18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
Pracowałem ja sobie kiedyś w ośrodku kultury, zbliżała się impreza masowa więc kupa papierów do przygotowania. Plany terenu, logistyka zabezpieczenia, tego typu głupoty. No i najważniejsze. Regulamin.

Dyrektorka oczywiście z racji zajmowanego stanowiska wykształcenie wyższe. Ale (jak to w "kulturze" zazwyczaj bywa) na pierwszy rzut oka widać, że postrzelona i ciężko jej zrozumieć prawidła świata.

No i siedzimy, dłubiemy ten cholerny regulamin. Dyr. rzuca nagle - ale musimy wpisać, że z żadnymi psami to nie można wchodzić na teren!
- no dobra, to wpiszę zakaz wprowadzania psów
- no tak, ale jak ktoś wniesie królika, albo kota? Teraz różne dziwne rzeczy ludzie na miasto na smyczy biorą...
- (mentalny facepalm, ale dobra) ok, to wpiszę po prostu zakaz wprowadzania zwierząt.
- no a jak ktoś wniesie węża? Albo taką wielką jaszczurkę?!

Tu moje szare komórki zaczęły uciekać, ale niestety dyskusję trzeba było podjąć.
Przez dobre 15 minut tłumaczyłem szefowej, że gady, ryby i płazy to też są zwierzęta.
Nie dała się przekonać... Mnie maluczkiemu wierzyć nie można było.

Podział świata wg. niej wyglądał tak: kamienie, rośliny, gady, płazy, ryby, owady, zwierzęta, ssaki, ludzie. Bałem się pytać o szczegóły.

Zadzwoniła do swojej córki (pielęgniarki). Głupota widać nie jest dziedziczna, bo swoim telefonem wywołała konsternację. Siedząc z boku usłyszałem tylko "Mamo... Proszę Cię...".
Zgłoś
Avatar
S................x 2013-02-21, 11:11
O ja pierdole, dyskusje biologów...
Zgłoś
Avatar
Sledziu_w 2013-02-21, 11:36
Pracujący kulturoznawcy? To chyba fejk.
Zgłoś
Avatar
smyndryl 2013-02-21, 15:36
@radek225 - „TYLKO gady i ptaki (krewniacy gadów) mają łuski."

Ryba to gad czy ptak jest? Też mi się z łuskami kojarzy:)
Zgłoś
Avatar
chetek 2013-02-21, 15:45
radek225 napisał/a:


TYLKO gady i ptaki (krewniacy gadów) mają łuski.



Taki jesteś pewny? A łuskowce? Na przykład pangolin? A nutria? To gad czy ptak? A ryby to czym są pokryte, skórą?
Zgłoś