18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Cytat:

W ciągu najbliższych 5 lat na wolność wyjdzie niemal setka skazanych pierwotnie na śmierć przestępców - alarmuje "Polska The Times". Jak dodaje gazeta, ta liczba może być nawet większa. - Niestety, oni muszą wyjść z więzienia, takie są przepisy prawne - mówi dziennikowi prof. Brunon Hołtys, prawnik, specjalista od kryminologii.

Skazani za zbrodnie przestępcy pierwotnie otrzymali karę śmierci. Uniknęli jednak wykonania wyroku, dzięki wprowadzonemu w 1988 roku moratorium na wykonanie kary śmierci. Rok później ogłoszono amnestię, wówczas wszystkie wyroki kary śmierci zamieniono na 25 lat więzienia.

Jak ustaliła "Polska The Times", w ciągu najbliższych 5 lat na wolność wyjdzie prawie setka przestępców, którym kończy się kara 25 lat pozbawienia wolności. Ale liczba ta może być większa, jeśli weźmie się pod uwagę tych przestępców, którzy będą mogli ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu 15 lat kary.

"Szatan" i "Wampir z Bytowa" na wolności

Wśród tych, którzy w najbliższym czasie opuszczą więzienie, jest Mariusz Trynkiewicz, zwany "Szatanem", który zgwałcił i zamordował czterech chłopców w wieku od 11 do 13 lat. Za zabójstwo każdego z nich dostał karę śmierci. W sądzie powiedział, że na wolności nadal będzie zabijał. Wyjdzie 11 lutego 2014 r. Będzie miał 51 lat. W podobnym wieku będzie Leszek Pękalski, "Wampir z Bytowa", który więzienie opuści w 2017 roku. Prokurator oskarżał go o 17 zabójstw, on sam mówił o 90 dokonanych zbrodniach. Udowodniono mu jedną.

Takie są przepisy prawne

- Niestety, oni muszą wyjść z więzienia, takie są przepisy prawne - mówi gazecie prof. Brunon Hołtys, prawnik, specjalista od kryminologii. To jednak nie koniec problemu. Gazeta informuje, że nie ma możliwości odizolowania sprawców takich przestępstw od społeczeństwa. Choć, jak dodaje, ministerstwo sprawiedliwości pracuje nad rozwiązaniami, które będą chroniły przed niebezpiecznymi osobami opuszczającymi zakłady karne.



żródło: TVN24.pl

Popierdolony kraj.
Zgłoś
Avatar
szymekk5 2012-08-04, 11:20
Co tam...? przecież ten co z gibonem biega jest bardziej niebiezpieczny , niż tam jakiś morderca z 90 zdobyczami na koncie... ehh

To polska właśnie!!!
Zgłoś
Avatar
S................i 2012-08-04, 11:22 2
Jak to kurwa pracują nad rozwiązaniem! Ja po przeczytaniu wpadłem od razu na rozwiązanie. Proste rozwiązania są najlepsze:
Zgłoś
Avatar
hycel 2012-08-04, 12:03
I to jest kurwa, paradoks. Pierdolą, że trzeba ich wypuścić, bo tak nakazuje prawo. A sami ja łamali nie wykonując tych wyroków śmierci. Na których byłą pieczęć i wszystko. To zamiast wykonać prawo stosowali się do nieformalnego moratorium, które nie wiadomo kto nawet ustalił.
Zgłoś
Avatar
wezsietato 2012-08-04, 12:26 1
coolfon napisał/a:



brunon hołyst to najlepszy w Polsce specjalista od kryminalistyki i kryminologii, jak nie wiesz to się nie odzywaj, ja się na studiiach uczyłem z jego książek. a co do tematu to mało morderców co roku wychodzi z więzienia? spora część z nich dostałaby czape, gdyby tylko jeszcze była i jakoś nikt afery nie robi



Brunon Hołtys

Brunon Hołyst

Widzisz tę subtelną różnicę?

W pierwszym przypadku nie wiem kto to jest, a co do drugiego masz rację.
Zgłoś
Avatar
VaNs 2012-08-04, 12:41 1
Kurwa Wampir z Bytowa jest z mojego miasta :/. Dobrze że obok mam sklep myśliwski
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2012-08-04, 13:28
O chuja wam chodzi. Codziennie komuś kończy się wyrok i w świetle prawa jest czysty. Oni swoje odsiedzieli, dajcie im spokój. Może lepiej zatroszczycie się o bandziorów, którzy za morderstwo dokonane np. za pomocą samochodu dostają trzy w zawiasach na pięć. To jest skandal!
Zgłoś
Avatar
LubiePlacki84 2012-08-04, 13:55
Dobrze że niedługo stąd spierdalam
Zgłoś
Avatar
S................i 2012-08-04, 14:01
Loaloa napisał/a:

O chuja wam chodzi. Codziennie komuś kończy się wyrok i w świetle prawa jest czysty. Oni swoje odsiedzieli, dajcie im spokój. Może lepiej zatroszczycie się o bandziorów, którzy za morderstwo dokonane np. za pomocą samochodu dostają trzy w zawiasach na pięć. To jest skandal!



Chodzi o to, że te osoby, które dostały wcześniej karę śmierci, nie okazały nawet skruchy, a nawet zapowiedziały, że jak wyjdą na wolność, czy też uciekną, to będą dalej zabijać. Już widzę te nagłówki w gazetach za kilka lat. "Czy było można uniknąć śmierci tych dzieci", "Kto wypuścił ich na wolność" itp. itd. Uważam, że hamerykanie mają zajebisty system sumowania lat, za popełnione przestępstwa. Tam za napad z bronią w ręku, pobicie, gwałt możesz wyłapać 50 lat. A u nas decyduje poważniejsze przestępstwo. Śmieszy mnie jak nasi sędziowie odczytują wyroki np."W imieniu sądu bla bla bla, za pobicie skazuje na 2 lata pozbawienia wolności, za gwałt 6 lat pozbawienia wolności, za kradzież 3 lata pozbawienia wolności. W sumie sąd skazuje oskarżonego na 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny."
Zgłoś
Avatar
dejfit7 2012-08-04, 14:09
Wiecie co z nimi zrobić!?
Zgłoś
Avatar
fhMichaelo 2012-08-04, 14:43
Pytanie, gdzie teraz są przeciwnicy kary śmierci ?
Zgłoś
Avatar
kilus 2012-08-04, 16:37
emmmm... jak napisal autor artykułu wyjdą mając 50 pare lat... nie obrażając nikogo ale facet po 50stce juz nie jest pełni sił i witalności. Skoro prawo nie potrafi poradzić sobie z takimi ludzmi to uwierzcie ze ludzie sami sie nimi zajmą... tym razem na stałe.
Zgłoś
Avatar
Lupi 2012-08-04, 20:27
Kilus, wiesz, 50 latek też może sobie kupić nóż, chloform, lub inne badziewie...
Ale myśl sobie że to tylko 50latek -.-
Zgłoś
Avatar
Coliber 2012-08-04, 22:00
Kurwa przeczytałem "Setka moderatorów wyjdzie na wolność"
Zgłoś
Avatar
Asmodean 2012-08-05, 7:48
Szkoda że te pizdy od zabójstw dzieci i gwałtów na kobietach nie siedziały z Richardem Kuklińskim aka Ice Man. On wiedział co robić z takimi.
Zgłoś
Avatar
superfosfat 2012-08-05, 11:25
"Takie mamy tutaj prawo, więc spierdalaj żwawo".
Zgłoś