdalałem całymi dniami a jedyne co mam to okresowa depresja, czy może depresja nasilająca się okresowo, 90 000 zł długów dzięki syndromowi DDA (przy czym pewna osoba jest mi winna ponad 100 więc się równoważy), brak samochodu, brak mieszkania, siedzę za granicą na melinie i nie mogę pójść do pracy w Polsce bo po opłaceniu czynszu nie starczy mi na jedzenie. Dzięki Ci Polsko! A trzy lata w takim ośrodku by mi z pewnością pomogły. A może tak samo traktują bezdomnych?
Zgłoś
Avatar
sidsky 2012-11-17, 20:07 2
Resocjalizować można moim zdaniem złodzieja, czy oszusta, ewentualnie za przestępstwa w afekcie. Ale mordercy, gwałciciele i pedofile to materiał na, w najlżejszym wypadku, kamieniołom o suchym chlebie i wodzie.
Zgłoś
Avatar
Gl0BaL 2012-11-18, 16:05
RaScad napisał/a:

Sorry, ale jak dla mnie, więzienie powinno być karą. Oni nie trafiają tam w nagrodę za kradzież, gwałt, morderstwo, czy chuj wie co jeszcze. Mają, kurwa, cierpieć i bać się tam znowu trafić! Tak powinny działaś zakłady karne!!



Karą jest już świadomość tego że jest się w "klatce" i nie ma swobody. Uwierzcie, że tacy ludzie tak czy siak są izolowani na ten czas od społeczeństwa. A więzienie nie powinno być karą, tylko miejscem gdzie człowiek stanie się normalny. Żyjemy w XXI wieku a nie średniowieczu.
Zgłoś
Avatar
wolfisko 2013-10-24, 15:46 9
Krótki film przedstawiający warunki w jakich odsiadują swoje wyroki norwescy skazańcy, przed Wami sadole - Halden.

Zgłoś
Avatar
tepad.no 2013-10-24, 15:58 4
Brakuje mi tu jeszcze strazniczek robiacych lody. Chociaz w takim wiezieniu to nigdy nie wiadomo .
Zgłoś
Avatar
spoqs 2013-10-24, 16:07 2
Panowie bez spięc ... można jechać do norwegii natłuc ciapatych ( z tego co wiem sporo ich tam) i spedzić kilka lat ( bo przecierz w skandynawii dożywocia nie dopierdolą) w 5-cio gwiazdkowym hotelu na koszt cudzego państwa ... takie wczasy pod gruszą dla psychopatów
Zgłoś
Avatar
Seus 2013-10-24, 16:10
@up, deportowali by cię do kraju

w Norwegii jest inna mentalność, ekonomia i jeszcze wiele czynników, więc nie ma się co do nich nawet porównywać
Zgłoś
Avatar
bartnik1 2013-10-24, 16:24 1
no dobra - a co z funkcja odstraszania ? Czy kilkuletni pobyt w czystym ,ciepłym miejscu z zapewnioną pracą ,swieżym powietrzem i 3 posiłkami dziennie jest wystarczająco mocnym straszakiem dla zdemoralizowanego typa ,znającego jedynie prawo ulicy? Cos mi sie nie wydaje.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie