18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Trusicek1 2013-01-07, 3:01
Gdzie niemcy we wladcy pierścieni? Przeciez to kretynskie
Zgłoś
Avatar
matikiller 2013-01-07, 6:36
Przeczytałem to 4 razy i nadal nie widzę w tym żadnego sensu ....
Zgłoś
Avatar
beniek 2013-01-07, 7:17 1
Smutne .....
Jezeli tego nie rozumiecie to co wam zostaje ?
Zgłoś
Avatar
darecki328 2013-01-07, 8:40 5
Śmierć tylko wam pozostaje, moi bracia mili. Śmierć i zapomnienie...
Zgłoś
Avatar
xzaran 2013-01-07, 12:30 3
Właśnie cała trylogia miała obrazować wojne z niemcami. Tępe chuje;]
Wystarczy poczytać.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-01-07, 13:00
Niemców to ja mogę oglądać tylko na hardzie. I najlepiej jakby sobie sporą krzywdę robili.
Zgłoś
Avatar
sługaSzatana 2013-01-07, 17:11 2
@xzaran
Co ty pierdzielisz? W przedmowie sam Tolkien pisze "Działania w rzeczywistej wojnie i jej finał nie przypominają wojny z mojej legendy." I wojna nie wpłynęła na fabułę.
I jeszcze coś. "Władca Pierścieni" to nie trylogia.
Zgłoś
Avatar
miodek777 2013-01-07, 19:17
Władca Pierścieni rzeczywiście trylogią nie jest (cykl złożony z 6 części, wydany w 3 tomach, bo za długa historia na 1 a pojedyncze cykle za krótkie na zwykłe wydania), a w kwestii wojny, Tolkien pisał, że ten cykl nie jest jej odzwierciedleniem, ale pisał również, że zawarł w niej wiele własnych przeżyć z nią związanych, przykładem może być niszczenie konnicy Rohanu przez olifanty porównywane do wypierania konnicy przez czołgi.
Podsumowując, książka nie jest pisana na podstawie przeżyć związanych z wojną, ale Tolkien się na nich opierał, tak samo jak na swoich lękach z dzieciństwa.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2013-01-08, 1:47
Olifanty to akurat kojarzą się z Hanibalem, albo którąś tam częścią Gwiezdnych Wojen (chyba Imperium kontratakuje).
Film chyba nawet lepiej niż książka ukazuje naciąganie całej fabuły, bo niby dlaczego orzeł mógł przenieść Gandalfa z wieży Sarumana, a nie mógł podrzucić Froda w okolice Mordoru, albo i dalej. Tych Nazguli nie było nie wiadomo ile, a i elfy mogły trochę tych orłów naprodukować i wysłać z osłoną.

Albo po cholerę produkowali tak tępych orków, że 5 ludzi z mieczami wycinało cały oddział. Nie można było trochę bardziej kumatych. Jakby jedna piąta oddziału umiała strzelać z łuków to wyprawa Drużyny skończyłaby się po chwili.
Zgłoś
Avatar
miodek777 2013-01-08, 9:33 1
eligurfie, w kwestii "wyprodukowania" orłów, możemy się dowiedzieć, że nie elfy są za nie odpowiedzialne, ale bóg przestworzy przedstawiony i opisany wraz z "produkcją" w silmarillionie, a sam Gandalf tłumaczył w książce dlaczego nie może ich niekiedy wykorzystywać. Dodatkowo również w silmarillionie tłumaczono, dlaczego orły nie zapuszczają się nad Mordor, uratowały później Froda i Sama, ale jednocześnie wtedy Sauron był już unicestwiony.
W kwestii orków: Orkowie walczyli tkatyką podobną do Rosjan, czyli zalać masą, bez koniecznego wyszkolenia, albo z niewielkim, ale nawet u nich zdarzają się dobrzy wojownicy, np dowódca jednego z pułków orczych, który zajął miasto przy Minas Tirith.
A nasza 5 bohaterów tak łatwo sobie radziła z orkami, bo na tym polegają takie książki, chociaż w porównaniu do książki, w filmie jest to bardzo wyolbrzymione.
W kwestii olifantów nie będę się sprzeczał co do Hanibala, nie pisałem, że to Tolkien tak uważał, ale, że jest to najczęściej podawana hipooteza, ale zapewniam Cię, że porównywanie tej historii do Gwiezdych Wojen, to duża przesada.
Zgłoś
Avatar
MsCaster 2013-02-10, 0:13
Na przedmowie coś było, że 1 rozdział jest uderzająco podobny do jakiegoś wydarzenia wojennego w tym czasie. Nie pamiętam, nie chce mi się szukać.
Zgłoś