18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Avatar
ducati23 2023-10-02, 22:15
par00wka napisał/a:

Nie jestę ekspertem ale się wypowiem. To jest podnośnik hydrauliczny. Pracownik czyścił kanał podnośnika. Podnośnik opadł ponieważ nastąpił nagły zanik ciśnienia w układzie zasilającym. Podnośnik waży ok 1 tony, z powodu braku ciśnienia, siła grawitacji opadł na czyszczącego kanał pracownika. Prawdopodobnie przeżył, ale jest połamany, ale niech na temat kondycji zdrowotnej wypowie się jakiś ekspert



Prawie w punkt. To jest podnośnik pneumatyczny . Sprężone powietrze wypycha tłok do góry , opada zaś grawitacyjnie .Siłownik powinien być wypełniony olejem który jest przepychany przez dławik. By nie stało się to tak dynamicznie jak na filmie. Tak mam taki podnośnik
Zgłoś
Avatar
safriduo 2023-10-03, 9:03 1
Sprawa dziwna , bo siłowniki zabezpieczone są konstrukcyjnie przed zanikiem ciśnienia , pęknięciem przewodu itp tzw. zamkami w siłowniku . chronią one właśnie przed takimi sytuacjami. Poza tym został podniesiony więc awaria raczej się wyklucza . Może jakiś kolega stojąc tyłem nie widział drugiego i opuścił.
Zgłoś