18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wolin
Niegosław • 2012-07-22, 12:24
Wie ktoś coś o Wolinie? Taka ciekawa impreza masowa, gdzie można spotkać napierdalających się facetów. Sami zobaczcie



Jak dla mnie najlepszy motyw 1:58
Zgłoś
Avatar
Krzywonos 2012-07-23, 1:20
Tanovan napisał/a:


A obywatel Krzywonos skąd takie wnioski wyciąga? Te ciuchy są wyjątkowo historyczne. Wręcz fanatycznie. Wszystko kroje potwierdzone historycznie (chyba poza kaftanami morawskimi), nawet najmniejsze sprzączki czy ozdoby wisiorów muszą mieć potwierdzenie w źródłach materialnych. To samo ze sprzętem. Nie ma nazwy "hełm do walki, fajnie wygląda"... Są "hełm rekonstrukcja Giermund, hełm z jeziora Orchowskiego, hełm z jeziora Lednickiego etc...". Ewentualnie można się kłócić o tarcze, robimy je ze sklejki bo po prostu jest szybciej. Miecze mają inne struktury żeby były bardziej wytrzymałe w walce, poza tym wzory są na podstawie wykopalisk. Co do stylu walki wczesnośredniowiecznej mamy też wiele źródeł pisanych i materialnych. Przykładem jest tu słynna tkanina z Bayeux, która przedstawia bitwę pod Hastings mającą miejsce w roku 1066 - czyli nas interesującym.
wiking.edu.pl/upload/historia/images/bitwa_Hastings.jpg
Na powyższym obrazku wyraźnie widać szyk ściany stworzony przez wojowników z tarczami migdałowymi. Poza tą tkaniną (która
mając 70 metrów długości i 0.5 wysokości zawiera NAPRAWDĘ dużo wskazówek dla rekonstrukcji materialnej) istnieją zapiski z bitew ( kronika Thietmara and so on) potwierdzające ten styl walki. Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości co do władcopierścieności i nieprawdziwości tej imprezy

Libertinus - bo rekonstrukcja wczesnośredniowieczna to wyjątkowo skrajnie prawicowe klimaty, a co do swastyki to było powiedziane wcześniej co i jak.



A więc zaczynając od początku, jeśli potwierdzeniem dla szarawarów szytych maszynowo z kolorowych pasków materiału nazywasz jeden kamień runiczny, na którego schematycznym przedstawieniu nie widać kroju, koloru, rodzaju materiału a tym bardziej szwów to chyba nie powinno ich sięrobić w ten sposob. Nie neguję w tym miejscu szerokich spodni czy też bryczesów,
tylko taki krój i zszywanie ich [pomijam maszynę] z pasków.

Temat przeszywek był wałkowany miliard razy i jak robisz normana z francji [opona z Bayeux] to spoko tylko wtedy wywal hełm z norwegi [z ringerike tgz. "Giermund"]
W filmie sporo też skrajnie niepoprawnych hełmów nie potwierdzonych żadnymi znaleziskami czy ikonografią, np. żebrowe z donitowanym okularem.
Co do tarcz to to ze nie są z desek to podstawa [na tego roczny wilczy trop nie wpuszczano z innymi] ale dochodzą też przeskalowane GIGANTYCZNE umba, naprawde ludzie mamy tyle znalezisk umb że nie ma powodu robić takie. Co do mieczy to rozumiem że arma to nadal 70% bo większość nie umie walczyć przyjmując poprawnie [czyli nie tępo ostrze w ostrze]
Co do samych formacji to się zgodzę, chodziło mi właśnie bardziej o technikę w mikro nie makro skali. Tu tylko odniosłem się do tego co wymieniłeś, daruję sobie opisywanie z dupy wyjętych połączeń nawet poprawnych elementów [hełm polska, szarawary, migdał, pas z birki, i madziarskie okucia kaletek] daruję sobie też proporcje użycia broni. Teraz to będzie jakieś 60% miecze 30% topory wszelakie 10% włócznie. [powinno być włócznia60% topory20% miecz 10%]
Zapomniał bym o lamelkach ze skóry [?!] i karwaszach które da się z powodzeniem zastąpić sportowymi ochraniaczami pod ciuchy.
No i jeszcze stykowe nie nitowane kolczugi...
Ale kurde rozpisałem się a przecież to tylko zależy od podejścia można tak, można i lepiej czego dowodem są "ultraśne" imprezy i szereg grup którym to wychodzi.
Zgłoś
Avatar
Dziadek 2012-07-23, 2:15
Byłem raz na takiej akcji fajna sprawa , naparzanie się umiejętnie bronią średniowieczną
Zgłoś
Avatar
Amol.the.Herbal.Liquor 2012-07-23, 3:21
Do tych co się wybierają,

Do zobaczenia na placu boju, ( ktoś z was tutaj będzie waleczny?)
Zgłoś
Avatar
Niegosław 2012-07-23, 8:37
Solem, ja będę
Zgłoś
Avatar
Endoranimus 2012-07-23, 9:40 2
vajron napisał/a:

Czemu oni tam mają jakieś dziwne zamiłowanie do swastyk i swastyko podobnych kształtów? (Tak, oburza mnie to w huj bo mój dziadek walczył z tym ścierwem)

za to nie ma kary? Bo jak ktoś wyskoczy z sierpem i młotem to pół sadistica się pluje w komentarzach...

Naziole-Patrioci... do czego to kurwa doszło...



haha... stwierdzam debila

Poczytaj troszkę Panie Patrioto
Zgłoś
Avatar
rozkurw 2012-07-23, 11:28
Wall of death.
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-23, 12:02
Krzywonos zwracam honory, dużo racji jest w tym co prawisz
Tak, wszystko zależy od nastawienia, historyczne ściegi też się znajdą jak i znajdą się ludzie którzy będą ich używać. Jeden problem do wszystkiego : cena. Nie każdego stać na nitowańca, ja na swój zbierałem kupę czasu, to samo jest z ciuchami szytymi ręcznie ze ściegami historycznymi = są kurcze o wiele droższe od maszynki! Najwięcej racji masz w stylu walki który będzie ewoluować razem z ultrastwem niektórych drużyn. Będzie kiedyś idealnie, ale jeszcze nie teraz. Umba muszą być duże, duża łapa oznacza duże umbo, oni byli mali więc mieli małe umba do których ja swojej łapy bym nie zmieścił, a to tak ma działać
Zgłoś
Avatar
Mroziu 2012-07-23, 14:04 2
@vajron

Głupcze, Twoi przodkowie (zakładam że jesteś 100% Polakiem) byli Słowianami i przed 966 rokiem też czcili ten znak jako symbol słońca. Swastyka pojawia się w POLSKIEJ kulturze praktycznie od ponad 1000 lat. Tak samo wśród Skandynawów pod nazwą Flyfot (u nas Swarzyca, ew. Swarga). Uwierz mi, w tej chwili w Polsce, od początku II Rzeczypospolitej umacnia się ruch tzw "Zadrugi" i innych organizacji neopogańskich. O ile sama "Zadruga" oprócz rodzimej religii promuje również i jakiś tam światopogląd polityczny, to są też organizacje czysto religijne - coś na kształt Kościoła. Żaden członek tego ruchu, włącznie ze mną, nie pozwoli na to żeby 12 lat Narodowego-Socjalizmu zniszczyło ponad 1000letnie Polskie dziedzictwo!
To że Tobie się to kojarzy tylko i wyłącznie z hitleryzmem, to świadczy tylko o Twoim poziomie ignorancji. Jeśli Ci ludzie na prawdę byli by nazistami, to bawili by się w reko Waffen SS na przykład.

Weź zastanów się zanim, następnym razem, będziesz tu wrzucał takie quasi-patriotyczne śmieci.

A no, i dodam tylko jeszcze to.

Ciekawe czy byście się zdobyli na bardziej widowiskową walkę w pełnym słońcu na 30 stopniach (pod pancerzem pewnikiem jest z 50), z 35 kg sprzętu na sobie przez 1 - 1,5 h walki. Jeśli waszym zdaniem to "głaskanie" to powiedzcie to tym wszystkim ludziom którzy połamali sobie w walce ręce czy nogi. Powiedzcie to gościowi, który, nie pamiętam już na której edycji, stracił życie w szpitalu od ciosu z Duneaxa zza głowy.

To jest bardziej niebezpieczne, i bardziej odpowiedzialna sprawa niż wam się wydaje. Więc skończcie p*******ć głupoty. Znawcy się znaleźli.

Pozdrawiam, rekonstruktor wczesnego średniowiecza.

PS. Tegoroczny Wolin zaczyna się warsztatami już w najbliższy piątek, festiwal zaś 3 sierpnia i potrwa do niedzieli - 5 sierpnia.

SŁAWA WSZYSTKIM KTÓRZY SIĘ ZJAWIĄ!
Zgłoś
Avatar
Krzywonos 2012-07-23, 14:24
Tanovan napisał/a:

Krzywonos zwracam honory, dużo racji jest w tym co prawisz
Tak, wszystko zależy od nastawienia, historyczne ściegi też się znajdą jak i znajdą się ludzie którzy będą ich używać. Jeden problem do wszystkiego : cena. Nie każdego stać na nitowańca, ja na swój zbierałem kupę czasu, to samo jest z ciuchami szytymi ręcznie ze ściegami historycznymi = są kurcze o wiele droższe od maszynki! Najwięcej racji masz w stylu walki który będzie ewoluować razem z ultrastwem niektórych drużyn. Będzie kiedyś idealnie, ale jeszcze nie teraz. Umba muszą być duże, duża łapa oznacza duże umbo, oni byli mali więc mieli małe umba do których ja swojej łapy bym nie zmieścił, a to tak ma działać



Umba z wymiarami znaleziskowymi nie są aż tak małe, nadają się do walki spokojnie. Co do szycia ręcznego to czasem wychodzi nawet taniej, liczy się tylko cenę materiału + własną prace przy tym, no a zawsze można zaprzęgnąć do pracy kobiety "drużynowe". Nitowana kolczuga fakt jest droga [850] ale czasami stykówki są w podobnych cenach, trzeba dobrze trafić.
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-23, 20:52
Hmmm, czy ta liczba w nawiasie to cena kolczugi nitowanej na ten moment? nitowańce wahają się w granicach 2000 zł - i to te robione przez indyjskie dzieci, nie wspominając o cenach wyrobów swojskich. a stykowe już wychodzą z użycia, coraz więcej drużyn zakazuje ich używania jako "mroków"
Zgłoś
Avatar
Niegosław 2012-07-23, 21:25
ja kupiłem nitowanke swojską, krótki rękaw, do kolana za 1400zł więc nie jest tak źle
Zgłoś
Avatar
DonMiguel 2012-07-24, 0:42
Browar za muzykę i sam temat. Zapowiada się epickie combo - 3-5 sierpnia festiwal na Wolinie, 7-go Amon Amarth w Warszawie...
Zgłoś
Avatar
Mroziu 2012-07-24, 12:43 1
No tak, Ci którzy sprowadzają sobie nitowańce z Indii i potem sprzedają je innym, dorabiają sobie własną marżę. A fakty są takie że jakbyś sam miał sobie ściągać taką kolczugę - to dowolny rozmiar z ogniwami z ocynku stoi 850, a z oksydowanymi ogniwami, bodajże 1200 zł.
Zgłoś