18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Avatar
TylerPL 2022-08-22, 0:00 11
Taka ciekawostka od pilota wirtualnych maszyn: ta wstążeczka zawiązana z przodu na antence jest do wyznaczania kierunku wiatru względem śmigłowca - bardzo pomaga w zawiśnięciu w powietrzu. Na filmiku widzimy, że to nagły podmuch wiatru obrócił śmigłowiec bokiem po czym stracił siłę nośną (Vortex ring state) i spadł.

Poniżej wklejam filmik z mojego latania w DCS na SA-342 Gazelle - tam dobrze widać jak działa wstążeczka.

Zgłoś
Avatar
cormax19000 2022-08-22, 1:15
Pierdolenie o wysokości ciśnieniu mgle gęstości tlenu wiatrach brak doświadczenia nie w instrybutor bo kaczyński bla bla bla jak w tvn i tvp ! Prawda jest taka że to ruskie kurwy strzelali do tego śmigłowca bo myśleli że to ich ! Tak wiem że zaraz będe jechany, ale czy wy tego nie widzicie ? To mi wygląda na ruską propagandę przecież panama to też ruskie tereny, wszystko to kurwa ruskie ten śmigłowiec też ruski w dupe jebany
Zgłoś
Avatar
czerapundrzi 2022-08-22, 1:18
w żadnej minucie nie słychać strzałów
Zgłoś
Avatar
t................0 2022-08-22, 3:00
OpenStreetMaps napisał/a:

Są jeszcze śmigłowce poziomego startu płatowce i dwu płatowce



Chyba jednak nie.

"Śmigłowiec (również helikopter gr. héliks, D. hélikos – skręcony; pterón – skrzydło) – statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna), wytwarzający siłę nośną głównie w wyniku oddziaływania powietrza na jeden lub większą ilość napędzanych wirników o osiach zasadniczo pionowych"

Czyli samolot wyposażony w śmigło, to nie jest śmigłowiec.
Zgłoś
Avatar
cormax19000 2022-08-22, 3:38
mwaski napisał/a:

Chyba jednak nie.
"Śmigłowiec (również helikopter gr. héliks, D. hélikos – skręcony; pterón – skrzydło) – statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna), wytwarzający siłę nośną głównie w wyniku oddziaływania powietrza na jeden lub większą ilość napędzanych wirników o osiach zasadniczo pionowych"
Czyli samolot wyposażony w śmigło, to nie jest śmigłowiec.



Jakie starty jakie płatowce jakie śmigła ??!! Co wy z kobietami robicie ? Teraz już wiem czemu wolą być lezbami lgbt itp.
Zgłoś
Avatar
Grishjarta 2022-08-22, 5:27
Przeczytałem z kandydatem na prezydenta i przestraszyłem się że Kononowiczowi coś się stało
Zgłoś
Avatar
k................8 2022-08-22, 7:22
Znowu Putin najebał mgły aby pokazać kto rządzi w Panamie
Zgłoś
Avatar
nastarkill 2022-08-22, 7:41
Chuja widać ? - lecimy
Zgłoś
Avatar
panar3 2022-08-22, 7:46
nowynick napisał/a:

może usłyszał od przełożonego przez słuchawki "śmiało, zmieścisz się"?



Ja bym stawiał na brata...
Zgłoś
Avatar
Z................w 2022-08-22, 9:44
Najlepsza margaryna

Najlepsza margaryna

Halman napisał/a:

latanie na niskim pułapie we mgle nad zalesionymi wzgórzami to idiotyzm bo uderzenie łopatami w wierzchołki drzew to juz tylko konsekwencja debilizmu... amatorzy z pierwszej łapanki a nie piloci, ha tfu!!


Znawca się znalazł!! sam jeżdżę widłakiem po mocno nachylonym terenie z ładunkiem 3 tony i wiem co to ostry skręt z takim ciężarem tak jak na tym filmiku ostro skręcił ciężar przeciążenie a nie drzewo
Zgłoś
Avatar
kasiakamyczek 2022-08-22, 11:33
I po co ten klakson dusi?
Zgłoś
Avatar
mar173 2022-08-22, 12:35
to nie gta że sie rozpierdalasz bez żadnych konsekwencji, to życie, brutalne i zimne lub piekielnie gorące
Zgłoś
Avatar
e................s 2022-08-22, 12:40
No i na chuj trąbisz baranie
Zgłoś
Avatar
miedzianek 2022-08-22, 13:59
jak to widac, ze to celowe dzialanie bylo, zeby material na sadistica wrzucic-myslicie po co ktos to nagrywal ?
Zgłoś
Avatar
OpenStreetMaps 2022-08-22, 21:00
mwaski napisał/a:

Chyba jednak nie.
"Śmigłowiec (również helikopter gr. héliks, D. hélikos – skręcony; pterón – skrzydło) – statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna), wytwarzający siłę nośną głównie w wyniku oddziaływania powietrza na jeden lub większą ilość napędzanych wirników o osiach zasadniczo pionowych"
Czyli samolot wyposażony w śmigło, to nie jest śmigłowiec.



Tak tak a auto które radio wozi to nie radiowóz. W dupie mam brak logiki w nazewnictwie. A tobie radzę wyluzować i na odstresowanie zakręcić śmigłem to też będziesz śmigłowiec

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie