18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Avatar
nickerus 2013-01-14, 11:48 1
WOŚP zbiera kasę na wyposażenie szpitali, na coś, na co powinno łożyć państwo z naszych pierdolonych podatków. Dając na orkiestrę po prostu wyręcza się ministerstwo zdrowia ze swoich obowiązków umożliwiając mu przepierdolenie pieniędzy przeznaczonych na sprzęt na coś innego .

Proponuję w przyszłym roku zorganizować zbiórkę na drukarki i papier do drukarek w urzędach.
Zgłoś
Avatar
adik799 2013-01-14, 11:49 1
@up
Ty z tą ortografią to tak na serio? Aż mi oczy zaczęły łzawić.
Zgłoś
Avatar
karfi 2013-01-14, 11:50
Caritas przeznacza na potrzeby swoich potrzebujących znaczy jaśnie wielmożnych plebanów bo kto to widział 4 letnim autem jeździć. Wstyd !
Zgłoś
Avatar
random_bastard 2013-01-14, 11:54 4
Moja siostra po urodzeniu korzystała ze sprzętu ufundowanego w,parafrazując '54% z pieniędzy rzucanych przez lemingi'. Dziękuję każdemu użytkownikowi sadistica który wrzucił cokolwiek do puszki WOŚPU.

' WOŚP zbiera kasę na wyposażenie szpitali, na coś, na co powinno łożyć państwo z naszych pie**olonych podatków ' Więc będzie tej kasy 2x więcej W przypływie radości idz poskakać z najbliższego mostu.
Zgłoś
Avatar
x................s 2013-01-14, 11:58
adik799 napisał/a:

@up
Ty z tą ortografią to tak na serio? Aż mi oczy zaczęły łzawić.



Jak nie wyczułeś w tym żartu to Ci chyba mózg łzawi.
Czego się spodziewaliście ? że ta cała WOŚPowa szopka to za darmo będzie ?
Zgłoś
Avatar
Kimono 2013-01-14, 12:02 12
Ku*wa ogarnijcie się -.-'
Kradną nie kradną chooj z tym, pomagają.
Podatki idą w pizdu i w życiu nie zobaczycie nic co by było z nich zafundowane, żeby nam było lepiej i jakoś nie plujecie się, że was okradają.
A raz do roku wrzucić nawet 50 gr z własnej woli, to was boli jakby wam pół wypłaty oddać kazali.

Sami kurwa nie pomożecie a każdy kto tylko próbuje zaraz jest złodziej... jeb*ne hejtery.
Jeszcze się kur*y kłócić będą kto większy złodziej...
Zgłoś
Avatar
kamysie2misie 2013-01-14, 12:13 3
Zamiast cieszyć się, że ktoś robi coś pozytywnego zawsze znajdzie się idiota któremu będzie to przeszkadzać i za wszelką cenę będzie to deprecjonować. Czy pomoc jest od caritasu czy od wośp, najważniejsze jest że ktoś pomaga drugiemu, a nie kto jest z jakiej opcji. Wszystko trzeba podciągać pod politykę jełopy ?
Zgłoś
Avatar
nickerus 2013-01-14, 12:21 1
up

Nie kto większy złodziej; są fundacje, które pomagają, a są fundację wokół których jest tylko głośno, że pomagają. Wkurwia mnie fakt, że policja, strażacy i wielu, wielu innych ludzi pracowało wczoraj za moje pieniądze (nie mówię o wolontariuszach), chociaż ja osobiście wolę przeznaczyć pieniądze na inne fundacje. Nie widzę sensu we wspieraniu niegospodarności rządu. Po co przyzwyczajać Państwo do tego, ze nie musi wydawać kasy na sprzęt. paranoja.
Zgłoś
Avatar
stiflermistrz 2013-01-14, 12:24
Caritas Polska od początku istnienia okrada Polaków.
Zgłoś
Avatar
Kimono 2013-01-14, 12:29 1
@nickerus

Wiem, też mnie wkurwia pozerstwo i udawana pomoc, no ale jakby nie patrzeć WOŚP tak jak i Caritas pomaga, nie tylko udaje.
Osobiście uważam, że wrzucenie jakiegoś grosza do puszki nie jest zbrodnią, taka forma mini pomocy. Ale przecież nie każdy musi.
Państwo tak czy tak tego sprzętu nie kupi, bo przecież "nie stać ich" ;\
Fakt, WOŚP jest cholernie nagłaśniany, ale tylko raz do roku a później jest cisza, więc ten raz do roku mogę dać kasę na jakąś organizację bo kto wie, czy w przyszłości nie będę tego potrzebować? Ja jak i reszta z was mogę kiedyś dziękować za to, że jednak ktoś to wymyślił i nagłośnił... a teraz sobie hejtujcie jak chcecie, zobaczymy czy w przyszłości ci "złodzieje" nie będą dla was ratunkiem
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2013-01-14, 12:30
innyczlowiek napisał/a:



Toś zabłysnął. Wracaj przed telewizorek i oglądaj tvn24, mamusia da zupki a tata pogłaszcze.

Na marginesie:

WOŚP - zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł (54%)

Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł - na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł. (99%)



Skad masz takie dane kolezko? Wyssales z fiuta ojca dyrektora? A co do jasnej cholery ma wspolnego tvn24 z WOSP?
Zgłoś
Avatar
dth 2013-01-14, 12:38
@stiflermistrz
Pierdolenie, żeby Cię mogli okradać to najpierw byś im musiał kasę dać. Okradaliby Cię, gdyby np. z każdej Twojej wypłaty odbierane by Ci było parę złotych.
Zgłoś
Avatar
motoguru 2013-01-14, 12:54
Arashel napisał/a:


Caritas: caritas.pl/images/stories/dokumenty/caritas_polska_raport_2011_02.pdf



Chyba żart, że to jest sprawozdanie finansowe, to pierdolona ulotka.

Skoro caritas co roku zbiera 6 razy tyle pieniędzy co WOŚP to czemu nigdzie tego nie widać ? Poza tym, sprzedawanie 6 tysięcy metrów ziemi i domu za 10 tysięcy to iście charytatywna akcja... dla kupującego, którym była osoba ściśle związana z caritasem na wysokim stanowisku.

A czemu caritas nie ma rozgłosu? Bo pewnie by się okazało, że jest więcej przekrętów niż czegokolwiek innego. To, że wydają kasę, nie znaczy też, że wydają ją dobrze. Gdzie wykaz zakupionych rzeczy? Za 100mln ( darowizny pieniężne ), to lista co roku powinna mieć z 100 stron. A takich nigdzie nie można znaleźć, w przeciwieństwie do WOŚP. Wiesz, z chęcią zrobię akcję chleb dla biednego, a chleb kupie po 5 pln od sztuki, wydam na "cele statutowe" 100%. Caritasowi można dawać rzeczy, bo tutaj działają nieźle, ale nie kasę czy nieruchomości.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-01-14, 13:10
motoguru napisał/a:

Chyba żart, że to jest sprawozdanie finansowe, to pierdolona ulotka.


To że WOŚP nie da do swoich ulotek jakiś kolorów i grafik nie znaczy że są ona automatycznie także jakoś bardziej wartościowymi dokumentami... Więc się opierajmy na tym co mówią.

motoguru napisał/a:

Skoro caritas co roku zbiera 6 razy tyle pieniędzy co WOŚP to czemu nigdzie tego nie widać ?


Jak to nie widać? Przejdź się w okolice parafii gdzie działa "oddział" to się przekonasz że działa.
Ja działania WOŚPu także nie wiedzę poza jednym dniem w roku który sprawia wrażenie że to jednodniowa akcja.

motoguru napisał/a:

Poza tym, sprzedawanie 6 tysięcy metrów ziemi i domu za 10 tysięcy to iście charytatywna akcja... dla kupującego, którym była osoba ściśle związana z caritasem na wysokim stanowisku.


O czym ty mówisz....?

motoguru napisał/a:

A czemu caritas nie ma rozgłosu?


Rozgłosu ma o wiele więcej niż WOŚP. 80% tego kraju będąc na niedzielnej mszy słyszy o nich prawie za każdym razem.

motoguru napisał/a:

Bo pewnie by się okazało, że jest więcej przekrętów niż czegokolwiek innego.


Masz jakieś sensowne dowody...? Czy to tylko twój głupi hejt bezpokrycia...?

motoguru napisał/a:

To, że wydają kasę, nie znaczy też, że wydają ją dobrze.


To działa w obie strony.

motoguru napisał/a:

Gdzie wykaz zakupionych rzeczy? Za 100mln ( darowizny pieniężne ), to lista co roku powinna mieć z 100 stron. A takich nigdzie nie można znaleźć, w przeciwieństwie do WOŚP.


Czy ty jesteś pojebany? Jak byk jest napisane na co przekazali. I nie 100mln a 32+15mln. Oni nie zajmują się kupowaniem sprzętów tylko po prostu przekazują instytucją by te same rozporządziły są forsę.
A ponad 100mln to było rzeczowych i to wycena tylko. A to równie jasno jest napisane że także wydali.

motoguru napisał/a:

Wiesz, z chęcią zrobię akcję chleb dla biednego, a chleb kupie po 5 pln od sztuki, wydam na "cele statutowe" 100%. Caritasowi można dawać rzeczy, bo tutaj działają nieźle, ale nie kasę czy nieruchomości.


Bład mistrzu... Oni nic nie kupują. Oni przekazują forsę.
Zgłoś
Avatar
Kimono 2013-01-14, 14:03
@up
Nie pobijcie się dobroczyńcy...

Chooj z tym kto co i na co przeznacza, jak pomaga to jest dobrze.
I nie najeżdżajcie na każdego, kto popiera/nie popiera WOŚPu czy Caritasu czy innych instytucji [bo co niektórzy jak tak czytam, to myślą chyba, że są tylko te dwie]

Wiem, że obrońcy kościoła/księży/biednych dzieci zaraz się odezwą jaki to Caritas wspaniały a przeciwnicy nazwą bandą kurw i złodziei. Tak samo z WOŚP. Ale to do cholery ma pomagać! Ludzie mają wspierać ludzi a nie licytować się między sobą kto jest lepszy, wspanialszy chooja robiąc.

Oni kradną czy nie kradną ale COŚ ROBIĄ!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie