18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wolin
Niegosław • 2012-07-22, 12:24
Wie ktoś coś o Wolinie? Taka ciekawa impreza masowa, gdzie można spotkać napierdalających się facetów. Sami zobaczcie



Jak dla mnie najlepszy motyw 1:58
Zgłoś
Avatar
Mellon. 2012-07-22, 16:43 1
Jakby kto nie wiedział - Wolin to jedna z największych imprez wikińskich, z tych które odbywają się na terenie Polski. Drugą dużą i ciekawą imprezą tego typu jest Ogrodzieniec, na przykład. Polecam, ja się bawię w wiking już parę latek - nie ma nic lepszego.

@babycow - to jest teoretycznie tak, że jak dostaniesz hita, to "padasz". Ale no cóż, mimo, że bronie są zawsze tępione to i tak zdarzają się różne ciekawe urazy... mój znajomy z drużyny miał kiedyś rozcięty czerep na prawie całej długości głowy
Zgłoś
Avatar
vajron 2012-07-22, 16:52
Czemu oni tam mają jakieś dziwne zamiłowanie do swastyk i swastyko podobnych kształtów? (Tak, oburza mnie to w huj bo mój dziadek walczył z tym ścierwem)

za to nie ma kary? Bo jak ktoś wyskoczy z sierpem i młotem to pół sadistica się pluje w komentarzach...

Naziole-Patrioci... do czego to kurwa doszło...
Zgłoś
Avatar
K................a 2012-07-22, 16:53 2
Wjazd w stylu 300 - 02:09 niezapomniany, ogólnie miód. Zapewne tak wyglądały boje w tamtych czasach. Polecam zorganizować ustawkę z Rosjanami, którzy tez się tym parają
Zgłoś
Avatar
komandoklucha 2012-07-22, 17:01
to jest głupsze od strzelania się plastikowymi kulkami w lesie co jest co najmniej debilne
Zgłoś
Avatar
John_Rambo 2012-07-22, 17:05 5
vajron To, że Hitler jedynie "wypromował" swastyke jako symbol nazizmu, pojawiała się w różnych kulturach na długo przed jego narodzinami. Jeżeli jesteś w stanie skjarzyć tylko z hitlerem to przeczytaj sobie chociaż to : pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka
Zgłoś
Avatar
vajron 2012-07-22, 17:15
John_Rambo, równie dobrze sierp i młot można kojarzyć z rolnikami a nie komunizmem bo te narzędzie wynaleziono na długo przed komunizmem. Tak samo czy odwrócony sierp i młot to już nie będzie promowanie komunizmu? Albo jak do tego doda się siekierę to już nie będzie symbol komunizmu. Nie mówisz do komputera który działa w systemie 0-1 tak-nie, tylko do człowieka i jak widzę kogoś ze swastyką to jestem pewny, że robi to bo jest jebanym naziolem, a nie dlatego, że oddaje cześć egipskiemu bogu słońca.
Zgłoś
Avatar
sgklos 2012-07-22, 17:16
nic dodać nic ująć " Zaje K***a Biste"
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-22, 17:26 3
He, aż się zarejstrowałem żeby tu napisać :p
Rekonstrukcja jest w niektórych kręgach wręcz obrzydliwie nazistowska, jednak odniesienia na tarczach i zdobnictwie z powodów rygoru rekonstrukcyjnego nie są możliwe. Te "swastyki" są swarożycami (kto nie wierzy niech gogluje) i występują w wierzeniach i mitologii słowiańskiej jako symbol boga Swaroga.
Nie rycerze tylko woje! I last but not least, walka wygląda jak machanie cepem i pitolenie w co się da, lecz jest to naprawdę trudna sztuka. Pierwiej to trzeba opanować zwieracze żeby się ze strachu nie zesrać, potem lecą już tylko instynkty. Leci cios, leci tarcza, oddajesz dołem/przyjmujesz cios na miecz i lejesz kogoś umbem (ta metalowa półkula w środku). A co do racjonalności tego sportu się nie wypowiem, dwa razy byłem w szpitalu i chyba normalny nie jestem ^_^ To trzeba po prostu w sobie mieć, motokrosowcy czy jacyś nurkowie z rekinami też mogą w każdej chwili trafić do szpitala.
Ave!
Zgłoś
Avatar
Ranqer 2012-07-22, 17:40 2
@ Dżoker

Jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj. Walka średniowieczna nie opierała się jedynie na walce bronią typu miecz, lecz także na walce wręcz. Ja się akurat nie bawię w te czasy, wolę XV wiek, aczkolwiek walka wręcz to podstawa. Nie wiem czy akurat takie zagrania stosowano, lecz wciąż nie widzę podstaw aby sądzić , że 'to nie było średniowieczne'.

@ Donald_Tusk

To samo co wyżej.
Zgłoś
Avatar
Kortens 2012-07-22, 17:41 2
A ja mam coś do powiedzenia dla tych specjalistów którzy mówią, że "On zakłada balachę, to takie nieśredniowieczne". Balacha to między innymi juji-gatame, a właściwie balacha to tylko zeuropeizowana nazwa japońskiej techniki, którą stworzyli samurajowie. Dlaczego? Otóż kiedy taki tracił katanę na polu bitwy, wakizashi się złamało a tanto gdzieś zgubił, to ratowało go Jiu-jitsu, Nin-jutsu i inne japońskie słowa. Podejrzewam że nasi swojscy rycerze też lamerami w parterze nie byli. Średniowiecze to nie tylko "Krzyżacy" i Zbyszko tnący krzyżaków od głowy po samego chuja.
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-22, 17:48
Duża ilość wczesnośredniowiecznych zabaw opierała się na jakiejkolwiek formie walki kontaktowej (zwykłe zapasy, walka o kukłę et cetera). Najwyraźniej tą sztukę walki trenował, a skoro to jest skutecznie to czemu nie? Nikt nie wie jak wyglądała wczesna walka wręcz.
Kolia napisał/a:

Wjazd w stylu 300 - 02:09 niezapomniany, ogólnie miód. Zapewne tak wyglądały boje w tamtych czasach. Polecam zorganizować ustawkę z Rosjanami, którzy tez się tym parają


Rosjanie też są na Wolinie Jeszcze z nimi nie walczyłem, ale Węgrzy mają podobny charakterek, trochę popiją i już się napierdzielają. W walce włócznie latają wokół głowy i ogólnie są wyjątkowo agresywni!
Zgłoś
Avatar
Kluska 2012-07-22, 18:00
jak ktoś lubi wcześniaków... ja tam jednak od wojów wolę rymcerstwo, pełne blachy itd. chociaż się zastanawiam nad wcześniactwem, bo wczesny się tak nie upoci jak xv
z fajnych zabaw jest jeszcze imho krąg honoru.
Zgłoś
Avatar
Pleso93 2012-07-22, 18:03
Byłem tam jak miałem mniej niż 10 lat
Super sprawa. Wtedy się wikingowie nasuwali.
Zgłoś
Avatar
paleblanty 2012-07-22, 18:05
Ze sprzętem nie jesteś dla nikogo wzorem, jeśli walczysz rób to z honorem
Zgłoś
Avatar
Tanovan 2012-07-22, 18:08
Krąg honoru ale w szykach (3-4 osoby) jest super sprawą Krąg zdrady też jest super, dużo chaosu i jeszcze wyższa adrenalina. Wcześniak też się poci, szczególnie wikingowie z podwiechą wokół całego okulara. Z puszkami też mam trochę kontaktów. Wydaje mi się że walka wczesna jest bardziej dynamiczna, ale to tylko moje subiektywne odczucia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie