18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Natknąłem się na taki tekst i postanowiłem się z wami nim podzielić. Miłego czytania.

Na ulicy, na uczelniach, w szkołach, na osiedlach – faszyzm jest wszędzie! Co chwila media mainstreamowe prześcigają się w tym kto pierwszy namierzy faszystę. Aktualnie słowo faszyzm znaczy tyle samo co Rafaello – wyraża więcej niż tysiąc słów.

Faszystą dziś może czuć się każdy, kto jest np. przeciwnikiem parady równości. Jeśli nie nazwą Cię faszystą/naziolem, to na pewno dostaniesz łatkę homofoba. Faszystą jest również ten kto jest przeciwnikiem aborcji lub in vitro. Spróbujcie iść na jakąś demonstrację/manifestację z okazji uczczenia bohaterów wojennych np. 1 marca albo co gorsza – na Marsz Niepodległości. Zostaniecie automatycznie nazwani nie tylko faszystami, ale również zaczną nazywać Was nazistami, rasistami i antysemitami. Mówią cokolwiek co ślina naniesie na język. Każdy kto będzie inaczej myślał niż GW i środowiska z nimi związane zostaje automatycznie obsypany epitetami. A wiadomo, jak faszysta, to „z takimi ludźmi się nawet nie dyskutuję, bo oni przecież mają wyprane mózgi!”. Amerykanin z flagą w ręku – patriota. Francuz z flagą w ręku – patriota. Polak z flagą w ręku – FASZYSTA!

Gdy coś się stanie np. jakiś czas temu w Białymstoku miało miejsce podpalenie mieszkania imigrantowi. Oczywiście media z GW na czele, od razu, bez żadnych dowodów, stwierdziły, że za tym wydarzeniem stoją kibolo-rasiści. Szkoda, że dziennikarze zapomnieli wspomnieć o tym, że dwa tygodnie przed owym zajściem, ów imigrant najprawdopodobniej poturbował czyjeś dziecko, a atak na jego mieszkanie mógł być swego rodzaju wymierzeniem własnej sprawiedliwości za incydent z parku – zero podtekstu na tle rasowym.

Dlaczego media wszędzie widzą faszyzm, a przejawów komunizmu jakoś nie zauważają? Czyżby problem nie istnieje? Ależ owszem, istnieje. Np. 1 maja na ulice wyszli zwolennicy SLD z transparentami, na których widniał sierp i młot. Konstytucja jasno mówi, że symbole komunistyczne są zakazane! Media widzą faszyzm tam, gdzie go nie ma, a tam gdzie rzeczywiście coś się dzieję czyt. obchody 1-majowe w duchu komunistycznym – nie widzą w ogóle problemu.

Wiadomo, że historia lubi się powtarzać. Odnoszę nieodparte wrażenie, że i tym razem jest podobnie. Jeszcze pod koniec II WŚ komuniści zaczęli oskarżać AKowców za odchylenia faszystowskie. Sowieci doskonale wiedzieli, że Polacy w żadnym wypadku nie byli proniemieccy, ale musieli wymyślić jakąś bajeczkę, aby mieć pretekst do likwidowania podziemia antykomunistycznego. Analogię widać i teraz. Ludzi, którzy są przeciwnikami postkomunistów nazywa się faszystami, choć praktycznie każdy przyznaję otwarcie, że brzydzą się faszyzmem, a mimo to jakoś tego nikt nie słyszy, a raczej nikt nie chcę tego słuchać…

Puentą tego wpisu niech będzie pewna wypowiedź “wujka” Stalina, który mówił: “Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami, antysemitami, skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane stanie się faktem w opinii publicznej.” Widać, że media wzięły jego słowa do serca.
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2013-08-14, 1:01 5
Nic nowego, po prostu sformułowanie "faszysta" zostaje dodane do reszty sformułowań "anty":
nie zgadzasz się z którymś z poglądów:

homoseksualistów, zostajesz okrzyknięty homofobem,
feministek, stajesz się szowinista,
żydów, Antysemita,
islamistów, nietolerancyjny człowiek,
czarnych, rasista

Teraz doszło to że jak nie zgadzasz się z poglądami lewicowych rządów to jesteś ich wrogiem numer 1 czyli faszystom.
Zgłoś
Avatar
dnr 2013-08-14, 1:15 40
Niesamowicie pojebane, ale cóż, historię piszą zwycięzcy. Stalin był gorszym mordercą od Hitlera, ale przecież gdyby nie sowiecka Rosja, to Niemcy by wygrały, więc można przymknąć na to oko, i tym podobne pierdolenie, plus lata propagandy zrobiły swoje.

Hitler - morderca, zbrodniarz, naziol, najgorsze zło na Ziemi.

Stalin? Był to taki co pokonał Hitlera. Niby kogoś tam zabijał, ale nie byli to żydzi, więc wszyscy mają na to wyjebane. A ten komunizm nie jest taki zły, gdyby cośtam cośtam to byłby to najlepszy ustrój. Było chujowo tylko dlatego, że nie był to prawdziwy komunizm tylko cośtam cośtam...

Ja pierdolę, dodam od siebie, że wolałbym już aby Hitler wygrał tą zasraną wojnę. Lata okupacji stalinowskiej zniszczyły nasz naród.
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-08-14, 2:41 5
Prosto z wikipedii:

Prawo Godwina (Prawo Perdono, reductio ad Hitlerum i argumentum ad Hitlerum) – humorystyczne spostrzeżenie Mike’a Godwina sformułowane w 1990 w odniesieniu do grup dyskusyjnych. Brzmi ono następująco:

Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie, prawdopodobieństwo przyrównania czegoś lub kogoś do nazizmu bądź Hitlera dąży do 1 (ang. „As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.”)[1]

W tradycji użytkowników wielu grup Usenetu wątek, w którym w jednej z wypowiedzi pojawia się porównanie do nazizmu lub Hitlera, uważany jest za skończony, a ponadto uznaje się, że osoba, która użyła tego porównania, „przegrała” dyskusję[2]. Obecnie reguła ta rozciąga się na wszelkie inne sposoby komunikacji internetowej.
W 2007 „The Economist” stwierdził, że „w większości dyskusji dobrą zasadą jest, że pierwsza osoba, która wyzwie drugą od nazistów, automatycznie przegrywa dyskusję”[3].
Prawo Godwina odnosi się do pozamerytorycznego argumentu osobistego – sposobu argumentowania, w którym na poparcie swojej tezy dyskutant powołuje się na niezwiązane z tematem opinie lub zachowania swego oponenta. Z drugiej strony w sytuacji, gdy ktoś porówna swego rozmówcę do hitlerowców, ten chwyt erystyczny może też być rodzajem obrony przed tego typu argumentami osobistymi.
Zgłoś
Avatar
j................x 2013-08-14, 4:06
z tego co wiem to obrońcy życia wyzywają od faszystów/nazistów obrońców praw kobiet, kiedy ci mówią o usuwaniu niepełnosprawnych płodów
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-08-14, 7:48 4
Faszyzm, faszyzm... Daję głowę że 99% ludzi używających tego słowa nie potrafiłoby wyjaśnić co ono w sumie znaczy.
Zgłoś
Avatar
Krwawy Opiekacz 2013-08-14, 10:43 4
No kurwa, wychodzi na to że jestem faszystą, rasistą, antysemitą, homofobem i szowinistą w jednym! A do tego jeszcze szatanistą!
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-08-14, 10:49 1
dnr napisał/a:


Ja pierdolę, dodam od siebie, że wolałbym już aby Hitler wygrał tą zasraną wojnę. Lata okupacji stalinowskiej zniszczyły nasz naród.



To socjalizm i tamto socjalizm. Ciężko nawet zastanawiać się czy lepiej być zamordowanym z powodu rasy, czy z powodu pochodzenia - szczególnie że jedno i drugie było naciągane pod potrzeby

jabolmax napisał/a:

z tego co wiem to obrońcy życia wyzywają od faszystów/nazistów obrońców praw kobiet, kiedy ci mówią o usuwaniu niepełnosprawnych płodów



Nawet bardziej pasuje, (jeżeli postawić znak równości między nazimem, a faszyzmem co większość i tak czyni) - bo jak wiemy wśród rasy panów nie było miejsca dla niepełnosprawnych.

A na marginesie - narodowcy powinni nazywać pedalstwo faszyzmem i po problemie
Zgłoś
Avatar
zarpion 2013-08-14, 11:11 4
poczekajcie na to jak w tym roku będzie wyglądał Marsz Niepodległości. coś w kościach czuję, że Warszawa takiej demonstracji jeszcze nie widziała.
Zgłoś
Avatar
RavenRR 2013-08-14, 11:14 2
Zamienić "faszysta" na "lewak", zmienić przykłady na "antypolskie" (jechanie po kościele, popieranie równości) i jest obraz drugiej strony. Jakby nie patrzeć - uogólnianie, którego dopuszcza się większość.
Zgłoś
Avatar
zejfi 2013-08-14, 11:50
Nie zapominajmy, ze wspomniani kibole (nie mylić z kibicami) robią wszystko, co w ich mocy, by zasłużyć na miano faszystów. Rasistowskie okrzyki na stadionach (słynne już : "Do pieca! Do pieca!" czy udawanie małp na widok zawodników-Murzynów), rozpierdalanie ulic "stolycy" 11 listopada (bo "policyjna prowokacja" polegająca na staniu w miejscu to dla nich powód), etc.

Nie bronię lewej strony. Kibole to rak środowiska kibicowskiego i trzeba ich tępić.
Zgłoś
Avatar
2................d 2013-08-14, 11:51
tych słów obecnie się nadużywa, strasznie mnie to wkurwia. Podzielić społeczeństwo by walczyło między sobą, ot rozwiązanie problemu burzącego się narodu
Zgłoś
Avatar
S................h 2013-08-14, 11:54 3
No stary, Ameryki nie odkryłeś.
Wolę stać po stronie faszystów niż lewackiej zarazy. I chuj mnie boli jak mnie kto określa, zawsze będzie to lepsze określenie niż komunista.
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-08-14, 12:08 15

Godne pożałowania jest to, że określeniem "faszyzm" rzucają na prawo i lewo ci, którzy mają wielokrotnie więcej wspólnego z komunizmem, niż ci których nazywają faszystami z faszyzmem. To co teraz widzimy to jest komuna v2.0. Partyjniackie media przyspieszają ten proces. Czy nie dziwi was, że za koszulkę antykomunistyczną można mieć problemy, a za koszulkę z Che Guevarą czy symbolem sierpa i młota nie grozi wam nic? Trzeba być ślepym albo wyjątkowo głupim, żeby nie widzieć problemu.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-08-14, 12:23 1
Och to samo mogę powiedzieć o mediach prawicowych i o nadużywaniu słowa "lewak". Jesteś zwolennikiem in-vitro - lewak , jesteś za związkami partnerskimi - lewak. Nie uważasz Powstania Warszawskiego za coś co należy świętować - lewak. Wszyscy jesteśmy lewakami o ile nie wstrzelimy się w dokładny stereotyp prawicowca. Więc kurwa zawżyjcie wszyscy ryje bo rzygać mi się chce od tej jebanej hipokryzji.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie