18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
161ZT650 2013-01-14, 15:14
Ja dodam od siebie Arashel że dokumenty bez pieczątek i podpisów sa chuja warte.
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-01-14, 16:57
Cytat:

Oni nie zajmują się kupowaniem sprzętów tylko po prostu przekazują instytucją by te same rozporządziły są forsę.



Jebłem. I to nie z powodu rażącego ortografa. Ile ty masz lat, ale tak na poważnie?

PS
Życie mojej siostry uratował sprzęt ufundowany przez WOSP. Tyle mam do powiedzenia w kwestii ich pomocy tudzież braku.
Zgłoś
Avatar
siekkkrzy 2013-01-14, 17:53
Owsiakowi trzeba coś przyznać... Ma łeb, skoro w jakiś sposób udało mu się ojebać prawie cały kraj i to wielokrotnie
Zgłoś
Avatar
Al-Bundy 2013-01-14, 19:13
pomagać ludziom trzeba cały rok a nie raz do roku z okazji Owsiaka na żywo w TV dać 2 zł do puszki, parę lajków na fajsiku i cały rok można spokojnie mieć potrzebujących głęboko w dupie. jest wielu potrzebujących którymi fundacje się nie opiekują a to co robi Owsiak to jest złe. Dlaczego? bo takie zakupy to zasrany obowiązek Państwa i Rządu a zwłaszcza Ministerstwia Zdrowia oraz Ministerstwa Skarbu. Każdy kładzie na to popadatki nawet ci "anarchiści" co piją i palą faje z banderolą, ekolodzy co drukują plakaty na papierze ze ściętych drzew czy wegetarianie popierdalający w skórzanych butach
Zgłoś
Avatar
dominus1996 2013-01-14, 19:52
Kiedyś w radiu (nazwy umyślnie nie podam) słuchałem koło 1 w nocy pewnej bardzo słusznej rozmowy.
Wydatki Caritasu tak ładnie wyglądają tylko na papierze, w rzeczywistości niemal połowa "papierkowych" wydatków trafia na długoterminowe lokaty. W rezultacie profity trafiają do potrzebujących 10-15 lat później. Zyski z lokat to kwestia przemilczana, logicznym jest że osoby związane z Caritasem bezpośrednio nie będą się chwaliły zyskiem na organizacji charytatywnej. Zeznania finansowe się zgadzają, gdyż teraz do potrzebujących trafiają pieniądze sprzed 10 lat. A procent? W kieszeni tych "bezinteresownych dobroczyńców".
Co do WOŚP, wszystkie pieniądze zadeklarowane w oświadczeniu jako wydane rzeczywiście zostały wydane na zakup sprzętu.

Szkoda tylko że żadne media nie "podchwyciły" tego tematu, byłaby niezła jazda ze srasem karitasem.
Zgłoś
Avatar
lajtowiec 2013-01-14, 20:13 1
innyczlowiek napisał/a:



Toś zabłysnął. Wracaj przed telewizorek i oglądaj tvn24, mamusia da zupki a tata pogłaszcze.

Na marginesie:

WOŚP - zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł (54%)

Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł - na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł. (99%)



W chuju...

s.wosp.org.pl/Files/statut_fundacji_wosppdf.pdf

s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/sprawozdanie%20XIX%20Final.pdf
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-01-14, 22:01
Czytając "sprawozdania" WOŚPu albo Caritasu musicie uważać na pewne mycki... Zwłaszcza przy WOŚP.
Zwrot: Z kwoty Xzł wynikającej z rozliczenia zbiórki publicznej[...], nie oznacza kwoty całkowitej zebranej przez daną fundację, tylko kwotę zgodnie z jakimiś tam ustaleniami, przekazanej na autentyczną pomoc. Zauważcie fakt że suma jest mniejsza od sumy która przedstawia pieniądze wydane na cele. Nie trzeba być wybitnie mądrym by wiedzieć że w przypadku takiej organizacji nie da się wydać więcej niż się ma bo trzeba jeszcze opłacić ludzi, lokale, energię, wodę, transporty etc.
Zgłoś
Avatar
paczfiko 2013-01-14, 23:17
@innyczłowiek
a skąd ty to kurwa wiesz? z tv, mama ci powiedziała? a może jesteś ministrantem? a może dźąc wali cię? powiedz mi skąd ty to do kurwy nędzy wiesz? Wośp coś przynajmniej robi dla ludzi, nawet niech sobie kurwa weźmie te kurwa 20 baniek z 50, ale nie jeździ ,,majbachem,, nie odnosi się z tym jak ten zapyziały oblech, nawet kurwa woodstok stara się, pomaga ale nie...... kurwa zejdą się takie pojeby jeden z drugim i narzekają że sobie bierze kasę, denerwuje to przecietnego polaka bo nie potrafi zrozumieć cep jeden że chce pomóc i to robi a że weźmie sobie parę baniek, to złodziej, ale te kurwy w czarnych sutannach to one dopiero pomoc niosą, tyle dają wyśmienitości polskiej społeczności, aż żal dupę ściska. ,, Bóg zapłać,,
nie potrafię opisać swojej wzniosłości

tak czytam i czytam i nie wierzę
@arashel
ile ty masz lat? jaka kurwa parafia? jakie co niedzielne msze? wiem ze swojego doświadczenia, działam troszkę ,,społecznie,, że najgorsze kurwy, pegerusy, obłudne szmaty, zawistne dziwki i inne przygłupy są na coniedzielnych mszach i się spowiadają żeby samego siebie okłamać. kurwa kościół, kto to wymyślił, tępić te kurestwo jak straż miejską
Zgłoś
Avatar
Kaprys 2013-01-15, 0:14
A czy w innych krajach jest WOŚP? Czy jest dobrze rozwinięta opieka za składki? No sorry. Zawsze chodziłem na WOSP, wrzucałem do puszki zmięte papiery, zamiast grosiaków, dziś rzekłem taki chuj. Szpan, że gdzieś sprzęt z Orkiestry? Zaraz, on powinien być standardowo dostępny. Jak to bywa normalnie. Co nie? Gdzie ta kasa ze składek? Na marmury gmachów ZUS?
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-01-15, 8:38
paczfiko napisał/a:

ile ty masz lat? jaka kurwa parafia? jakie co niedzielne msze? wiem ze swojego doświadczenia, działam troszkę ,,społecznie,, że najgorsze kurwy, pegerusy, obłudne szmaty, zawistne dziwki i inne przygłupy są na coniedzielnych mszach i się spowiadają żeby samego siebie okłamać. kurwa kościół, kto to wymyślił, tępić te kurestwo jak straż miejską


Oczywiście... Bo akurat twoje stwierdzenie wszyscy weźmiemy sobie do serca i uznamy każdego kto w niedziele chodzi do kościoła za najgorszą kurwą, pegerusa [...].
Ja ci pragnę przypomnieć że dla katolików Niedziela to dzień święty i zgodnie z dekalogiem muszą być na mszy inaczej popełniają ciężki grzech... Więc nie pierdol mi tu o wielki społeczniku swoich diagnoz co dolega ludziom, bo sam gówno wiesz najwidoczniej...

Kaprys napisał/a:

A czy w innych krajach jest WOŚP? Czy jest dobrze rozwinięta opieka za składki? No sorry. Zawsze chodziłem na WOSP, wrzucałem do puszki zmięte papiery, zamiast grosiaków, dziś rzekłem taki chuj. Szpan, że gdzieś sprzęt z Orkiestry? Zaraz, on powinien być standardowo dostępny. Jak to bywa normalnie. Co nie? Gdzie ta kasa ze składek? Na marmury gmachów ZUS?


Jeśli chciałbyś ten sprzęt to twoja "danina" w podatktach którą płacisz powinna wynosić 10x tyle. Sam ZUS tutaj nie robi problemu.
Zgłoś
Avatar
jackalski 2013-01-15, 16:36
Patrze sobie na 'raport' Caritasu, i pomijając to że jest uroczy graficznie, to jednak brakuje bilansu tak jak w WOŚP.
A teraz popatrzmy bliżej.

Duża część pieniędzy, które dostaje Caritas pochodzi z budżetu państwa.
Publicznych pieniędzy. Moich, waszych.
Np. 100 milionów 'pomocy' to pomoc żywnościowa z Unii Europejskiej, którą Caritas tylko dystrybuuje. Równie dobrze mogłyby to robić miejskie/gminne/gminno-miejski OPSy (Ośrodki Pomocy Społecznej) i OPRy (Ośrodki Pomocy Rodzinie), etc. Po co powielać biurwokrację?

Popatrzmy na wydatki. Chaotycznie bo chaotyczny jest ten 'raport'

Z 19 milionów wpływu, 15 milionów poszlo na pomoc statusową, z czego w kraju Caritas wydał 2 944 237,22.
Gros z tych pieniędzy poszło w 'nieznane' - nie da się zweryfikować czy te pieniądze zostały rozdystrybuowane. WOŚP ma np listę zakupionego i jak się poprosi to dostaniesz informację gdzie stoi np. zakupiony przez nich respirator. Temat pomocy w rejonach świata objętych konfliktami zbrojnymi i kataklizmami to temat rzeka, ile z tych pieniędzy jest defraudowanych, to tajemnica poliszynela, a te które nie są defraudowane na ogół wpadają w ręce lokalnych wataszków. Zdradzę wam pewną tajemnicę - transport darów nie jest darmowy. Popatrzcie jakie firmy transportowe mają powiązania z jakimi fundacjami (nierzadko rodzinne, i nie chodzi tutaj akurat ani o WOŚP [bo to nie występuje], ani o Caristas [bo akurat jak to u nich wygląda nie mam pojęcia]).

Jak są wydawane w Polsce też jest czasem zastanawiające:
197 tysięcy na akcję 'Sprawa dla reportera'... hmm, czysty koniunkturalizm. Wykorzystując program emitowany na TVP pomagają potrzebującym rodzinom. Według jakiego klucza? Bo byli w 'Sprawie dla reportera'... świetnie, jest parcie na szkło, jest 'visibility'. Co ciekawe Dziennik Wchodni podaje, że ludzie przekazali 270 tyś złotych (http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111217/ZAMOSC/23629446) - no ale załóżmy, że to nie była zbiórka celowa, tylko kosztowało to taniej, a reszta została spożytkowana na inne akcje.

Ciekawostki:
- Wsparcie osób niepełnosprawnych - finansowane z budżetu państwa. Wydano 2,8 miliona (z 3,6 przekazanych publicznych pieniędzy) na szkolenie 600 osób (wychodzi 600 per osoba), by 97 osób znalazło pracę. Stworzenie jednego miejsca pracy kosztowało prawie 37 tysięcy złotych...

- Wyjść z szarej strefy - 30 tyś PLN - celem jest umożliwienie kobietom z Polski legalnej pracy w Niemczech... w jakim charakterze? Podcieraczek dup niemieckich emerytów...

- Odszkodowania dla osób duchownych DCV - 194 tysiące PLN. Co to jest DCV? Deutsche Caritasverband - może ktoś mi powie jakie odszkodowanie płaci Polski Caritas, Caritas niemieckiemu i za co? I dlaczego to jest 'pomoc'?
Zgłoś
Avatar
B................6 2013-01-15, 18:19
Owsiak to z krwi i kości żyd, a tacy nic nie robia bezinteresowanie za to mają w genach smykałkę do zarabiania pieniędzy i zaprzegania do tego innych ludzi
Zgłoś
Avatar
hackme 2013-01-15, 20:09
A teraz popytajcie znajomych / rodzinę czyja pociecha przeszła badanie słuchu po urodzeniu, i kto ufundował sprzęt którym to badanie zostało przeprowadzone. Nie patrze na jakieś sprawozdania, bo szczerze mówiąc wisi mi to. Owsiak robi dużo więcej, niż zakup sprzętu medycznego, np. prowadzi kursy pierwszej pomocy dla dzieciaków. Sprzęt zakupiony przez orkiestrę jest praktycznie w każdym szpitalu. Jeśli uważasz, że owsiak jest złodziejem - okej, masz do tego prawo. Tylko pamiętaj aby nie wyrażać zgody na leczenie (odpukać oczywiście, nikomu nie życzę) twojego dziecka sprzętem oznaczonym czerwonym serduszkiem - bo przecież kupił je złodziej !
Zgłoś
Avatar
kadaj101 2013-01-16, 3:27 1
Wszystkim hejterom murzyńska pała w zęby... O WOŚP was na religii uczyli? Kurwa, WOŚP pieniądze zbiera raz w roku, raz, jeden. Caritas dostaje je nie dość że od państwa, to jeszcze "podobno" w kościołach pieniądze są zbierane, a świeczka na wigilijny stół to jaki ma emblemat? I za ile ją w kościele kupiłeś? Mam wyjebane na to czy Owsiak jest krisznowcem, mongołem, żydem. Dla mnie może być nawet kurwa murzynem, dopóki pomaga. Tyle w temacie, dziękuję dobranoc.
Zgłoś