18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Wojsko Polskie
F................r • 2013-05-30, 1:45
"(...)Dowództwo Wojsk Lądowych podjęło decyzję o zmianie struktur oddziałów i pododdziałów rozpoznawczych, w tym o rozwiązaniu dywizyjnych batalionów rozpoznawczych na szczeblu związków taktycznych(...)" Tak powstały trzy Pułki Rozpoznawcze...

Źródeł było kilka. Jak kogoś zainteresowało to część materiału łatwo znajdzie w internecie.
Zgłoś
Avatar
osa79 2013-05-30, 8:50
jak w bajce ^^ ale koooopa....
Zgłoś
Avatar
e................z 2013-05-30, 9:25
jak w bajce a my żyjemy w rzeczywistości niestety
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2013-05-30, 11:22 7
w moim pułku rozpoznawczym TO jest rzeczywistość:





tylko kilka "na chodzie", ale za to zadbane (mało używane).
Zgłoś
Avatar
Pizkes 2013-05-30, 14:12
Strasznie mnie wkurwia, że teraz większość jednostek w swoich odznakach i logach ma wariacje na temat sztyletów. Sztylet, to znak SAS z czasów II wojny światowej. Teraz każdy się na nich wzoruje, ale bez przesady... zostawcie im ich symbole.

Zgłoś
Avatar
F................r 2013-05-30, 14:37 10
up.
Dla pewności obejrzałem swój film po raz kolejny i nie widzę tam ani jednego sztyletu. Są tam noże szturmowe i bagnety. Na oznace rozpoznawczej 18 Pułku widać skrzyżowane noże polskiej produkcji- Gerlach wz. 92. W naszej armii przyjęte zostało, że takim właśnie symbolem oznacza się jednostki rozpoznawcze.
Zgłoś
Avatar
m................d 2013-05-30, 16:49
bylem, widzialem, nikt mi nie wmowi, ze to nie jest syf.
Zgłoś
Avatar
seebek101 2013-05-30, 17:59 6
mongoloid napisał/a:

bylem, widzialem, nikt mi nie wmowi, ze to nie jest syf.


Dobrze, że w wojsku coraz mniej takich jak ty
Zgłoś
Avatar
Pizkes 2013-05-30, 18:02
Jefrjeitor napisał/a:

up.
Dla pewności obejrzałem swój film po raz kolejny i nie widzę tam ani jednego sztyletu. Są tam noże szturmowe i bagnety. Na oznace rozpoznawczej 18 Pułku widać skrzyżowane noże polskiej produkcji- Gerlach wz. 92. W naszej armii przyjęte zostało, że takim właśnie symbolem oznacza się jednostki rozpoznawcze.



Ty jesteś aż tak zakompleksiony, że chcesz pokazać, jakim to Ty jesteś znawcą? "Sztylet", to był skrót myślowy, oznaczający krótką broń boczną, z jedno lub obosieczną głownią, najczęściej służącą do zadawania pchnięć. To wszystko, to jeden chuj i jest to ściągnięte od SAS... nie mówię tylko o polskich jednostkach - wszyscy wielce umiłowali sobie te nieszczęsne sztylety.
Zgłoś
Avatar
B................R 2013-05-30, 18:08 7
@up "Bul dópy" bo kolega ma rację?
Zgłoś
Avatar
polonez1985 2013-05-30, 18:13 4
Rob Zombie - Dragula
Zgłoś
Avatar
Sick_Stick 2013-05-30, 18:35 3
się kurwa nie zesraj @Pizkes!
Zgłoś
Avatar
Shaint 2013-05-30, 19:18
Te pistolety pewnie na kapiszony, w końcu polaczki.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-05-30, 19:36 3
@Pizkes ty jesteś jakiś zjebany na głowę, od poczatku świata symbolem dominującym w odznaczeniach/godłach/flagach/medalach wojskowych był miecz/sztylet/bagnet/włócznia/strzała/tarcza - było tak na flagach wojsk Aleksandra Wielkiego, było w godłach greckich falang, było na symbolach rzymskich legionow i było przez cały nowożytny okres rycerstwa i wojskowości aż do dzisiaj - czemuż niby powstały w latach 40stych ubiegłego wieku SAS miał jakąś wyłączność na ten symbol?
Zgłoś
Avatar
Alien_12 2013-05-30, 19:52 1
@Shaint
S'Pierre d' Aleie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie