18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
Pracowałem ja sobie kiedyś w ośrodku kultury, zbliżała się impreza masowa więc kupa papierów do przygotowania. Plany terenu, logistyka zabezpieczenia, tego typu głupoty. No i najważniejsze. Regulamin.

Dyrektorka oczywiście z racji zajmowanego stanowiska wykształcenie wyższe. Ale (jak to w "kulturze" zazwyczaj bywa) na pierwszy rzut oka widać, że postrzelona i ciężko jej zrozumieć prawidła świata.

No i siedzimy, dłubiemy ten cholerny regulamin. Dyr. rzuca nagle - ale musimy wpisać, że z żadnymi psami to nie można wchodzić na teren!
- no dobra, to wpiszę zakaz wprowadzania psów
- no tak, ale jak ktoś wniesie królika, albo kota? Teraz różne dziwne rzeczy ludzie na miasto na smyczy biorą...
- (mentalny facepalm, ale dobra) ok, to wpiszę po prostu zakaz wprowadzania zwierząt.
- no a jak ktoś wniesie węża? Albo taką wielką jaszczurkę?!

Tu moje szare komórki zaczęły uciekać, ale niestety dyskusję trzeba było podjąć.
Przez dobre 15 minut tłumaczyłem szefowej, że gady, ryby i płazy to też są zwierzęta.
Nie dała się przekonać... Mnie maluczkiemu wierzyć nie można było.

Podział świata wg. niej wyglądał tak: kamienie, rośliny, gady, płazy, ryby, owady, zwierzęta, ssaki, ludzie. Bałem się pytać o szczegóły.

Zadzwoniła do swojej córki (pielęgniarki). Głupota widać nie jest dziedziczna, bo swoim telefonem wywołała konsternację. Siedząc z boku usłyszałem tylko "Mamo... Proszę Cię...".
Zgłoś
Avatar
K................s 2013-02-20, 11:17 4
Trzeba było złapać traszkę, potem wsadzić jej w dupę i spytać:

-Czuje Pani że to gad czy zwierzę?
Zgłoś
Avatar
radek225 2013-02-20, 12:30 41
@up traszka to płaz, a nie gad
Zgłoś
Avatar
g................1 2013-02-20, 17:58
Mi się zawsze płazy z gadami mylą.
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-02-20, 22:51
Idę o zakład że wykształcenie zdobyła dupą albo dając łapówki. Innej opcji nie ma.
Zgłoś
Avatar
radek225 2013-02-20, 22:57 3
gonzo3211 napisał/a:

Mi się zawsze płazy z gadami mylą.



Przecież to proste jak drut. To tak jakbyś pomylił człowieka z małpą, choć w niektórych przypadkach, jak np. w przypadku polskich polityków, czy "gwiazd" można faktycznie się jebnąć. Widziałeś kiedyś żabę, czy ropuchę? Jak ona wygląda? Przede wszystkim płazy nie mają łusek, bo ich życie jest ściśle związane z wodą. TYLKO gady i ptaki (krewniacy gadów) mają łuski.
Zgłoś
Avatar
S.O.A.D. 2013-02-21, 9:36
@radek225

Tak z ciekawości... nie znam żadnego gatunku ptaków, który miałby łuski. Podasz jakiś? I tak, zdaję sobie sprawę z tego, że gady i ptaki są spokrewnione.
Zgłoś
Avatar
kikutnik666 2013-02-21, 9:43 4
@up
pióra to przeksztalcone łuski
Zgłoś
Avatar
ssiruuvi 2013-02-21, 9:47
@S.O.A.D.

z ciekawosci poszukalem w google tak z 10 sekund zeby nie bylo i na wiki pod haslem luska jest ze maja tez ptaki, wchodze w ptaki i nic juz o luskach nie ma. Na innych stronach jest tylko ze piora wyewoluowaly z lusek. Wiec juz sam nie wiem, ale zdziwilo mnie ze motyle maja luski ;]
Zgłoś
Avatar
androgenius 2013-02-21, 9:51
Od biedy dolna część nogi ma coś na kształt łusek.
Zgłoś
Avatar
radek225 2013-02-21, 10:04
S.O.A.D. napisał/a:

@radek225

Tak z ciekawości... nie znam żadnego gatunku ptaków, który miałby łuski. Podasz jakiś? I tak, zdaję sobie sprawę z tego, że gady i ptaki są spokrewnione.



Chociażby kurczak do kupienia w sklepie, czy biegający na wsi ma łuski na nogach. Jest po pozostałość po braciach, którzy 65 milionów lat temu zostali zabici upadkiem meteorytu.
Zgłoś
Avatar
barabaq 2013-02-21, 10:43
Tak to jest jak baba z kuchni wyjdzie.
Zgłoś
Avatar
MCL 2013-02-21, 10:57 1
Wykształcenie wyższe? W polsce może mieć je każdy debil, po bezsensownych studiach humanistycznych, w których poziom nie przekracza lepszego liceum, czy tam po AWFie. Skończone studia nie oznaczają, że osobnik ma IQ powyżej mrówki. Dla mnie wykształcenie wyższe to Inżynier po polibudzie, gdzie ludzie naprawdę musieli zapierdalać, żeby zdobyć tą wiedzę, i naprawdę ją posiadają. A tempa pizda po językoznastwie? Bardziej szanuje kolesi po zawodówce w moim warsztacie samochodowym...
Zgłoś
Avatar
MadDave 2013-02-21, 11:07 1
Boże kurwa jak ja kocham pseudosprytnych idiotów którzy gówno się znają i tylko wkurwiać potrafią , co jakiś czas się taki pojawia i zawsze musi mnie wkurwić , przykłady były w innych tematach - palce u konia - już odzywa się lokalny przygłup - hyhyhy palce u kunia gdzie , pokaż mi ale hyhy od kiedy kunie mają palce hy hy jesteś głupi , przypadek drugi - szczątkowy słuch i reakcja na hałas u gadów - hyhy debil jestes bo gady nie słyszą , no i przypadek trzeci - ptaki nie mają łusek , bo skoro nie widziałem takiego u siebie w kurniku czy u sunsiada na podwórzu to takich nie ma więc jesteś głupi .

Kurwa mać weźcie czasem zajrzyjcie do chociażby wikipedii żeby się nie ośmieszać bo to naprawdę potem gryzie w oczy jak się czyta takie głupoty ludzi którzy mają najwięcej do powiedzenia w temacie w którym nie mają pojęcia .
Amen
Zgłoś
Avatar
Cirion 2013-02-21, 11:11 1
@MCL

Nie nazywaj proszę studiami humanistycznymi jakiejś politologii czy kulturoznawstwa na wyższej szkole gotowania ryżu tak jak i studenta takiego kierunku humanistą.

Humanista to powinien być człowiek ciekawy świata, o dużej wiedzy ogólnej i specjalistycznej wiedzy z dziedziny którą się zajmuje, a nie osoba niepotrafiąca liczyć

I są kierunki "humanistyczne" na których trzeba zapierdalać żeby zdobyć coś więcej niż dające 3 zaliczenie, np. dobrze prowadzone prawo (o ile kwalifikujemy je jako kierunek humanistyczny), administracja (tu podobne wątpliwości), historia (tutaj duża, niestety, pauperyzacja kierunku), literaturoznawstwo... .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie