18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wolin
Niegosław • 2012-07-22, 12:24
Wie ktoś coś o Wolinie? Taka ciekawa impreza masowa, gdzie można spotkać napierdalających się facetów. Sami zobaczcie



Jak dla mnie najlepszy motyw 1:58
Zgłoś
Avatar
pan em 2012-07-22, 18:08 2
Bogowie, Wikingowie, AMON KURWA !!!!!!!!

btw. 7 sierpnia koncert w Wawie Amonów 89zika 99 w dzień koncertu.

AVE \m/
Zgłoś
Avatar
Wyczesany Tymoniusz 2012-07-22, 18:20 1
i to sie nazywa, k***a, rekonstrukcja! a nie jakies glaskanie bardziej przypominajace slaba komedie, jak to przewaznie wyglada
Zgłoś
Avatar
Kemys 2012-07-22, 18:27 2
Dżoker napisał/a:

1:13 no rzeczywiście, średniowiecze jak ja pierdole... Widać, że niektórzy machają tutaj mieczami i tarczami żeby sobie pomachać i jakoś trafić czymkolwiek (pewnie mi by też nie wychodziło ale właśnie dlatego nie pcham się na takie coś). Chociaż ta akcja szarżującej grupy na innych "rycerzy" wygląda rzeczywiście przezajebiście.



Uważasz kolego że niby te "prawdziwe średniowieczne walki" odbywaly sie w pieknym i szlacheckim stylu? Napierdalali czym popadnie kopali pluli w twarz wszystko żeby wygrać bo na szali stalo ich życie.
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-07-22, 18:33
Byłem na wikingach kilka razy, chujowizna straszna.
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-22, 18:34
Kemys napisał/a:



Uważasz kolego że niby te "prawdziwe średniowieczne walki" odbywaly sie w pieknym i szlacheckim stylu? Napierdalali czym popadnie kopali pluli w twarz wszystko żeby wygrać bo na szali stalo ich życie.



Najprawdziwsiejsza prawda! Kopanie i tym podobne są standardem, zejście do parteru już trochę mniej ( w przypadku walk punktowanych wtedy przerywa się pojedynek, ale w bohurcie jak najbardziej)
Zgłoś
Avatar
Mom and Death 2012-07-22, 19:00
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
Kluska 2012-07-22, 19:20
Pewien Pan, wypowiadający się jutobowo dzięki pomocy surgepolonia (dla nie kumatych - tak, mówię o Jędrku) wypowiedział się bardzo ładnie odnośnie wyglądu pola bitwy, jak ta bitwa wyglądała.
Bitwa, nieważne czy mała czy duża, to był chaos, smród i adrenalina. Rycerz, od momentu wejścia w kontakt, reagował tylko na podstawowe sygnały. A tak naprawdę, to oczy obserwowały, czy w pobliżu są wrogowie, a uczy czekały na sygnał do odwrotu. Brain is off. Wszystko co tam było, to głównie wyuczone - w przypadku wcześniaków (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę) - empirycznie jedynie, natomiast szkoły fechtunku i inne gówna powstały troszeczkę później.
ze względu na wchodzące kolczugi, płaty a później blachy, trzeba było zacząć używać przeciwko przeciwnikom w ochronie kłuć.
NIESTETY!
nikt z odtwórstwa nie planuje śmiercić się na polu, jeśli jest inaczej to proszę dać wcześniej sadolom znać.
zatem kłucia są zabronione wszędzie. walka na same uderzenia jest męcząca i średnioowocna (chyba, że się dostało w dzwon z halki) więc część ludzi woli wywrócić rywala, przez co zrobić mu "zgona"
nie jest to piękne.
ale dla piękna walk, a nie dla oglądania napierdalanki upoconych typów z nadmiarem testosteronu, są walki 1v1 w szrankach na zasadach turniejowych - tu obowiązują zasady rycerskie itd itp piękno wszędzie, miód i cukierki.
Zgłoś
Avatar
norsman 2012-07-22, 19:29 1
odnośnie tych 2 panów co się biją na ziemi na początku... chłopaki leją się serio, ten co zakłada dźwignie wkurzył się bo drugi wepchnął mu miecz w twarz co jest niedozwolone. więc dajcie już luz z domysłami czy tak było czy nie..

@kluska
zgadzam się z tym chaosem, wyuczeniem i adrenaliną..
dzisiaj walczymy w miarę bezpiecznie, stępione miecze, jakaś tam pomoc medyczna a adrenalina i tak daje znać. ciężko sobie wyobrazić co musieli czuć ludzie 1000 lat temu stoją w ściance bez hełmów, rękawic czy kolczug i wiedząc, że za parę chwil zginą oni albo my.
Zgłoś
Avatar
SethNecromancer 2012-07-22, 22:01
Zajebiste wideo, dobra muza - w pełni zasłużone piwo
Więcej takich materiałów
Zgłoś
Avatar
Krzywonos 2012-07-22, 22:45
Wyczesany Tymoniusz napisał/a:

i to sie nazywa, k***a, rekonstrukcja! a nie jakies glaskanie bardziej przypominajace slaba komedie, jak to przewaznie wyglada



85% tego co widać na filmiku nie jest nawet marną rekonstrukcją historyczną, bardziej przypomina to władce pierścieni czy jakieś inne marniejsze nawet Fantasy. Mówię oczywiście o ciuchach i sprzęcie, bo jak walka we wczesnym naprawdę wyglądała mało wiadomo.

Ale rzeczywiście zabawa przednia, kop adrenaliny, urazy i w ogóle pożoga.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2012-07-22, 23:29
antyzog napisał/a:

PS Jak ktoś jest lewakiem to niech lepiej sobie odpuści, Ci co byli pewnie wiedzą o co chodzi



Napisz dlaczego bo impreza spoko ale nie wiem co się takiego stało a jestem cholernie ciekaw

btw. 0:17 - swastyka na tarczy?? no ja chyba kurwa śnie
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-22, 23:38
Krzywonos napisał/a:



85% tego co widać na filmiku nie jest nawet marną rekonstrukcją historyczną, bardziej przypomina to władce pierścieni czy jakieś inne marniejsze nawet Fantasy. Mówię oczywiście o ciuchach i sprzęcie, bo jak walka we wczesnym naprawdę wyglądała mało wiadomo.

Ale rzeczywiście zabawa przednia, kop adrenaliny, urazy i w ogóle pożoga.


A obywatel Krzywonos skąd takie wnioski wyciąga? Te ciuchy są wyjątkowo historyczne. Wręcz fanatycznie. Wszystko kroje potwierdzone historycznie (chyba poza kaftanami morawskimi), nawet najmniejsze sprzączki czy ozdoby wisiorów muszą mieć potwierdzenie w źródłach materialnych. To samo ze sprzętem. Nie ma nazwy "hełm do walki, fajnie wygląda"... Są "hełm rekonstrukcja Giermund, hełm z jeziora Orchowskiego, hełm z jeziora Lednickiego etc...". Ewentualnie można się kłócić o tarcze, robimy je ze sklejki bo po prostu jest szybciej. Miecze mają inne struktury żeby były bardziej wytrzymałe w walce, poza tym wzory są na podstawie wykopalisk. Co do stylu walki wczesnośredniowiecznej mamy też wiele źródeł pisanych i materialnych. Przykładem jest tu słynna tkanina z Bayeux, która przedstawia bitwę pod Hastings mającą miejsce w roku 1066 - czyli nas interesującym.
wiking.edu.pl/upload/historia/images/bitwa_Hastings.jpg
Na powyższym obrazku wyraźnie widać szyk ściany stworzony przez wojowników z tarczami migdałowymi. Poza tą tkaniną (która
mając 70 metrów długości i 0.5 wysokości zawiera NAPRAWDĘ dużo wskazówek dla rekonstrukcji materialnej) istnieją zapiski z bitew ( kronika Thietmara and so on) potwierdzające ten styl walki. Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości co do władcopierścieności i nieprawdziwości tej imprezy

Libertinus - bo rekonstrukcja wczesnośredniowieczna to wyjątkowo skrajnie prawicowe klimaty, a co do swastyki to było powiedziane wcześniej co i jak.
Zgłoś
Avatar
sindbade 2012-07-23, 0:01
Na Wolin jadą najtwardsi.Po Ogrodzieńcu wylądowałem na szyciu w szpitalu po bitwie.Może w tym roku uda się pojechać na festiwal wikingów i słowian
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-23, 0:06
Na którym Ogro, Sindbade?
Problem z wczesnym średniowieczem to opancerzenie, z racji bezpieczeństwa w bitwie rekonstruujemy ciężką piechotę w której walka to było szukanie dziury w pancerzu. Czyli wejście, odcięcie łapy, rozharatanie ryja, cięcie w nogi pod pachę etc. My walczymy jakbyśmy byli bez zbroi, każdy cios się liczy. Ale poza tym wszystko jest w innym wymiarze. Godzina to 10 minut, 30 kilo sprzętu to 10 deko, siła jednej ręki to siła dębu... A mózg myśli o piwie po bitwie!
Zgłoś
Avatar
EmPeroR77 2012-07-23, 0:33
Browarek za Amon Amarath
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie