18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wrocław walczy. Zdewastowano baraki dla romów.
K................y • 2014-01-19, 14:22
Powybijane szyby, pourywane klamki - w nocy ktoś zdewastował cztery baraki na wrocławskim osiedlu Tarnogaj, w którym miejsce mieli znaleźć m.in. Romowie z koczowiska. W pomieszczeniach są cegłówki i kamienie większe od ludzkiej głowy.



Mieszkańcy pobliskiego schroniska dla bezdomnych nic nie słyszeli. Zorientowali się dopiero nad ranem. - Też miałem zamieszkać w jednym z tych baraków. A co, gdyby ktoś był w środku? Od uderzenia takim kamieniem mógłby zginąć - mówi mieszkaniec schroniska Leszek Herliczka. Władze schroniska już zgłosiły to na policję.

- Jeżeli to się stało przeciwko Romom, to to jest straszne, paskudne. Wręcz świństwo - kwituje bezdomny.

Od kilku dni mieszkańcy osiedla Tarnogaj protestują. Nie chcą, żeby w barakach przy schronisku pojawili się Romowie z koczowiska. W klatkach schodowych, na słupach, witrynach sklepowych rada osiedla wywiesiła takie ogłoszenie: "Kontenery już są, nie dopuśćmy do tego, by ponownie zaistniały liczne kradzieże, degradacja środowiska w osiedlu i kradzieże mienia społecznego oraz włamania do samochodów. Protestujemy przeciwko decyzjom Urzędu Miejskiego".

We wtorek wieczorem, w siedzibie rady osiedla, zebrało się kilkudziesięciu mieszkańców. Chcą zebrać pod protestem jak najwięcej głosów i przekazać je prezydentowi miasta Rafałowi Dutkiewiczowi. Jeśli to nie poskutkuje, nie wykluczają ostrzejszych form protestu.

Przed wrocławskim sądem toczy się proces o eksmisję Romów z koczowiska. Pozwała ich gmina Wrocław, bo Romowie zajmują teren należący do miasta.


Źródło
Kto wie, może Wrocławianie wywalczą kiedyś czyste miasto
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-19, 14:23 92
Ciemnowidz napisał/a:

A co, gdyby ktoś był w środku? Od uderzenia takim kamieniem mógłby zginąć


Nie ktoś, tylko cygan, więc coś. I jakby zginął to bardzo źle... że tylko jeden.
Zgłoś
Avatar
wójek 2014-01-19, 14:27 12
"wrocław od zawsze poddaje się ostatni!"
~kazik staszewski
Zgłoś
Avatar
kustoszpan 2014-01-19, 14:28 27
Zgłoś
Avatar
k................a 2014-01-19, 14:29 22
jakby tam sie wprowadzili cyganie to i tak szyby byłyby powybijane lub skaradzione , ktoś ich po prostu wyprzedził
Zgłoś
Avatar
dzarul 2014-01-19, 14:30 3
Polska walczy!!!
Zgłoś
Avatar
teken 2014-01-19, 14:32 7
A wg mnie to jest żałosne. Teraz z naszych pieniędzy będzie trzeba to naprawić. Walka jak chuj.
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2014-01-19, 14:32 10
kurwa najbardziej mnie smieszy ta nagonka na "ekscesy antyromskie" niech sobie tych smierdzieli i zlodziei jednen z drugim paligłupem pod dach wezmie jak tak ich im szkoda :d
a bezdomny niech wypierdala do roboty zamiast zalowac biednych romow...
Zgłoś
Avatar
mrlewy 2014-01-19, 14:42 8
teken napisał/a:

A wg mnie to jest żałosne. Teraz z naszych pieniędzy będzie trzeba to naprawić. Walka jak chuj.



No właśnie przez ten fakt mam mieszane uczucia. Z jednej strony sprawcy zniszczyli coś co pochłonęło czyjąś pracę i nasze pieniądze. Ale z drugiej strony efekt tej pracy i naszych pieniędzy miał służyć karaluchom społeczeństwa żyjącym z zasiłku za dom.

Aczkolwiek po krótkich rozmyślaniach ta akcja uzyskała moją akceptację Brawo Wrocław!
Zgłoś
Avatar
Boss-man 2014-01-19, 14:48 19
Co za debile... trzeba było poczekać na większe mrozy
Zgłoś
Avatar
matimateo89 2014-01-19, 14:52 4
teken napisał/a:

A wg mnie to jest żałosne. Teraz z naszych pieniędzy będzie trzeba to naprawić. Walka jak chuj.



Niby racja, ale nie do konca. Jesli mieszkancy nie popuszcza, a te baraki beda w dalszym ciagu niszczone, podpalane etc, to moze wladze zmiania zdanie i wypierdola cyganow na jakies pustkowie? Teraz liczysz kase ktora pojdzie z budzetu na wstawienie nowych okien, ale policz jaka bedzie oszczednosc dla okolicznych mieszkancow jesli nie beda okradani, nie beda napadani etc. Ja bym taki wydatek potraktowal jako inwestycje...
Zgłoś
Avatar
g................t 2014-01-19, 14:56 1
Skoro społeczność romska nie chce się asymilować z zachodnią cywilizacją powinni się wynieść stad w cholerę. A z racji bezpaństwowowości, nie da się ich deportować, powinno im się oddać jakiś kurwidół poza miastami i zrobić tam odgrodzony rezerwat (coś na wzór amerykańskich rezerwatów Indian). Zostawieni sami sobie, albo wezmą się za robotę żeby mieć co jeść albo wyginą.
W mieście nie należy ich trzymać, są powodem i często prowodyrem problemów społecznych.

Cytat:

czyste rasowo miasto



Autor, popierdoliło cie do reszty żeby rzucać takim nazistowskim gównem? Może jeszcze do kurwy nędzy będziesz segregował ludzi po tym czy mają typowo polskiego wąsa, łysą banie albo ultrabiały odcień skóry (bo na słoneczne wakacje nie stać)?
Zgłoś
Avatar
Wójcik 2014-01-19, 15:03 1
@up Kolega się po prostu przejęzyczył, chodziło mu pewnie o rasowo czystą Europę. Chodź z drugiej strony walić zachód bo i tak już jest stracony, tylko Polska...biała Polska.
Zgłoś
Avatar
j................r 2014-01-19, 15:05
A czemu romow nie najebia ? przeciez to cipy jak chuj ;D co huliganka Wroclawska w portki sra załosne u nas chodzili jak w zegarku nie tam gdzie trzeba to od razu przekopa I wypad na most
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-01-19, 15:06 2
Ta szowinistyczna część "Polaków" którym wydaje się że są patriotami sama sobie robi problemy... Problemem nie są Romowie/Cyganie/ciapaci etc. Problemem jest system który daje im(rodowitym Polakom tak samo) opiekę socjalną jednocześnie dyskryminuje ich w podjęciu jakiejkolwiek, nawet najprostszej pracy. Kwestię np. kradnących cyganów-biedaków, można tylko i wyłącznie rozwiązać poprzez zniszczenie systemu i pozwolenie im na normalne życie w tym kraju. W ciągu pokolenia lub dwóch, taka mniejszość zaczyna się sama asymilować w większym lub mniejszym stopniu.

gordonviet napisał/a:

Skoro społeczność romska nie chce się asymilować z zachodnią cywilizacją powinni się wynieść stad w cholerę.


Pudło. Oni nie mogą się zasymilować. Tak samo jak z Polskimi menelami spod budki z piwem, nie chcesz ich w społeczeństwie bo czujesz do nich odrazę. Ale jeśli państwo przestałoby naciskać na ekonomię chorymi regulacjami i taki pan znalazł by prostą robotę, tani lokalik do mieszkania na spółę z paroma innymi i próbował żyć jak człowiek, to już wiele wyższą ocenę by miał w twojej opinii. Tak samo z Romami.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie