18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Wypadek samolotu Jak-52 na Pikniku Lotniczym w Płocku. Około godz. 10:55 samolot wykonujący akrobacje nad Wisłą uderzył w taflę wody i szybko zatonął. Na miejsce w ciągu kilkunastu sekund dopłynęły łodzie straży pożarnej i WOPR. Do wody zeszli płetwonurkowie, którzy zabezpieczali imprezę. Trwają poszukiwania pilota. Na miejsce przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pokazy w powietrzu przerwano.
Samolot, który dzisiaj uległ wypadkowi na pokazach w Płocku to Jak-52 reg. SP-YDD należący do grupy EastSide Yaks. Za sterami zasiadał doświadczony pilot, obywatel Niemiec. Ratownicy dotarli już do szczątków samolotu ,który rozpadł się od uderzenia w wodę. Pilota nadal nie odnaleziono, jednak nic nie wskazuje na to by miał szanse przeżyć pionowe uderzenie w korkociągu.




2019-06-15, 18:58
Przypadek?
Nie sądzę.


2019-06-15, 19:24
I jednego Niemca niej :D

2019-06-15, 20:12
Płaski korkociag

2019-06-15, 20:34
A to nie było po prostu przeciągnięcie? Tylko gdybam, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. (przeciągnięcie to w skrócie z tego co wiem, utrata siły nośnej, samolot zaczyna spadać jak kamień).

2019-06-15, 20:54
BigDaddyD napisał/a:

A to nie było po prostu przeciągnięcie? Tylko gdybam, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. (przeciągnięcie to w skrócie z tego co wiem, utrata siły nośnej, samolot zaczyna spadać jak kamień).



Wyjaśniam. Nie, to nie było przeciągnięcie.

2019-06-15, 21:00
LaChupacabra napisał/a:

Dla tych wędkarzy to chyba największe emocje od 35 lat łowienia ryb.



E tam, 8 lat temu też był wypadek na pikniku.



2019-06-15, 21:46
j***ny, strasznie dokładnie wykonał rekonstrukcję lotów jego ziomków nad Anglią podczas II WŚ ;)

2019-06-15, 22:57

2019-06-15, 23:33
BigDaddyD napisał/a:

A to nie było po prostu przeciągnięcie? Tylko gdybam, bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. (przeciągnięcie to w skrócie z tego co wiem, utrata siły nośnej, samolot zaczyna spadać jak kamień).



Przeciągnięcie jest sytuacją gdy samolot się za wolno porusza a pilot nadal podnosi maszynę, i wtedy siła nośna może mocno spaść.

Tutaj jest tzw korkociąg, który na początku wydaje się był na początku korkociągiem nawet płaskim który jest bardzo niebezpieczny. Potem powinno przejść się w korkociąg stromy (czyli dziub samolotu ku ziemi) dać drążek w przeciwnym kierunku do korkociągu a potem jest się w locie nurkowym i z lotu nurkowego wyjść.

Tutaj pilot za późno zareagował (lub nie zareagował, ciężko to stwierdzić z filmu na końcu) i dlatego sądzę że mógł omdleć.

2019-06-16, 01:15
Był tu kiedyś film z płaskiego korkociągu pasażerskiego samolotu. Przej***ne.

2019-06-16, 16:49
Na lotnictwie znam się jak na balecie (czyli wcale) ale chyba pilot omdlał albo źle ogarnął wysokość - kompletnie nie starał się wyjść z korkociągu.

2019-06-16, 21:03
stefanwtiorturiowanyprzez napisał/a:

Kiedyś nawet taką rakietę trzeba było nakierować na cel,a dzisiaj strzelasz do wroga bo znajduję się w odległości 240km



To ty sie k***o znajdujesz, czy obiekt? Ąę k***a twoja mac.
Ps. Cel się znajdujE w odleglosci...

2019-06-16, 22:10
LaChupacabra napisał/a:

Dla tych wędkarzy to chyba największe emocje od 35 lat łowienia ryb.



A ch*j Ci w dupe. Wędkarstwo jest super.