18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 9 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Jako, że ostatnimi czasy można zauważyć wzrost liczby użytkowników z gimnazjum, którzy niestety nie potrafią napisać jednego zdania bez żadnego błędu językowego, o interpunkcji już nie wspomnę, to wrzucam profesora Miodka, może w końcu zapamiętacie.

Zgłoś
Avatar
bonCziki 2012-09-08, 23:35 4
wziąć - tam kurwa nie ma "ś" do chuja
Zgłoś
Avatar
U................m 2012-09-08, 23:51 2
Lepiej byc bezrobotnym czy polonista ?
Jeden chuj.
Zgłoś
Avatar
furion 2012-09-09, 0:58 2
Z dysleksji się NIE wyrasta. Osoby z prawdziwą DYSLEKSJĄ, nie jebanym papierkiem, nie są w stanie ukończyć gimnazjum i może podstawówki (nie mówie tu o osobach zdrowych). Mają problemy z działaniami typu 2 x 3 albo pisaniem wyrazów w których zamieniają się (bodajże, ale nie jestem pewny czy tak się to nazywa - par głoskowych) p/b, h/g, m/n i zamiast Noga piszą Moga. A to, że ktoś popełnia ortografy to tylko pierdolone nieróbstwo i lenistwo do uczenia się rodzimego języka. Sam ostatnio się zastanawiałem czy zwrot "otwarły się drzwi" jest poprawny bo mnie to raziło, a było to napisane w książce (Tak takie coś z papieru i kartek gimbusiątka), która powinna być recenzowana. I okazało się że "otwarły się POPRAWNY. Dziękuję dobranoc...
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-09, 1:46 2
Plecionkarz napisał/a:

Ile razy jeszcze ktoś tutaj będzie ilustrował znajomość ortografii, jako przebłysk swojej niebywałej inteligencji? Pewnie wasze ego sięga sufitu, jak zauważycie jakiś błąd w czyimś komentarzu.



Znajomość ortografii to pryszcz, dzisiaj wszystko załatwia autokorekta. Kto z niej nie korzysta, jest leniwym skurwysynem.
Dysfunkcje językowe uwydatnia dopiero interpunkcja, nad którą to musisz kolego popracować.

Kto nie zna języka, to choćby pozjadał wszystkie rozumy, jest prostakiem. Nic tego nie zmieni. Nie trzeba mówić na pogrzebie "szkoda, że odwalił kitę", by każdy wiedział, że słoma uwalana w gównie z butów wystaje, wystarczy, że ktoś proste zdanie napisze w kompromitujący sposób, np. "Poszłem dzisiaj do sklepu po bółki ale jusz ich nie było to kupiłem chlep a jak dotarłem do domu to poszłem jeszcze raz po pasztet"

Język polski wymaga stałej pielęgnacji i obrony przed atakami półmózgów, bo od jakiegoś czasu grupa skończonych kretynów chce wmówić innym, że taka forma, jak "tu pisze" jest poprawna, co jest zwyczajnym absurdem i takie przykłady można mnożyć, a to niedobrze.
Zgłoś
Avatar
w10t 2012-09-09, 5:38
@Slonx po co Ci przecinek przed "jako", cwaniaczku?
Zgłoś
Avatar
MaestroRCS 2012-09-09, 11:45
@furion

Akurat nieumiejętność liczenia, działań typu 2 x 3, to dyskalkulia . Poza tym, nawet jak ktoś ma dysleksję czy dysortografię, to nie widzę powodu gla którego miałby się tym zasłaniać- z czego jest dumny, że należy do jakiegoś tam procenta ludzi z upośledzonymi umiejętnościami?...
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-09-09, 11:54 1
Temat o poprawności językowej i każdy pięć razy sprawdzi swoją wypowiedź, aby się nie ośmieszyć.
Zgłoś
Avatar
dymion 2012-09-09, 12:41
To przy okazji proszę, żeby mi ktoś wytłumaczył, skąd wzięła się ta pojebana moda na zastępowanie końcówki -om samogłoską -ą.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2012-09-09, 13:22
Slonx napisał/a:



Znajomość ortografii to pryszcz, dzisiaj wszystko załatwia autokorekta. Kto z niej nie korzysta, jest leniwym skurwysynem.
Dysfunkcje językowe uwydatnia dopiero interpunkcja, nad którą to musisz kolego popracować.

Kto nie zna języka, to choćby pozjadał wszystkie rozumy, jest prostakiem. Nic tego nie zmieni. Nie trzeba mówić na pogrzebie "szkoda, że odwalił kitę", by każdy wiedział, że słoma uwalana w gównie z butów wystaje, wystarczy, że ktoś proste zdanie napisze w kompromitujący sposób, np. "Poszłem dzisiaj do sklepu po bółki ale jusz ich nie było to kupiłem chlep a jak dotarłem do domu to poszłem jeszcze raz po pasztet"

Język polski wymaga stałej pielęgnacji i obrony przed atakami półmózgów, bo od jakiegoś czasu grupa skończonych kretynów chce wmówić innym, że taka forma, jak "tu pisze" jest poprawna, co jest zwyczajnym absurdem i takie przykłady można mnożyć, a to niedobrze.



Sęk w tym, że komentarze pod filmikami na których np. kogoś osrał ptak to nie jest miejsce w którym należy oczekiwać wielkich debat i wysublimowanego słownictwa. Jeżeli ktoś otwiera komentarze pod takim filmem i spodziewa się tam zastać chuj wie co to proponuję żeby zszedł na ziemię. Jeżeli dla kogoś ważniejsza jest forma niż treść to wiele rzeczy mu przez to umknie. Jest wielu ludzi mądrych ale prostych, wiele można się od nich nauczyć. Oceniając ich jedynie przez pryzmat języka dajemy świadectwo swojej ignorancji. Rozumiem, że takie poprawianie to tylko zjawisko internetowe bo jak w zwykłej rozmowie podejdzie taki inteligencik i będzie pouczał ludzi jak mają ze sobą rozmawiać to w najlepszym wypadku usłyszy parę brzydkich słów.
Zgłoś
Avatar
zacher 2012-09-09, 13:50
jakiej tam ciemnoty, przecież wszystko zależy od kontekstu np. w ogóle wszyscy uczniowie są zdrowi, ten ogół jest w przedziale wiekowym od 15 do 19 roku życia. Zdarzają się uczniowie chorzy, ale wogóle się tym nie przejmują
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-09, 16:05
w10t napisał/a:

@Slonx po co Ci przecinek przed "jako", cwaniaczku?



Żeby na słowo "ortografii" padł odpowiedni akcent?

Plecionkarz napisał/a:

Sęk w tym, że komentarze pod filmikami na których np. kogoś osrał ptak to nie jest miejsce w którym należy oczekiwać wielkich debat i wysublimowanego słownictwa.



Nie chodzi o żadne wysublimowane słownictwo, chodzi o zwykłą poprawność językową.

dymion napisał/a:

To przy okazji proszę, żeby mi ktoś wytłumaczył, skąd wzięła się ta pojebana moda na zastępowanie końcówki -om samogłoską -ą.



Może stąd, że jak napiszesz "ona jest dziwką" i "on płaci dziwkom" to będzie poprawnie, ale jak napiszesz "one jest dziwkom" i "on płaci dziwką" to będzie to po pierwsze: niezbyt poprawnie, po drugie: zmieni całkowicie swój sens.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2012-09-09, 19:01
@up to był przykład, obrońcy ortografii widać nisko upadli jak muszą pisać swoje instrukcje na forach o flakach.
Zgłoś
Avatar
furion 2012-09-10, 0:33
@MaestroRCS

Dysleksja - do tej dziedziny zaliczamy: dyskalkulie, dysgrafie, dysortografie i dysfonie miałem cholerne zajęcia z pedagogiki na AWFie, które musiałem wykuć na blachę bo uczenie się pojęć nie ima się celu, a nie uczą nas np. jak postępować z danym pacjętem. Więc mi nie wciśniesz że dyskalkulia nie zalicza się do dysleksji
Zgłoś
Avatar
s................y 2012-09-10, 0:43
Dysortografia w internecie? w dobie samopodkreślających się błędów? To się nazywa lenistwo/niedbalstwo gdy ma się problem poprawić podkreślony na czerwono tekst.
Zgłoś
Avatar
amre 2012-09-11, 12:12 2
Ja mam dysortografię stwierdzoną (o bulwa, mam na to papierek! Spalić mnie na stosie!) ale kurwa nie robię z tego swojej tarczy. Mam tyle szczęścia, że nie byłem z tym nigdy traktowany ulgowo. Zawsze tak samo musiałem pisać dyktanda i wypracowania. Jeśli uczyłem się do dyktanda 5-6 godzin (a inni 30 minut) to dostawałem 3 (a inni 4-5). Nigdy jednak nie znaczyło to dla mnie, że mam gorzej i mam się z tym pogodzić. Rozpisałem sobie wszystkie wyjątki wyrazów z rz/ż/ó/u/itp. I codziennie rano czytałem na głos aż mogłem zapisać wszystkie z pamięci. Do dziś robię sporo błędów ale nie kurwa w internecie gdzie masz autokorektę...

Na szczęście moja dysortografia jest klasycznym połączeniem większej aktywności matematycznej, a w szczególności geometrycznej więc "coś za coś"

Pozdrawiam wszystkich broniących się stwierdzeniem "jestem dysko-wszystko. Współczujcie mi! Głaszczcie mnie po dupie skurwysyny". Tacy ludzie to lenie bez ambicji.
Zgłoś