18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
q................8 2013-10-24, 16:28
za 5-cio gwiazdkowe więzienie zawsze piwo
Zgłoś
Avatar
flourishman 2013-10-24, 16:29 1
Seus napisał/a:

w Norwegii jest inna mentalność, ekonomia i jeszcze wiele czynników, więc nie ma się co do nich nawet porównywać



To prawda. Miałem okazję pracować tam przez pewien czas i Polskę, a Norwegię dzielą lata świetlne. Norwedzy to bardzo życzliwi i serdeczni ludzi. Złego słowa o niech nie powiem. Nie ma tam takiego skurwysyństwa, jak w Polsce, że jeden myśli jak wypierdolić wała drugiemu. Nie jestem jakimś zagorzałym patriotą (zresztą w obecnych czasach słowo patriotyzm nic nie znaczy. Cała masa ludzi jest samozwańczymi patriotami, a o prawdziwym patriotyzmie wiedzą tyle co pingwiny o fizyce kwantowej), ale kocham swój kraj, a przynajmniej część "aspektów" życia w Polsce. Tu się urodziłem, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że gdybym miał okazję zostać w Norwegii na stałe, to zrobiłbym to bez zastanawiania się. Smutna prawda, że ludzie, którzy chcieliby żyć w Polsce muszą wyjeżdżać za granicę, jeżeli chcą żyć godnie jak człowiek, a nie, że trzeba kombinować jak "przetrwać" od 10 do 10 następnego miesiąca. Żal dupę ściska, że tak źle się dzieje w Polsce, która jest pięknym krajem, z na prawdę niesamowitą historią...
Zgłoś
Avatar
bzp 2013-10-24, 16:32 1
5.21 jestesmy wszędzie !
Zgłoś
Avatar
Henboh 2013-10-24, 16:49
To jest różnica między resocjalizacją, a pogłębianiem patologii.

Nasze więzienia, w pewnym sensie, sprzyjają umacnianiu przestępczości, a resocjalizacja to zwykle mit (na szczęście są wyjątki).

Choć z drugiej strony:
bartnik1 napisał/a:

no dobra - a co z funkcja odstraszania ? Czy kilkuletni pobyt w czystym ,ciepłym miejscu z zapewnioną pracą ,swieżym powietrzem i 3 posiłkami dziennie jest wystarczająco mocnym straszakiem dla zdemoralizowanego typa ,znającego jedynie prawo ulicy? Cos mi sie nie wydaje.



u nas taki system by nie zadziałał. Skandynawowie ogólnie mają inną mentalność i u nich taki "areszt domowy" ma sens. Co nie zmienia faktu, że powinniśmy dążyć do podobnego celu, a nie "produkować" kryminalistów w więzieniach.
Zgłoś
Avatar
Seus 2013-10-24, 18:55
opis z jutuba:

"Single cells with TV and private bathroom.
No bars on windows.
Daily life spent between work and school.
Even a cottage where inmates can spend weekends with their families.
Welcome to new Halden Prison, in southern Norway, described by Time magazine as 'the most human jail in the world'.
Here the philosophy is: since in Norway life sentence doesn't exist (the maximum penalty is 21 years), every inmate will go back to society.
So far the model works: within two years of their release, only 20% of Norwegian prisoners end up back in jail."
Zgłoś
Avatar
milekk666 2013-10-24, 19:47
rzyć nie uciekać.
Zgłoś
Avatar
gorbaczow7 2013-10-24, 22:27
ja pierdole mają lepiej niż ja w domu i jescze mogą sobie dorobić zapewne więcej niż ja zarabiam .... :/ co za popierdolone czasy
Zgłoś
Avatar
Bila 2013-10-24, 22:57
gorbaczow7 napisał/a:

ja pierdole mają lepiej niż ja w domu i jescze mogą sobie dorobić zapewne więcej niż ja zarabiam .... :/ co za popierdolone czasy



Na co czekasz?
Zgłoś