- Tu, w tej wasze Polsze, to żadnej kultury nie ma! Kościołów sto, bibliotek czterdzieści, a odwszawialni ani jednej.
Kliknij tutaj aby wyświetlić wpis
@triball
pamiętaj, że słynny kałach to zerżnięte rozwiązanie z niemieckiego karabinu StG44
itd. itd.
@Sklej
Generalnie masz rację. Oczywiście, jeśli pominąć najlepsze na świecie radzieckie lotnictwo (głównie bombowe i szturmowe z TB-7 czy Ił-2), najlepsze i najliczebniejsze na świecie wojska pancerne (z najlepszymi czołgami: T-26, BT-7, T-34, IS-2...), najlepszą i najnowocześniejszą na świecie artylerię, czy w końcu najlepszą broń osobistą (PPSz, SWT, TT).
PzKpfw III lub IV...
@~Sklej
poczytaj choćby sobie ten artykuł
militech.sownet.pl/ak/ak_1.html
Należy dodać, że obiegowe opinie, jakoby radziecki karabinek AK miał być kopią lub modyfikacją karabinu StG44, bazujące na pewnym podobieństwie zewnętrznym obu broni, są całkowicie fałszywe, a konstrukcje te nie są ze sobą związane.
-Bogusław Trzaskała: Pochodzenie karabinka AK w: Broń i Amunicja 02/2006
Źródło wikipedia
T-26 mogło popatrzeć? Było ich 12 000, na każdy niemiecki czołg na froncie wschodnim przypadało 6 takich... BT-7 mogło popatrzeć? To konstrukcja z 1936 roku. Wskaż mi JEDEN - jeden jedyny seryjny model niemieckiego czołgu, z 1941 roku, który nawet nie przewyższał, ale jedynie dorównywał osiągom BT-7. Te osiągi: prędkość 73 km/godz, działo 76,1mm, pancerz 22mm.
Dziwna logika. 12 000 czołgów mogło stać, i patrzeć? Na co, do chuja wafla? I z kim miały się pojedynkować? Z armią, która nie ma tylu czołgów? Na każdą radziecką dywizję piechoty przypadało kilkadziesiąt T-26 jako wsparcia. Niemcy nie mieli ANI JEDNEGO czołgu wsparcia piechoty.
Pantera - 46 ton - to wg ciebie czołg średni
KW-85 - 46 ton - czołg ciężki
IS-1 - 44 tony - czołg ciężki (!!!)
IS-2 - 46 ton - czołg ciężki
KW-1 - 42 tony - czołg ciężki (!!!)
"Pz IV z długą 75 już radził se z grubszymi zwierzami."
Przepraszam, a kiedy powstał ten czołg? I ile go zrobiono? I czy przewyższał czymkolwiek to nieszczęsne BT-7A z 1936 roku (z długolufowym działem 76,1mm), które "mogło popatrzeć" bo z niczym sobie nie radziło i którego powstało "tylko" 6000 egzemplarzy?
Radzieccy czołgiści mieli "prawo" do unikania wali z Tygrysem jeśli proporcję co do liczebności wynosiły mniej niż 1:5 !!! Pamiętajmy też że Tygrysy Królewskie miały taki pancerz czołowy że prawie żadne działo i prawie żaden czołg Aliantów nie był w stanie go przebić. Niemieckie czołgi były potężniejsze od rosyjskich ale miały kilka poważnych wad. Dość skomplikowana konstrukcja powodowała trudności w produkcji a przede wszystkim w szybkich naprawach na polu bitwy. Rosjanie bardzo dobrze o tym wiedzieli i jednym z ciekawszych sposobem walki z Tygrysami było taranowanie ich swoimi czołgami Niemcy z 10 000 Tygrysów z pewnością wygraliby wojnę ale cóż było jak było