18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:25
Avatar
TheByQ 2014-03-04, 7:03 4
@hgh A Ty co, jakiś inspektor? Przegląd tym maszynom przeprowadzałeś? Do pilotów z alkomatem latałeś?
Zgłoś
Avatar
przemo17xd 2014-03-04, 7:06 2
jak mozna byc takim bezmozgim łbem. po co tworzycie takie glupie tematy? obrazacie sami siebie. nie ma w tym nic smiesznego. skoro wy nie szanujecie swojego panstwa to kto bedzie?
Zgłoś
Avatar
Boss-man 2014-03-04, 7:36
Ruski jak przerobi to co z niego by zostało na konserwy
Zgłoś
Avatar
dashadow 2014-03-04, 8:18 10
Klex kurwa, miałem dać piwo za dopisek o nieobrażaniu naszej armii, ale widzę że jakiś gimbus oczywiście musiał pojechac po Polsce, a ty mu przyznałeś rację , więc chuj ci w dupsko zdrajco i piwa nie ma.
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2014-03-04, 9:43 20
Uzbrojenie i wyposażenie[edytuj | edytuj kod]
Wg stanu z 2006 roku Siły Zbrojne RP posiadały 2 257 500 sztuk broni palnej (suma wszystkiego, wliczono także karabiny wyprodukowane w okresie II wojny światowej)[9]. Pozwala to na wydanie, w razie wojny, jednej sztuki broni na osobę ~9,16% ludności Polski, w wieku produkcyjnym[10].
Stan na 1 stycznia 2010 r.: Wozy bojowe
Czołgi – (T-72, PT-91, Leopard 2A4): w Siłach Zbrojnych – 900; w Wojskach Lądowych – 711
Bojowe wozy piechoty i transportery opancerzone – (BWP-1, BWR-1, KTO Rosomak, HMMWV, BRDM-2): w Siłach Zbrojnych – 1492; w Wojskach Lądowych – 1296
Transportery opancerzone Rosomak – 380 (zamówiono 849 szt.)
Transportery opancerzone M113/M577 – 29/6
Wozy rozpoznawcze BRDM-2 – ponad 200 (łączna liczba BRDM-2 – 432 szt. (?)
Wozy rozpoznawcze BRDM-2 M96/96I/97/98 Żbik – ok. 120
Wozy wsparcia
Wozy techniczne WZT-2 – ok. 40
Wozy techniczne WZT-3/3M – 20/9
Wozy techniczne WPT Mors – 74
Wozy techniczne Bergepanzer 2A2 – 10
Maszyny inżynieryjne MID – 8
Transportery rozpoznania inżynieryjnego TRI Hors/TRI-D Durian – 77/13
Transportery sanitarne TS Lotos – 1
Transportery sanitarne Ryś-MED – 5
Systemy minowania narzutowego ISM Kroton – 6
Wozy rozpoznania skażeń BRDM-2RS – bd.
Systemy rozpoznawczo-zakłócające Przebiśnieg – 2
Systemy rozpoznania radioel. R-330P – 9
Wozy dowodzenia ZWD-1 (MTLB) – 1
Wozy dowodzenia ZWDSz-2 – 6
Wozy dowodzenia ZWD-3 – ponad 100
Wozy dowodzenia ZWD-10R – 4
Wozy dowodzenia ZWD-10K – ok. 8
Wozy dowodzenia WD-2001 – bd.
Wozy dowodzenia MP-21/22/23/24/25 – 24
Wozy dowodzenia BWP-1D/BWP-1D(MP-31) – 33/5
Środki artyleryjskie i przeciwlotnicze
artyleria – (122 mm HS Goździk, AHS Krab 155mm,152 mm AHS Dana, 122 mm wyrzutnia rakietowa BM21/RM70, moździerze, PPK Spike) – bd.
ppk Fagot (przenośne) – ok. 90-100
ppk Konkurs (9P148 na BRDM-2) – 18
ppk Malutka (9P133 na BRDM-2) – ok. 100
ppk Spike (przenośne) – 252 (zamówiono 264 szt.)
Zestawy plot. Strzała-2M – bd.
Zestawy plot. Grom – ok. 350
Zestawy plot. Kub – 120
Zestawy plot. Osa – 64
23 mm zestawy plot. ZU-23-2/ZUR-23-2 – ok. 400 (wszystkich wersji)
23 mm zestawy plot. ZSU-23-4/Biała – 36/8
35 mm zestawy plot. Loara – 1
Wyposażenie
Trały przeciwminowe Bożena – 14
Parki pontonowe PP-64 Wstęga – ok. 60
Stacje rlok N-21/N-22 – ok. 20/ok.10
Stacje rlok AN/PPS-5C MSTAR – ok. 25 szt.
Stacje rlok SNAR-10 – 6
Stacje rlok RZRA-201 Liwiec – 1

Mi-24 (Afganistan)

W-3 Sokół
Śmigłowce
Śmigłowce szturmowe Mi-24D/W – 16/16
Śmigłowce uzbrojone Mi-2URP – 20
Śmigłowce M-2RL – ok. 8
Śmigłowce Mi-2Ch – ok. 6
Śmigłowce Mi-2T – ok. 16
Śmigłowce Mi-2D – ok. 6
Śmigłowce wielozadaniowe W-3W – 33
Śmigłowce rozpoznawcze W-3ŚRR – 3
Śmigłowce obserwacyjne W-3PSOT – 1
Śmigłowce uzbrojone W-3PL – 5
Śmigłowce transportowe Mi-8T – 16
Śmigłowce ratownicze Mi-8RL – 4
Śmigłowce transportowe Mi-8MTW-1 – 7
Śmigłowce transportowe Mi-17 – 4
Śmigłowce medyczne Mi-17AE – 2

Tak ponadto myślę że (bez względu na rządzących) prawdziwe wyposazenie jest ukrywane choćby ze wzlędu na rozbiory jakie przeżywaliśmy, pod kątem strategicznym.

Tak więc być może z mlekiem matki wyssaliśmy zbrojenie ale ze względu na zaskoczenie jest to sciśle tajne. Brzmi jak bajka? Może i tak. Pewnie zrozumielibyśmy to w czasie wojny.

Na pewno mamy od cholery bombek(pozostałość po systemie), pewnie problem z ich przenoszeniem ale tego też nie wiemy. Może już coś sie zmieniło(?)

Sądzę też że jak czasem znika kasa w grube miliony lub miliardy to idzie właśnie na zbrojenie, być może rzuca się plotkę o łapówkach, sprzeniewierzeniu (kurwa tak to się pisze?) Ja bym tak zrobił.

Zawsze jednak jest problem z utrzymaniem takiego sprzętu. Kiedyś można było powiedzieć że to przecież wojsko i za utrzymanie mają smarować/naprawiać/malować. No ale żyjemy w czasach gdzie wojsko ochrania firma ochroniarska a te dupki śpią wszyscy naraz (jakby nie można było warty pełnić jak dawniej na zmiany). No ale dziś mamy te jebane prawa człowieka.

jeszcze jedno

chyba się zgodzicie że jak na tak biedny kraj to wyposażenie armi mamy może nie imponujące ale zadowalające.

i ostatnia sprawa (być moze)...

wg danych mamy jedną broń na jednego obywatela w wieku produkcyjnym

tylko że wg nieoficjalnych danych nielegalnej broni jest około 300-400 tyś. sztuk. Ponadto (jako że sam posiadam wykrywacz metali) to wiem że broń z czasów wojny (i nie tylko) ciągle jest znajdywana. Ja jeszcze nie znalazłem.
Często posiadająca sprawną lufę (po procesie oczyszczania kret drut i wrzątek). Ile tego jest? od cholery na pewno. Ile jest czarnoprochowej? Cała masa.

a Ilu jest myśliwych w Polsce? Ilu kłusowników? Ile broni sportowej? śrutowej? Straszak też swoje zrobi. Można kolbą przypierdolić
źle nie mamy
Zgłoś
Avatar
Wolfi 2014-03-04, 9:46 5
Kiedyś chodziło się na WKU po bilecik, odbębniało się swoje i była armia.
Potem był płacz że dlaczego, że przymus, że najlepiej niech idą ci co chcą.
Teraz jest płacz że nie ma wojska

Skończy się znowu na przymusowym odbębnieniu służby.
I dobrze.
Zgłoś
Avatar
poldekmisiak 2014-03-04, 10:06 13
Gimbusy pierdolone, żartujecie sobie z Polskiej Armii, która może nie jest wzorowa, lecz bedzie was bronić kiedy ze strachu bedziecie srać w pory i chować sie pod spodnicą matki i spierdalać z kraju. Zero szacunku,wstyd kurwa.
Zgłoś
Avatar
juzeg 2014-03-04, 10:20 8
Widzę że rusofilia rozkwita na sadisticu. Jak komuś się nie podoba Wojsko Polskie niech wypierdala do Moskwy, zaciągnie się na coś a'la "Kursk" i skończy na dnie morza.
Zgłoś
Avatar
Elalex 2014-03-04, 10:32 2
Ta ciśnięcie z Polskiej Armii , a tak zachwalacie Ruską potęge? Powiem wam coś...Ruscy pod względem technicznym i wyszkolenia nie dorastają do Polski...A liczba...pierdolić liczby Lepsza jakoś a nie ilość.
Zgłoś
Avatar
Lupus11 2014-03-04, 11:20
Putin postanowił zaatakować Ukrainę. Po Pomoc zgłosił się do Chin.
Sekretarz generalny zgodził się na interwencję i przedstawił plan ataku.
- Piechotę wyślemy w małych grupach po 10 mln. Obydwa czołgi pojadą środkiem, a samolot będzie leciał na końcu i podawał nam informacje

Komentarz nie ma na celu wyśmiewania armii chińskiej, ma jedynie wskazać że stosunek ciężkiego uzbrojenia w stosunku do liczby piechoty mamy lepszy od Chin
Zgłoś
Avatar
level1989 2014-03-04, 11:31
kickyourheadoff napisał/a:

kickyourheadoff


to brzmi żałośniej niż dowcip
Zgłoś
Avatar
sprytnyzbysiu 2014-03-04, 12:03 1
@Logiczny baranie przeczytaj najpierw sam co wklejasz i nie pierdol głupot typu: 'wg danych mamy jedną broń na jednego obywatela w wieku produkcyjnym ' bo sie robi przykro
Zgłoś
Avatar
eligurf 2014-03-04, 13:02 1
Armia sensu stricto nam nie potrzebna, pokona nas nie tylko Rosja czy Niemcy, ale i Białoruś. Nim się zbierze sztab to przejadą Polskę dwa razy i nic ich nie powstrzyma, tyle że nikt nie jest zainteresowany przejęciami militarnymi jak można kupić (wyjdzie taniej). Z Ukrainy Rosja się wycofa, a potem ją kupi. UE ma taki dół finansowy, że w ogóle nie ma startu.
Armia jest potrzebna tak pro forma (dla zaspokajania narodowych pragnień i snów o potędze) i w razie klęsk żywiołowych, gdy można raz dwa kupę chłopa przerzucić do sypania wałów. No i jest potrzebna politykom i samym generałom.
Kilka elitarnych jednostek nie zmieni faktu, że armia jest do dupy bo niby dlaczego miałoby być inaczej skoro w całej Polsce wielki syf. O tym jak wygląda szkolenie niech świadczy fakt, że piloci Iła w Smoleńsku (czyli wożący najważniejsze dupy w państwie) nie mieli wylatanych właściwych ilości godzin. Strzelać też umieją rewelacyjnie, 10 pocisków na kwartał (w Policji na rok mają średnio po 40! pocisków do treningu).
Zgłoś
Avatar
macicek 2014-03-04, 13:25 2
kickyourheadoff

Polska nie ma armii tak jak Twój ojciec dzieci
Zgłoś
Avatar
Pravicow 2014-03-04, 15:02
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Przejdź to ostatniego posta w temacie